Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kötelező elmenni fogorvoshoz...

Kötelező elmenni fogorvoshoz az első trimeszterben?

Figyelt kérdés

2018. okt. 8. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kötelező
2018. okt. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a kiskönyvembe volt egy olyan rész amit neki kelett kitölteni mármint a fogak állapotát leírni és aláírni pecsét. Szoval nekem kötelező volt.
2018. okt. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól még nem kötelező, hogy van egy ilyen rész a kiskönyvben (mindenkinek bent van, hiszen egységes a kiskönyv). Mindenkinek saját érdeke, hogy elmenjen, de senki nem kényszeríti vagy teszi kötelezővé a kismamák részére a fogászati szűrést, főleg nem ilyen kikötéssel, hogy az első trimeszterben kellene menni. Nálunk pl kb 3 hónapot kell várni a fogorvosnál, hogy fogadni tudjon, így ha az első pozitív teszttel a kezében telefonál az ember, akkor is kicsúszik az első trimeszterből.
2018. okt. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem kötelező

A egyáltalán nem kötelező fogorvoshoz menni annak ellenére, hogy benne van a kiskönyvben. csak ajánlott


Egyébként erősen ajánlom a fogorvost mivel hogy változhat fogok állapota a terhesség alatt és nem javulásra gondolok

2018. okt. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pont most mondtam a védőnőnek, hogy nem mennék, ha nem életbevágó, mert direkt megcsináltattam az összes fogamat, mielőtt teherbe estem, 1 hónappal előtte voltam, nem fizetnék egy stempliért 10 ezret. Azt mondta érthető, akkor hagyjam a francba, senkit nem fog érdekelni. 25 hetes vagyok amúgy, az első trimeszterben el se tudtam volna menni, mert lehánytam volna a fogorvost, annyira rosszul voltam állandóan.
2018. okt. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem kötelező, csak ajánlott.

Egy kisvárosban lakom, ahogy 1 db fogorvos volt, aki múlthéten meghalt, helyettese nincs, úgyhogy egyenlőre nincs is kihez mennem...

2018. okt. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Első terhességem során szorgalmasan elmentem fogorvoshoz, de a második trimeszterben mikor már nem okádtam. Rögtön fogkőleszedéssel kezdte, nyilván, hiszen alatta lehet gyulladás. Nagyon fájt, érzéstelenitőt nem adhatott, úgyhogy 15 perc után abba kellett hagyni. Második baba előtt rendbetetettem a fogaimat,igy most nem megyek. A védőnőm tudomásul vette, nem nyaggat miatta.
2018. okt. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 timeamagdolna ***** válasza:
Még ELŐTTE, és rendszeresen.
2018. okt. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!