Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A terheléses vércukor vizsgála...

A terheléses vércukor vizsgálatra nem baj, ha kicsivel hamarabb megyek?

Figyelt kérdés
Csak annyi lenne a kérdésem, hogy muszáj megvárni a 24. hetet, vagy nem baj, ha pár nappal előtte mennék. Most 23 hetes és 2 napos vagyok, a héten el szeretnék mennél, minél hamarabb. Megcsinálják már ilyenkor is vagy akkor később meg kell ismételni? Illetve még azt szeretném kérdezni, hogy mikorra van meg az eredménye, hány nap múlva? Előre is köszönöm a válaszokat!

2018. szept. 3. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő adta a beutalót és azon annyi szerepelt hogy mi a leghamarabbi időpont amikor mehetek. Nekem már az nap megvolt az eredmény.
2018. szept. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem a nőgyógyász adta, és csak annyi szerepel rajta, hogy "Kérem a betegnél terheléses vércukor 75 gr. (1,2h) vizsgálatát!". Meg én úgy tudtam, hogy a 2. trimeszterben is kell vér- és vizeletmintát adni, de arra nem adott beutalót, azt mondta, hogy az nem kell.
2018. szept. 3. 18:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem, nem baj.


Engem is kicsit előbb küldtek (22.héten). Kérdeztem a dokit, azt mondta nem lényeges, mert ha baj van, akkor valójában kb a 20. hétől baj van.


Amúgy nekem kicsit szakmába is vág és kutakodtam a témában. És úgy tűnik az, hogy 20-28. héten (teljesen mindegy mikor készült a vizsgálat) hiába vagy rendben, még az utolsó két hónapra is meg lehet nyerni a gesztációs diabéteszt. Csak sajna akkor már senki (vagy nagyon kevés doki) nem ellenőrzi.


Szóval én tuti önszorgalomból fogok csinálni még egy terhelést a végén.

2018. szept. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 23 hetesen volt.
2018. szept. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem baj! Nekem volt 16 hetesen és 26 hetesen is.
2018. szept. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!