Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha a genetikai teszteket...

Ha a genetikai teszteket későn végzik, mit csinál, aki nem szeretné megtartani a babát?

Figyelt kérdés

10- hét körül végzik a kombinált tesztet, ha jól tudom, több mint egy hét az eredmény.

Nem vagyok terhes, de mivel van egy gyerekem már, beteg gyereket nem tartanék meg.

Ha viszont a vizsgálat rossz eredményt mutat, már nem tudják elvenni. Akkor ennek mi értelme van? Nem tűnik nekem logikusnak.

Valaki csinált már ilyet, és érti a kérdésem?



2018. aug. 1. 12:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
12 héten végzik,és beteg baba esetében nincs 12 hetes elvetetési korlát.
2018. aug. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem komoly betegség esetén nem 12. hétig lehet elvetetni, de ebben nem vagoyk biztos.


Mi azért csináltattuk, hogy fel tudjunk készülni rá, ha speciális igényei lesznek. Mivel már van egy gyerekem, tudom, hogy nem tudnám megölni a másodikat sem, csak azért, mert nem olyan, amilyennek elképzeltem.

2018. aug. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Probléma esetén a 24. hétig is el lehet "vetetni" (illetve ilyenkor már meg kell szülni).
2018. aug. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

12. héten egy magzatnak már baba formája van. Ki tudná elvetetni ilyenkor?

Én alapból teljesen abortusz-ellenes vagyok, semmi más nem vinne rá. De mivel van a rokonságomban beteg ember, aki gondozásra szorult egész életében, láttam, milyen, ha egy gyerek mindenki életét megkeseríti. Következő gyerek persze nem lett ott sem, mert hova?

2018. aug. 1. 12:58
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Betegség esetén később van a határ. 18. hét talán, de ebben nem vagyok biztos, nem akarok butaságot mondani.

A lényeg mindenképp az, hogy egészségügyi okokból a 12. hét után is megszakítják a terhességet (akkor is egyébként, ha nem a tesztek, hanem anyuka egészsége indokolja).


Sokkal hamarabb nem tudnak tesztelni, eleve, a 6-7. hétig nem nagyon látnak mást a petezsákon kívül.

2018. aug. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

24? Te jó ég, ebbe belegondolni is rossz! Majdnem életképes, sőt, megmenthető.

Nincs teszt, amit korábban végeznek el?

2018. aug. 1. 12:59
 7/17 anonim ***** válasza:
26%
Sok pénzért vannak genetikai tesztek,ami bármikor kimutatja a kromoszóma rendellenességeket.
2018. aug. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%

A vértesztek eredménye sincs meg sokkal hamarabb. Ott még nem tart a tudomány.


De ha nem tudod elvetetni, nem oly' mindegy?

Ekkor a teszt arra jó, hogy tudd, mire készülj.

2018. aug. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja az előttem lévő: 24. hétig lehet elvetetni (megszülni), ha élettel összeegyeztethetlen betegsége van. Akkor még nagyon kicsi az esélye (sőt, szinta nulla), hogy szülés után életben maradna. 26.-28. hét után növekszik az esélye annak, hogy meg tudják menteni a babát, ha korán érkezik.
2018. aug. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Élettel összeegyeztethetetlen betegség esetén a 24. hétig van a határ.

Sajnos saját tapasztalatom is van. 19 hetesen vették észre a súlyos szívbetegséget, születése után rögtön meghalt volna, az én vérkeringésem tartotta életben. A 20. héten történt a terhesség megszakítása, senkinek nem kívánom amit akkor és utána átéltem.

2018. aug. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!