Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A védőnőhöz muszáj menni...

A védőnőhöz muszáj menni minden hónapban vagy elég, ha lesz 4 pecsét?

Figyelt kérdés
Teljesen feleslegesnek tartom..és a védőnőt se nagyon érdekli a dolog.
2018. okt. 8. 10:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4 pecsét kell minimum, ami igazolja a terhesgondozáson való részvételed, de az orvos is pecsételhet és pecsétel is, az is ugyanúgy számít. Vannak amiket a védőnővel kell intézned, jómagam úgy látom nem egységes a protokoll, de sok helyütt beutalókat is ő ad, nem tudom nálatok ez miként megy. Pecsét szempontjából nem lényeges, amúgy meg mehetsz annyiszor kizárólag amennyiszer muszáj, a többiben meg ahogy ketten megegyeztek.
2018. okt. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell havonta. Elő van írva neki, hogy hányszor és kb. mikor kell veled találkoznia, tehát elvileg neki kell téged keresni vagy az előző alkalmon megbeszélni veled a következőt. De ha nem intézi, nem fogják rajtad számon kérni.
2018. okt. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én sem értem, mi értelme van, hiszen aki jár terhesgondozásra, a kórházban úgyis mérik a súlyát, nézik a vérnyomását, a védőnő aztán nem sok mindent csinál. Inkább arra lenne jó, hogy akinek problémásabb a terhessége, vagy tanácsra szorul, sűrűbb vizsgálatokra, akkor el tudjon hozzá menni, ne kelljen azért a kórházba bemenni.
2018. okt. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a védőnő végzi a terhesgondozást, így havonta kell menni az elején, a végén 2 hetente. Ő jön minden trimeszterben 1szer. Nálunk ő adja a beutalókat, vezeti a kiskönyvet, vizeletet néz, vérnyomást, súlyt, haskörfogatot mér, 16. héttől szívhangot hallgat. A 2. terhességem nála (az elsőnél nem itt laktunk, nem ő volt a védőnőm), nagyon alapos, kedves, nekem nincs bajom vele, hogy menni kell.

Én nem járok kórházba, csak a kötelező uh-ra, úgyhogy ott nem néznek nekem semmit. Nőgyógyásszal is ált. csak a terhesség megállapításakor találkozom, meg a szülésnél.

2018. okt. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs a kórházban terhesgondozás, nincsen se súly mérés se más. Csak uh és ha ott valamit találnak, mint nálam a több magzatvíz, akkor a terhesambulancia.

Beutalókat védőnéni adja, ő mér súlyt, vérnyomást, hallgat szívverést. A dokim soha nem pecsételt még a tb kiskönyvbe.

2018. okt. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Nálunk semmit nem csinál, csak vérnyomást mér. Szoktam hivogatni, hogy mennék, de már nem nagyon akarom, tényleg semmi értelme, csak macera.
2018. okt. 8. 20:09
 7/11 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag semmit sem csinál. Bemásolja az eredményeket. Súlyt és vérnyomást otthon is lehet mérni. Kérdező, ezt járd körbe, nehogy bajod legyen ebből. Az a baj, hogy kötelező. De tényleg semmit nem csinálnak.
2018. okt. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Nagyon sajnálom, hogy a védőnőd nem a legjobb! A kérdésedre választ adva, elég a 4 pecsét viszont egy lelkiismeretes védőnő havonta egyszer "ránéz" a kismamáira, sőt a vége felé többször is. Ha valami baj történik akkor nagy eséllyel szedik elő az elsők között a védőnőt!

