Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Meg fogják csinálni a kötelező...

Meg fogják csinálni a kötelező ultrahangot abban a kórházban, ahová körzetileg nem tarozom?

Figyelt kérdés

Lakóhelyemhez mindkét kórház ugyanolyan messze kb 15 kmre van, de az egyik szinte a munkahelyem mellett, ráadásul időpontra hívnak.

Ahová pedig tartozom körzetileg az a város másik felében van és nem lehet időpontot kérni.

Mivel én még dolgozom, kézen fekvő lenne a közelebbi kórházba menni. De vajon megvizsgálnának vagy elküldenének?


2018. aug. 17. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Hívd fel őket, kórháza válogatja.
2018. aug. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem sürgős eseteket nem fognak más kórházban ellátni, te pedig csak terhes vagy és egy rutin ultrahangrol van szó. A területileg illetékes kórházba kell menned. A munkahelyeden bejelented, hoihy x napon uh-ra mész és arra veszed az irányt, kérsz egy igazolást aztán mest dolgozni.
2018. aug. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak, hogy ez az én munkahelyemen nem így műkődik, így ez nem opció. Mindenképp meg kell kérdeznem, mert 21. hétre kaptak magánrendelésre időpontot. De a körzetis kórházba sajnos nem fogok tudni ott ülni egésznap.
2018. aug. 17. 14:22
 4/8 anonim ***** válasza:
A mi kórházunk 17km-re van, de az orvos akihez magánba'járok 35km-re lévő kórházban dolgozik alapból, ott is szültem és mindenféle vizsgálatra oda jártam
2018. aug. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nekem nincs fogadott orvosom, csak eljárok egyhez magán rendelésre, aki esténként rendelt, hogy ne kelljen a munkából hiányoznom.

Az a gondom, hogy orvosi igazolást nem fogad el a munkahelyem, csak táppénzes papírt, ezért nem akarok táppénzre menni. Szabadságom már nem sok van, tartalékolnom kellene (nagylányom nyári szünete miatt elég sok elment).

Tudom, hogy képesek lennének igazolatlant adni, és 3 iglan után azonnali felmondás. Az ellen pedig nem véd a terhesség.

2018. aug. 17. 14:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, de a munkaltatonkoteles elengedni a terhességgel összefüggő ajanlott vizsgálatokra. Az ultrahang ilyen. Erre az alkalomra nem kell tappenzes papir,rendelésen megjelent igazolás kell és ha fejre áll akkor is el kell hogy fogadja
2018. aug. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon jól tudom mint mond az mt, munkajogásznak készülök, de tudom azt is mi a gyakorlat a cégnél és most az állásom nem kockáztathatom.

Multi cég kb 2000 fővel, egyetlen esetben kapta meg a kismam a könnyített munkavégzést, mindenki mást elküldtek táppénzre, pedig az mt szerint ezt sem szabad.

2018. aug. 17. 14:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Hívd fel a korházat, az a legbiztosabb. Felesleges köröket ne fussál!

De remélem azóta megoldódott a kérdés :-)

2018. aug. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!