Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Nektek mikor csinálták a 12....

Nektek mikor csinálták a 12. heti ultrahangot?

Figyelt kérdés
Nekem az egyik doki azt mondta, hogy utolsó menstruációtól számolja, meg is adta az időpontot, a magánban meg a CRL alapján egy 10 nappal későbbi dátumot kaptam... Beleférhet ekkora eltérés, vagy az egyik időpont biztosan nem ideális?
2018. júl. 20. 12:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekem méret alapján lőtték be mikor menjek genetikaira. De nem volt ilyen eltérésem
2018. júl. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az utolsó menstruációtól számították az uh időpontját és az ott mért méretek alapján módosították a terminust.

12+5 héten voltam és 13+4 hetes terhességnek felelt meg elvileg. Azóta is ezt a dátumot tekintik mérvadónak.

Hozzátenném a CRL alapján is nagyobbnak tűnt, de a doki azt mondta, hogy a 12. hétig az utolsó menstruáció a mérvadó.

2018. júl. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
35%
En nem voltam, de a 12-14. het kozott erdemes menni, de nem a menzesz, hanem az uh szerinti meretmeghatarozas alapjan.
2018. júl. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1 hét eltérés volt, 12+4 hetesen mentem és 11+4 hetes volt a baba. :) 11 hét 0 napjától 13 hét 6 napjáig csinálják, így számolj.
2018. júl. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
#3, hogy hogy nem voltál? Ez egy kötelező szűrővizsgálat.
2018. júl. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én csak amiatt aggódom, hogy lehet -e,hogy mivel menstruáció szerint kisebb 1 héttel a CRL, nem látják majd jól,vagy pontosan,ha elmegyek 11+2 naposan az uh-ra.
2018. júl. 20. 13:24
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez így van ahogy írod. Ha picike akkor visszahívnak.


Magánba mész? Mert ha igen, akkor nyugodtan elmondhatod ezt időpontkéréskor, és belőnek neked egy olyat amikor már biztosan elég nagy. De még nem futsz ki az időből.

Egyébként a telt hólyag is sokat segít, úgy jobban látják a magzatot.

2018. júl. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nemetorszagban elunk, itt mashogy megy, trimeszterenkent van 1 UH, ezer mas baja is lehet a babanak, akar szules kozben is, es Down-kor mellett is megtartottam volna. Van lehetoseg szuresre 100 000 ft-nak megfelelo osszegert egyebkent. Es kotelezo vizsgalat egyebkent Magyarorszagon sincs, 4 pecset kell a kiskonyvbe az anyasagi tamogatashoz, de a jelenleg hatasos torvenyek szerint egyetlen kotelezo vizsgalat sincs, csak ajanlottak.
2018. júl. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

*hatalyos


De itt nem ez volt a kerdes, en a CRL alapjan adott idopontot vennem alapul, kulonben nem lesz pontos a meres, es riogathatnak, hogy nem stimmel a meret.

2018. júl. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ja, hogy nem itthon élsz. Az más :)
2018. júl. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!