Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 180 g diétát tudtátok tartani?...

180 g diétát tudtátok tartani? Vagy csak nekem tűnik rengetegnek a mennyiség, amit egy nap meg kell enni?

Figyelt kérdés

Terhességi cukorbetegségem van. Szeretek enni és bírok is, de ez nekem nagyon soknak tűnik. Alig tudom teljesíteni. Ráadásul már csak itthon vettem észre, hogy rosszul mérték le a súlyom: 3 kg-val könnyebbnek mértek, mint ami vagyok (és amit a védőnő mért).

A 173 cm-hez 64 kg vagyok, de az asszisztensnő csak 61 kg írt a papírra és félek, hogy ez nagyban befolyásolta, hogy 160 g helyett 180 g diétára ítéltek.

Ti hogy bírtátok? Nem híztatok sokat mellette?

26 hkm



2018. aug. 27. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy átlagember átlag étkezése ennél jóval több szénhidrátot tartalmaz. Nem számolsz valamit rosszul?
2018. aug. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is kihívás volt megenni, pedig csak 160g szénhidráton voltam (vagyok azóta is). Változó, hogy mikor-mennyit bírok enni. Ha nehezebb nagyobb mennyiséget enni, akkor olyat választok, amiből kevesebb térfogatra is megvan (pl, zabkása), ha éhesebb vagyok és többet akarok enni térfogatra, akkor pedig alacsonyabb tartalmút és laktatót, pl. purpur kenyér. Én ezzel fogytam nagyon sokat (20kg-nál többet). A férjem velem együtt váltott erre az étrendre, IR miatt, és bár normál súlyú volt, pár kilót ő is fogyott az elején. Ha kcal-ban nem léped túl a határaidat, akkor nem fogsz vele hízni. Írsz példát, hogy miket eszel?
2018. aug. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én az első héten folyton rosszul voltam az éhségtől! Nekem a 180 nagyon kevés volt ahoz képest, mint amihez hozzá voltam szokva, mèg aceton is megjelent a vizeletemben 😅
2018. aug. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

180 g normál étkezésben amúgy nem sok. Egy átlagember ennyit simán megeszik, még fogyni is lehetne vele.

Nyilván minőségibb élelmiszerből célszerű bevinni, pl. zöldségek, gabonafélék, teljes kiőrlésű péksütik, rostos ételek. Szóval lassú felszívódású szénhidrátok.

Hízni akkor szoktak durván, mikor ráfogják a terhességre, hogy nekik most szabad, meg kívánják, meg kettő helyett esznek, és rendes étel helyett csokoládéval meg sültkrumplival tömik magukat a kanapén fekve.

Terhességi cukorbetegség esetén nem véletlenül írják elő a 160-200 g CH-t. Nem az a 3 kiló félreírás határozza meg.

Hozzá fogsz szokni, a hízás miatt meg ne aggódj, annál azért csak fontosabb az egészséged, meg a magzatod egészsége. Ha hízol is, majd leadod utána.

Egyébként a rendszeres testmozgást is javasolni szokták ilyenkor, nyilván nem kell fekvenyomnod 80 kilóval, de pl. minden nap 1-2 kör séta, könnyű torna, úszás ajánlott. Azzal le is dolgozod a CH-t, amit bevittél.

Ha nem kaptál étrendet, akkor kérj. Könnyebb betartani, ha le van írva, mikor miket egyél.

2018. aug. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
A 180 majdnem egy normál étkezés. Ez szinte nem is diéta. Beszélj a dietetikussal mert így nincs értelme a dietádnak és pont a lényeg veszik el. 140-150 reálisabb
2018. aug. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért nehogy már egy dietetikus felülbírálja az orvost.
2018. aug. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is ennyin voltam és nagyon szenvedtem tőle. Mert persze hülyeségekből (pizza, tészta, édesség, krumpli, pékáru) simán megeszi az ember, de ha olyat eszek, ami alacsony GI-s, akkor nekem egy töméssel ér fel.
2018. aug. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem zavar különösebben a hízás, a fogyás meg esetemben nem cél, mert alapjáraton vékony vagyok.

Még csak ma kaptam kézhez a tájékoztatót+ egy-két példát az étrendhez, de pl amit szeretek és amiből sokat tudok enni, azokat a papíromon pont úgy tüntették fel, hogy nem kell számolni vagy alapjáraton alacsony a ch tartalmuk: húsok, tojás, túró, zöldségek.

Mindenesetre köszönöm a segítséget! Lehet, hogy csak elsőre tűnik kevésnek, 1 hét múlva meg jövök könyörögni tanácsért, hogy mit kezdjek az éhséggel. :D

2018. aug. 27. 19:00
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha csak azt nézed hogy az átlag köret mennyi cht tartalmaz, illetve a kenyér, annyira nem sok a 180.

Terhesség során nem cél a fogyás, aki 140 g javasolt az gondolodjon el ez nem a fogyókúra ideje. Varandosok 180 ( ha nagyon túlsúlyos a kismama 160 g) ch diétát szoktak kapni. Mert ez diéta nem fogyókúra.

2018. okt. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!