Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Fogadott orvos terhesgondozásig?

Fogadott orvos terhesgondozásig?

Figyelt kérdés

19 hetes kismama vagyok.


Terhesgondozásra magán orvoshoz járok,mivel őt már "megszoktam", így nemakartam terhességtől kezdve új orvoshoz járni, illetve körzeti gondozásra.


Szülésre viszont nemszeretnénk senkit felkérni, csak az ügyelet.


Érdekelne, mi a "szokás", vagy a lehetőségek..



2018. szept. 8. 15:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Semmi. Akkor nem kéred fel. Ha eljött az idő, akkor majd egyszerűen bementek a kórházban és aki épp ott van, annál megszülsz.


Nincs menete. Csak sajna ne is várj túl sok empátiát, meg odafigyelest. Bár tisztelet a kivételnek, mert szerencsére akadnak olyanok is!

2018. szept. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
38%
Nekem sem kéne fogadott doki. Nem vagyok hajlandó 100 ezres költséget fizetni. Mindennek van határa.
2018. szept. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

nála 12 ezer Ft havi 1 alkalom, ezt eddig is vállaltuk, viszont ő kijelentette,hogy a szülés 120 ezer Ft.

ez viszont sok. Ha akarnánk, kiszorítanánk ezt az összeget, de inkább a babavárásra költjük.

Ezért gondolom úgy,hogy elég,ha a terhesgondozást "képviseli",mert nagyon jó orvos,és figyelmes is, csak azt nemtudom,mennyire működik a gondozás és szülés egymástól függetlenül,ahogyan én elképzelném.

2018. szept. 8. 16:05
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
Na nekem pont ez a bajom. Ilyen a világon nincs. És akkor azt mondják hogy mért akkor legyen jó az ügyeletes. Ez nagyon inkorrekt. Kb. Úgy érzem magam tőle hogy igen, hiába fizetem a tbt meg mindent, ha nem fizetek még százezreket akkor érjen be azzal, hogy nem viselkednek velem rendesen. Ez nem így működik.. Mondjuk én kiallok magamért, van karizmám, de ehhez egy csendes embernek is joga van.
2018. szept. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Emiatt ne aggódj! Működik külön is. Nekem 150-et kér a dokim de mikor megbeszéltük, akkor mondta is hogy ez nem egy kötelező dolog. Ha sokallom, akkor sem maradok ellátatlanul és nem egyedül fogok megszülni egy sarokban.. :) Szóval tök jó fej volt, hogy a reakciómat meg sem várta, hanem biztosított afelől, hogy bárhogy döntök jó kezekben leszek.

Hááát sokallom.. de én végül felkértem.


#1 voltam

2018. szept. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Mi nagyonsokat dilemmáztunk ezen. Első körben fogadott orvos híve lettem volna,de ahogy tellik az idő, mélyülünk bele ebbe az új helyzetbe, látjuk,hogy nemsokat ér a párom keresete,plusz amit én kapok táppénzt.

Arra elég lesz,amik kellenek a gyerkőc érkezésére, de azt a luxust már sajnos nem engedhetjük meg, hogy magára a szülésre még x összegű pénzt tegyünk a borítékba.

Természetesen meglesz, de annak,aki ügyeletben lesz, annyi,amennyit szánni tudunk.


Természetesen nem ítélem el az orvosokat, mivel a párom is olyan szakmunkát végez,amiben tudjuk mivel jár,mikor éjszaka ugrani kell, vagy a család LENNE az első és mégsem..


Nagyonjól megfogalmazta egyébként a védőnőm erre a választ.. Mi rontottuk el sok éve az orvosokat, azáltal, hogy azthisszük külömb ellátásban részesülünk,ha az ő kötelességüket borítékkal pluszban honoráljuk. Ez lett belőle, hogy ma már elvárás.

2018. szept. 8. 20:09
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ez nagyon inkorrekt. "


Nincs ebben semmi inkorrekt. A TB-t azért fizeted, hogy ne otthon, egyedül, orvosi segítség nélkül kelljen megszülnöd. A TB azt állja, hogy te bemész a kórházba és ellátnak. Az, aki éppen oda van beosztva. De mindig van ott szülésznő is, orvos is, tehát nem értem a problémát.


És nem kell elhinni minden pletykát. Nálunk az összes szülőszobás ügyeletes teljesen korrekt, nem parasztok senkivel csak azért, mert nincs fogadott orvosa.

És egyébként a nem fogadásnak is megvan a maga előnye (mondjuk nem indítják be idő előtt csak azért, mert a doki épp ügyel, vagy menne nyaralni...)


Egyszerűen megmondod neki, hogy a terhesgondozást szeretnéd nála intézni, de szülni az ügyeletnél szeretnél. Ennyi, nem kell ezt túlbonyolítani.

És nem kell halálfélelemmel menni az ügyeletre sem, ha te korrekt módon állsz a dolgozókhoz, hidd el, ők is úgy fognak.

2018. szept. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért fizetsz, hogy pontosan az a doki legyen ott, aki végigvezette a terhességet. Ezért jár a boríték.

A TB-t azt meg azért fizeted, hogy az épp ügyeletben lévő megszülesszen. Lehet, hogy kifogod, tök rendes lesz és te szülsz egyedül akkor, de lehet hogy egy tajparaszt és rajtad kívül vajúdnak még 7en, szóval még csak a szülésznő sem tud ott lenni.


Jó lenne már, ha ezt felfognátok

2018. szept. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nemegészen.


Az orvosok közt is megoszlik a vélemény, ha beszélgettél már esetleg velük erről.

Van, amelyik aztmondja, "nem kér",de amennyit szánsz. Van,amelyik aztmondja, nem kér,mert más-más mindenki pénztárcája. És van az, aki ki is mondja neked,mennyit vár.


Na ez a nemmindegy.

És nem azért kéri el a pénzt,mert eljárok hozzá terhesgondozásra, hanem pontosan azért,amit fentebb is leírtam.

Éjszaka, esetleg 12 órás ügyelet után hívom vissza szülni, hajnali 2-kor, vagy 2 naponta felhívom a nyűgömmel,és ő 30 páciens mellett is rámszánja mondjuk az ebédszünetét, szülés után 3 óránként esetleg rámnéz, ésatöbbi.

"Azokért a dolgokért,amik éppen nemtartoznak a kötelességei közé".


És én pont emiatt nemkérek fel senkit szülésre,mert NINCS olyan, hogy hanyag, bennemhagyja a gyekeret, vagy megsért, azért mert ő "csak ügyeletes" én meg egy idegen számára. Az én lelkem nemlesz nyugodtabb,ha 100 ezret leteszek, és elmondhatom,hogy igen,nála szültem.

2018. szept. 9. 21:01
 10/15 anonim ***** válasza:
32%

De igen, inkorrekt. Mindenkinek joga van ahhoz hogy normálisan lássák el. Senkivel nem banhatnak tajparasztul. És igen, ez az ellátás jár. Akkor is ha nem fizetek, és nem is fogok. És nincs olyan hogy jár a boríték. Ő megkapja a fizetését, én pedig kifizettem a TB-t.


Elég szomorú az, hogy sokan azért fizetnek, hogy ne legyenek velük bunkók meg hogy normálisan ellássák őket, ne maradjanak egyedül. Ez nagyon aljas kihasználása az embereknek.

2018. szept. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!