Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Holnap megyek először védőnőhö...

Holnap megyek először védőnőhöz. Milyen vizsgálatokra és kérdésekre számíthatok?

Figyelt kérdés
Tényleg le kell ott is vetkőznöm és átvizslatja a testem, vagy ez csak városi legenda? :)

2018. szept. 30. 07:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer sem kellett levetkőznöm, de nem is hallottam még ilyenről. Van olyan védőnő, aki szìvhangot hallgat (az enyém spec. nem), de ott is csak a hasat kell szabaddá tenni.

Súlymérés, vérnyomás lesz, ill. mindig vinnem kellett kis üvegben pisit (első alkalommal nem vittem). Kérdés rengeteg lesz, utolsó vérzés, ciklus hossza, betegségek nálad és a családban, adatok, stb.

Elmondja mikor milyen vizsgálatok lesznek, kapsz egy csomó prospektust.

Semmi extra, nem kell izgulni.

2018. szept. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hány hetes vagy?

Nekem nem kellett levetkőzni egyáltalán. Odaadta a kiskönyvet meg 1-2 papírt, de javarészt körmölt, papírmunka az első talàlkozó.

2018. szept. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sosem kellett levetkőznöm. Súlymérés és vérnyomás mérésen kívül nem volt más. Később majd lesz haskörfogat és baba szívhang nézés. De mást nem nézett sosem. Első alkalommal családi anamnézist is vettek fel, hogy vannak e a családban krónikus betegségek.
2018. szept. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Levetkőzni nàlunk sem kellett, de pisit mindenképpen vigyél üvegben, legfeljebb kidobod, ha nem kell.

Rengeteg papìrt kell kitölteni, saját és az apuka adataival, családban előforduló betegségek, lakáskörülmények.

2018. szept. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Levetkőzni nem kellett. Csak súly és vérnyomás mérés volt. Meg rengeteg kérdés, munkahely, apuka adatai, betegségek a családban stb.

Pisit elsőre nem vittem a többi alkalommal kellett. Illetve a végén a 32 héttől volt szívhang hallgatás, amihez a hasat kellett szabaddá tenni.

39hkm

2018. szept. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem vizsgált.

Nagyrészt adminisztráció volt.

Tüneteim? Van e orvosom vagy lesz e? Hol dolgozok és mit?

Betegségek, gyógyszert szedek e? Tervezett baba volt e és mennyi idő alatt jött össze? Első terhesség e? Volt e vetélés valaha? Meddig tervezek dolgozni?

Elmondta az első körös vizsgálatokat, igényelhető támogatásokat.

Kaptam 2 babacsomagot.

Súly és vérnyomásmérés.

Telefonszámcsere.


Ennyi volt kb.


21 hkm


Budapest

2018. szept. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!