Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A terhesség alatt minimum...

A terhesség alatt minimum hány vizsgálaton kell átesnie egy nőnek? A vérvétel kötelező?

Figyelt kérdés
2018. aug. 14. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semennyin nem KÖTELEZŐ átesni. Megtagadhatod. De ez a te és a babád érdekében vannak. Hidd el, semmi felesleges vizsgálatot nem támogat az OEP, szóval mindegyikre szükség van. A te döntésed, hogy megcsináltatod-e.
2018. aug. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Erősen ajánlott, kötelezőnek nem mondható. Uh-ból 4-5 (terhesség megállapítása, genetikai uh-k 12 és 18 hetesen, majd egy 30-32 hetesen és sok kórháznál van az utolsó hónapban), vérvétel 3-4-5 (trimeszterenként 1, ha rh- vagy akkor egy 28 hetes ellenanyagszűrés, meg kombinált tesztet sokan megcsináltatják 12 hetesen), a végén nst attól függ mikor szülsz, hetente van a kiírt napig, aztán 2 naponta. De terhesgondozás havonta, az megint kórház-orvosfüggő mi történik, van ahol minden hónapban csinálnak uh-t, máshol kézzel (is) vizsgálnak, vagy csak a leleteket nézi át az orvos.
2018. aug. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Semmi sem kötelező, ahogy fent is írták. Ami fontos: terhesség megállapítás (ilyenkor nekem csináltak mindkétszert rákszűrést is), 12, 18 és 30 hetes UH, vérvétel az első és az utolsó trimeszterben, illetve kicsivel félidő után a cukorterhelés (2 vérvétel 2 óra eltéréssel, közben inni kell egy curkos löttyöt) és az utolsó hónapban heti 1 NST. Szülés másnapján is van egy vérvétel, illetve a 6 hetes kontroll még egy fontos nőgyógyászati vizsgálat, hogy tudd, a szülés után visszaállt minden a normális kerékvágásba.


Ha azért kérdezted, mert esetleg félsz az orvosi dolgoktól, elmesélem, hogy korábban volt, hogy elblicceltem 1-1 labort, mert betojtam és mindig is rettegtem a nőgyógyászati vizsgálattól, nagyon sokáig nem is voltam. De terhesen most is és az elsővel is imádtam a dokimhoz járni és a vérvételt se szenvedtem úgy meg, hiszen nem magam miatt kellett csinálni, a kisbabáim miatt volt fontos minden vizsgálat. Egyedül a cukros labor gáz, de abból csak egy van, hála Istennek. 😊

2018. aug. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az anyasági támogatáshoz 4 a kötelező, de gyakorlatilag ez a 4 alkalom már az első trimeszterben megtörténik:

1. pozitív teszt után általában elmennek a nők, hogy kiderüljön, hogy nem méhen kívüli-e.

2. 2 hét múlva vissza, hogy megnézzék, hogy élő-e még a terhesség, és van-e szívhang.

3. A védőnő kiállítja a kiskönyvet.

4. Első trimeszteri vérvétel.

5. 12 hetes uh.

Stb...

2018. aug. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4. vagyok. A 4 kötelező az tulajdonképpen a 4 kötelező ultrahang miatt van így számolva. De az nem azt jelenti, hogy ez a 4 uh csak 4 db orvoslátogatás, mert ugye beutalót is kell szerezni ezekre, meg a vérvétel is külön van. Nálunk pl. nem is a nőgyógyászaton vették le a vért.
2018. aug. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!