Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Napi 1 Utrogestan szedését...

Napi 1 Utrogestan szedését abbahagyhatom 8 hetesen?

Figyelt kérdés
6. héten enyhe barnázás miatt felírt a doki napi 1 Utrogestant. Azt mondta, hogy 2 hét múlva abbahagyhatom, ha minden OK. Most 16 napja szedem. Semmi vérzésem / barnázásom nincs. Szerintetek abbahagyjam egyik napról a másikra? Esetleg szedjek kétnaponta egyet mondjuk 1 hétig és utána hagyjam abba? Ilyesmiről nem beszéltünk, csak most elgondolkodtam, hogy letelt a két hét.
2018. szept. 7. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
En a 12. Hetig szedtem folyamatosan csokkentéssel, de én 3*1-et szedtem. Nekem mondta a doki hogy ne hirtelen haggyam abba hanem fokozatosan. Szerintem nalad a megoldás jonak tűnik amit írtál, nem artasz avval ha par nappal tovább szeded.
2018. szept. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az orvosom azt mondta, hogy a 12. hétig nem szabad abbahagyni, ha már valaki elkezdte szedni, különben elvetélhet. Nincs annyi tablettád, hogy végig szedd, akár csökkentett adagban?
2018. szept. 8. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha valaki elkezdi szedni, akkor a 12. hétig nem szokás abbahagyatni, míg a placenta át nem veszi a progreszteron termelést.


Amúgy a te helyzeted tökéletes példája miért placebo. Ugyanis akinek tényleg progeszteron hiánya van, annak napi 1 semmire sem jó...

Neked most arra jó, hogy szedheted 12 hetes magzati korig.

2018. szept. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ!


Kedves 3. Válaszoló!

Nem kötekedni szeretnék, de ha tényleg csak placebo a napi 1, akkor akár abba is hagyhatom. :)

2018. szept. 9. 11:38
 5/7 A kérdező kommentje:

Szóval 1 db semmit nem számít, viszont abba sem hagyhatom 12. hétig.


Akkor már csak két dolgot nem érték:

Miért írt fel a doki napi 1-et?

Miért mondta, hogy ha 2 hétig nincs panaszom, abbahagyhatom?


Tudom, a dokit kérdezzem. Mégis, ha van még bárkinek gondolata a témához, érdekelne.

Köszönöm.

2018. szept. 9. 22:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Na akkor tisztázzuk:


1) ha a dokid adott utasítást már, akkor miért kérdezel laikus idegeneket? Miért nem bízol az utasításában?


2) nem érted az utro placebo jellegét.

Az utro mesterségesen bevitt progeszteron, amiről sajnos sok magyar orvos még mindig nem szokott le. Labor nélkül felírják, anélkül, hogy tudnák valóban progeszteron hiányod van-e. Ha hiányod van akkor 1 szem édes kevés ahhoz, hogy megfelelő szinten legyen ez a hormon, ha pedig nincs hiány akkor felesleges szedni. De! Ettől még bevitt plusz hormon. A szervezetedben ennek ellenére nem lesz több progi, mint amire szüksége van. A felesleget a máj lebontja. Viszont mivel x ideje beviszed mesterségesen arra ösztönzöd az amúgy jól működő szervezeted,hogy neki nem kell termelnie hiszen megkapja kívülről. Így ha abbahagyod mielőtt a placenta átvenné a progeszteron előállítás szerepét a te szervezetedtől (12-14. hét körül), akkor hirtelen zuhanHAT a szintje, mely viszont vetelését okozHAT egy egészséges terhesség esetén is. Remélem kellően érthető voltam.

2018. szept. 10. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes leírást.


Felhívtam a dokit. Azt mondta, hogy ha nincs panaszom abbahagyhatom. Mivel csak 1 szemet szedtem nem beszélhetünk drasztikus abbahagyásról, tehát nem lesz baj. De ha engem megnyugtat, szedhetem a 12. hétig, ártani nem fog.

2018. szept. 10. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!