Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Össze tudnátok foglalni, hogy...

Össze tudnátok foglalni, hogy mennyi és milyen vizsgálatokra kell eljárnom, illetve milyen költségekre számíthatok a terhesség végéig? Illetve mennyibe kerül a szülés?

Figyelt kérdés

Most volt az első vizsgálatom magánorvosnál 5-6 hetesen, eddig minden rendben. Volt egy ultrahang + rákszűrés, összesen 12.000 Ft volt a vizsgálat, 1 hónap múlva megyek legközelebb.

Kb. hány alkalommal szokás megjelenni magánorvosnál? Ezen felül van kötelező kórházi terhesgondozás? Illetve védőnő (szeretnék védőnőt is, és mindent megtenni a pici egészségéért, de azért hetente feleslegesnek látom valamilyen vizsgálaton lenni). Védőnőnek szokás fizetni? Illetve ha a magánorvos lenne a fogadott orvos, azon felül kell gondolom kell szülésznő, ezek is külön fizetősek. Plusz genetikai vizsgálatok, vérvételek. Van még valami?


Kicsit még átláthatatlan a rendszer az elején. Ha egy jó leírást linkeltek, az is megteszi.

Egyébként Miskolc, Semmelweis (itt dolgozik a doki). Köszönöm előre is!



2018. okt. 11. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Nos, ha magándokihoz jársz akkor ugye alapvető hogy minden alkalommal fizetni kell. (Annyit amennyi nála a díj)

Általában 4 hetente szoktam járni uh-ra, én 4-5 hetente megyek szóval vegyük úgy hogy havonta 1 alkalom. Abban az esetben ha nincsen semmilyen panaszod és nem kell többet menned. A rákszűrés ugye egyszeri alkalom.

Van még a 3 genetika vizsgálat (12,18,32 hetesen) nekem ezt a magán dokim nem csinálta igy egy másikhoz mentem. A 12dik függ attól hogy milyet csináltatsz nekem a kombinált 30ezer volt. Utána a 18dik 16ezer. 32dik még majd ezután jön.😁 Viszont ezt a körzeti korházba is megcsináltathatod és akkor ingyen van. ( kombinált nélkül)

A szülésnél is neki adunk x összeget ő lesz felfogadva.


A védőnőhöz is 4 hetente járok, neki semmit nem kell fizetni.


Vérvételért sem kell fizetni.


Szoval csak a magán doki van alaklmanként, a szülési pénz és a genetikai vizsgálatok.

2018. okt. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
A magándoki és a szülés az változó, leírom a tb-s terhesgondozást: 1. nödoki: terhesség megállapitása (6. hét kb), 2. nödoki: 12. hét, uh, 3. nödoki: 18.-20. hét genetikai uh, 4. nödoki: 32. hét, genetikai uh, szülés előtt: nst, ctg, stb. Minden ingyen van természetesen, védönövel 3 találkozás kell szülésig (ebből egyszer ő megy ki hozzád), de ez változó.
2018. okt. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Engem a magándoki havonta szokott visszahívni(Szintén Miskolc,Semmelweis).

A 12.heti genetikait nem ő csinálta,hanem ő is és a védőnő is elküldött genetikushoz.Az nekem 45.000-be került(kombinált teszt,genetikai uh,terhességi toxémia szűrés.)

Mivel jók lettek az eredmények a doki azt mondta nem kell további vizsgálat,így majd a 18.hetes uh-on kell mennem a fogadott orvosomhoz,amit reményeim szerint már ő fog megcsinálni.

Előzményként irom,én másik orvost szerettem volna(aki megállapította a terhességemet),ő 10.000kért magánrendelésen,de a 2.látogatás alkalmával közölte hogy nyugdíjba megy és már nem vezet le szülést.

Így másik orvost kellett keresnem,aki felkértem.

Nála 1x voltam magánrendelésen(az ósdi elavult Semmelweis Sztk-ba),onnantól kezdve mikor hívott havonta,mindig a kórházba hívott.(Szebb,modernebb,korszerűbb).

Itt nem mondta mennyi a tarifa,de minden Uh-kor 10.000 fizetek neki.

Terhestanácsadásra is a Semmelweisbe járok,oda tartozok körzetileg,de ott nem fizetek,mint ahogy a védőnőnek sem.

Több orvosi kiadásról egyenlőre nem tudok írni,mert még csak 16 hetes terhes vagyok.

2018. okt. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Véletlenül nem Szemán doki volt aki már nem vállal szülést?? Mert pont ugyanebben a cipőben járok csak én még nem tudom kihez menjek máshoz. Megkérdezhetem, hogy kihez kezdtél el járni?? Köszönöm előre is!!!

2018. okt. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló.


De igen,róla van szó.Nekem nagyon szimpatikus orvos,így szerettem volna ha vele csinálhatom végig a terhességemet.De nem vállalta a fenti ok miatt.

A mostani orvosom is szimpatikus,igaz más temperamentumú mint Szemán doki,de érti a dolgát.

Dr.Hajas Sándor főorvos,az orvosom.


Ha bármi kérdésed van,írhatsz nyugodtan😉

2018. okt. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A terhes gondozását tök jól leírták az előttem szólók!

Én egy inkább a szülés részéhez szólnék hozzá. Megyeszékhelyen lakunk, itt ha dokit fogadsz a rendelési díja 10x esét “illik” adni. Tehát minimum 120-150 000.... viszont ezért az összegért cserébe csak a szülést vezeti le, vagyis a kitolási szakaszra megy be! Nem ül végig melletted a vajúdás alatt ami akár 10-20 óra is lehet!

Ha szülésznőt fogadsz neki 20-40 000 szokás adni( itt felénk).

VISZONT!!!! Amint elindulsz a kórházba hívod és Ő addig melletted van amíg meg nem születik a baba! Sőtt, ő hívja be az orvost is mikor elérkezik az idő, előre meg kell beszélni vele hogy melyik orvost hívja, persze szók közül akik ügyelnek!

Szóval szerintem sokkal jobban jársz ha szülésznőt fogadsz!

2018. okt. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!
2018. okt. 15. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!