Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mennyibe kerul egy magandoki?

Mennyibe kerul egy magandoki?

Figyelt kérdés

Hogyha elmegyek egy ilyen magán rendelésre a terhesség elején egy bizonyos dokihoz akkor az lesz a választott dokim?Vagy ez hogy működik?Ti mi alapján választottatok orvost és mikor?Mikor kell eldönteni hogy kinél szeretnél szülni? Kb mennyibe kerulnek ezek a vizsgalatok? Ezt az osszeget kerdeznem kell a dokitol? Erdemes maganhoz jarni?

Bocsi a sok kerdesert...elso baba es kicsit tanacstalan vagyok.

Koszonom a valaszokat.



2018. aug. 2. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Engem 4 hetente hív vissza, UH-t is csinál és 10E/alkalom. Szüléshez nem muszáj felfogadni, de nyilván előnyben vagy, ha ismer, lehet, h így később is elvállal. Nekem fóbiám az sztk, mindig félek, h vki ott lesz rosszul, v bármi olyat látok, amit nem szeretnék, így megéri ezt a pénzt a szép, nyugodt környezet. Plusz max 10p csúszás szokott lenni, ad estére időpontot, nem kell a férjemnek szabit kivenni. 😊
2018. aug. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10.000-15.000ft között szokott lenni egy alkalom. Nekem a dokim 12 hét után felajánlotta, hogy egyben fizessem ki a "terhesgondozást" és onnantól kezdve nem alkalmanként fizettem. (40.000ft volt és azóta 6-7x voltam szóval megérte)
2018. aug. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Vannak drágábbak és olcsóbbak, talán lakhely meg híresség, beosztás szerint is, Budapesten szerintem 10-15 a terhességgondozás, de néhol felszámolnak plusz pénzeket UH-ért vagy receptért vagy kenetért... Azért soknak a tarifája is fent van már a honlapján vagy ha nem, első időpont kéréskor szívbaj nélkül rákérdezhetsz az asszisztensnél, hogy mennyivel készülj.

Én kórházat választottam, aztán onnan végignéztem a dokik honlapjait, megnéztem fórumokban is, kiről mit írtak eddig jót és rosszat és szülésért mennyit kér vagy mond-e összeget... persze ez nem tuti módszer :)

Hogy érdemes-e az csak a végén derül ki. Ha gondtalan a terhességed, eddig is elégedett voltál az sztk-val, nem biztos, hogy érdemes, nekem legalábbis szültek barátnőim így is, úgy is, és vegyes volt a tapasztalat magánról is, fogadottról is.

Általában az a jó magánba, hogy nem kell várnod (de ez nem mindig igaz, mert ott is lehet torlódás), eléred telefonon (ez sem mindegyiknél igaz, hiszen több emberrel foglalkoznak és van, amelyik csak az asszisztense számát adja meg és/vagy csak x. időpontban lehet elérni) és hogy jobban figyel rád (ha épp nincs szabin vagy lesz beteg). Legnagyobb hátránynak olyat hallottam, hogy más doki nem szívesen foglalkozik xy betegével, hanem megvárják, amíg beér. Előnynek viszont, hogy ismerőssel szülsz, aki már tudja majd 8 hónapig azért csak találkozgattok és nem annyira zsákbamacska, mint egy random ügyeletes.

2018. aug. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok! Koszonom a valaszokat!:)
2018. aug. 2. 17:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én dokim Budapesten 17 ezerért végzi alkalmanként a vizsgálatokat. Kenetvétel, vérvétel az plusz pénz.

Nem kötelező őt felkérni szüléshez, bárki szülhet ügyeletes orvosnál.

De én szeretnék ott ismerős arcot látni, aki tudja a kórtörténetem.

2018. aug. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én dokim alkalmanként 20 ezer ebben benne van az uh vagy ha kell kenetvétel, recept...

18 hetes genetikai vizsgálatig 4 hetente azóta 5 hetente hív vissza. 36 héten megyek legközelebb utána újra sűrűbben. Ctg is nála lesz nem a kórházban.

Felkérni nem muszáj csak ha szeretnéd, kb félidőnél kérdezett rá szeretném e vele a szülést. 100 ezer a szülés nála.

Szülésznőt is ajánlott akivel együtt szokott dolgozni. Persze nem muszáj fogadni vagy akár mást is lehet.


Nagyon alapos, nem siet tényleg mindent elmagyaráz és este is rendel így nem kell szabi sem nekem sem férjemnek.

2018. aug. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én akihez elsőnek mentem csinált uh-t, vizsgálatot, hüvelykenetet, rákszűrést, mellvizsgálatot, rizikó besorolást , erre kért 17 ezret. De nem tud vállani, mert be van táblázva.

Genetikát G1 intézetben csináltattuk a 12.héten, az 20 ezer volt.

Másik dokit is kerestem, aki kb havonta hív várandós gondozásra, 12.000/alkalom.

Uh-ra előjegyeztet a kórházba,így az ingyen van.

2018. aug. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ajánlás alapján választottam


Bp

Alkalmanként 15e volt

Most emelt 20e-re

Az első és a végső időben 2 hetente ,közte 5 hetene hívott, ő végezte a genetikain Uh-okat is. Másik klinikán pedig -Prena és kombinált tesztet is végez( azon a tarifàn ami ott van)

2018. aug. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bp, főorvos 17ezer/alkalom. Mindig van UH, méhszáj vizsgálat, mindent alaposan átbeszélünk. Ja és az sem mellékes, hogy akár este 8kor is mehetek, így a férjem mindig tud jönni. :) (Bent is van a vizsgálaton)
2018. aug. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!