Nagyon sok helyen olvasom, hogy a védőnő mennyire felesleges és nem csinál semmit. Aláírom, hogy vannak hanyag védőnők, viszont úgy gondolom, hogy a legtöbb esetben azok neheztelnek és tartják feleslegesnek a szakmát akiknél nincs különösebb probléma otthon ezért a védőnő úgymond hanyagolja őket és a problémásabb családokkal foglalkozik jobban. Az, hogy nem csinál semmit azért nem teljesen igaz, hiszen ha csak egy oltás lebonyolítását vesszük a gyermekeiteknek amit meg kell rendelni, utána nézni kinek milyen oltás esedékes, megszervezni hogy meg is kapja a gyerek, folyamatosan ellenőrizni a hűtő hőmérsékletét amibe tárolva van, elő kell készíteni, felszívni, stb ugyanis az oltó orvos sokszor azt se tudja mit ad be a gyereknek, szóval nagyon észnél kell lenni és akkor még nem is említettem a különböző jelentéseket, tanácsadásokat, családlátogatásokat, környezettanulmányok, tetvészkedés, iskolai szűrővizsgálatokat, észre venni minden apró eltérést stb, stb... ezt azoknak írom akik nem tudják,hogy miből is áll a védőnői munka és leszólják az egész szakmát azért mert neki éppen rossz védőnőt sikerült kifogni. Vannak becsületes, lelkiismeretes szakemberek is, akiknek az ilyen és ezekhez hasonló kommentek eléggé elveszik a kedvét az egésztől!!


Üdv.: egy védőnő

2018. okt. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves becsületes védőnő! :) Nagyon örülök, hogy még létezik ilyen védőnő is. Én úgy gondoltam, hogy igenis szükség van erre a szakmára, és egyáltalán nem nézem le a védőnőket. Én nagyon örülnék neki, ha használható információkat mondana a védőnőm, vagy csinálna egyáltalán valamit. De sajnos nem ez a helyzet nálunk, és így eléggé feleslegesnek tartom, hogy eljárjak hozzá, főleg, hogy a 3 éves kislányom is itthon van még velem, és nem szeret menni oda..:( De azért jó olvasni tényleg, hogy van aki még komolyan veszi a munkáját!
2018. okt. 18. 18:54
 10/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom elég a 4 pecsét.

Többször nem is szeretnék hozzá menni.

Mi 1 éve költöztünk a jelenlegi lakhelyünkre. Saját ház, nagy kert, stb..

A védőnővel a nőgyógyász 8 hetes uh-ja után vettem fel a kapcsolatot, ő mondta akár aznap is találkozhatunk. 2 várossal arrébb fogadott, mert ott volt éppen rendelése.Nem szóltam érte, odamentem.

Kérdezte van-e panaszom. Megemlítettem, hogy kb az 5.héttől hányok, nehezen marad bennem bármi is. Kiakadt, hogy lehet ez, mert csak a 8.héttől kellene ezeket produkálnom. Akkor kérdezte, a csalába, páromnak milyen betegségeik voltak. Megemlítettem, hogy páromnak 1 éve volt egy tüdőembóliája. Majdnem a torkomnak ugrott, hogy vállalhatunk így gyereket, felelőtlenek vagyunk. A gyerek örökölheti is, meg páromnak is újra lehet, azt akkor meghalhat, nevelhetem egyedül tovább a gyerekem. Meg mertem kérdezni, milyen vizsgálatok lesznek a továbbiakban. Ne kíváncsiskodjak, majd időben szól.

Gyors el is köszöntem tőle.

rá 2 hétre kijött hozzánk. Új építésű házunk van, mikor odaköltöztünk festéssel kezdtünk. Neki az volt az első, az egész lakást át kell festetni. Mondom nincs egy éve, hogy volt. Nem baj, kell a tisztító festés a gyerek elött. Kb nem volt olyan helyiség, ahol valamibe ne kötött volna bele. Pl a nappaliba van egy konnektor, azt el kell onnan rakatni, mert belenyúlhat a gyerek. Meg ilyenek. A baba ágya hol lesz? Mutattam hova tervezzük, erre ő, hogy nem tervezni kell, már kész tényeknek kelene lennie.9 hetesen még honnan tudjam?! Meg oda amúgy sem lehet, mert ablakkal szemben, meg nem jó a szoba fekvése, meg ilyenek. Kb mint egy feng shui szakértő. Nagyon gondolkodtam megmutatom neki melyik ajtón jött be, ott távozhat is. 12hetes Vizsgálatok után nekem kellett keresnem őt, 2 hét alatt el is értem. Jövőhéten megyek hozzá, de már most gyomoridegem van, hogy mibe köt bele.

Én felkerestem most azt a védőnőt, aki nekem volt mikor kicsi voltam. Ő segít mindenben, magyarázza el a dolgokat. Mivel a körzetisünket nem tudom lecserélni, így a kötelezőt megteszem, de ennyi.

2018. okt. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!