Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Masodik babamat varom. Kell...

Masodik babamat varom. Kell szolnom a munkaltatomnak? Ha igen akkor mikor?

Figyelt kérdés
2018. okt. 24. 14:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagy köteles.

De azért jó ha tud róla, mert csak akkor tud elengedni a vizsgálatokra.

2018. okt. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem dolgozom. 8,5hos a kislanyom.
2018. okt. 24. 15:01
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem kell szólnod.
2018. okt. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha multinál vagy, gondolom semmit nem tesz. De ha kis cégnél vagy, szerintem emberileg jó ha szólsz, hogy még egy darabig ne várjanak.

Főleg ha helyettesítőd van, vagy a feladataid szétosztása csak rövid távon volt megoldva.

2018. okt. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jelenleg fizetés nélküli szabin vagy, és kapod a gyedet. A fizetés nélküli szabadság első félévére jár szabadság, amit majd kivehetsz, amikor visszamész, a további részére nem jár. A gyerek születése előtt 28 nappal érdemes igényelned a csedet és ezzel együtt a munkáltatónál a fizetés nélküli helyett a szülési szabadságot. A szül. szabadságra újra fog járni szabadság, aztán az újabb fizetés nélküli első fél évére megint. Az első gyerekre a gyedet közben ugyanúgy kapod. A fizetés nélküli szabi végét 30 nappal előbb kell kérni írásban. Így legalább 30+28 nappal a kiírt dátum előtt szólni (írni) kell.

Ez persze nem kötelező, de anyagilag így jársz a legjobban. Amúgy szerintem előbb is illene szólni, én mondjuk 4-5 hónaposan már szólnék, hogy ne számítsanak rám még egy jó darabig, vagy ne a pletykákból tudják meg.

2018. okt. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én 7 hónaposan szóltam hogy jön a 2. baba. Szerintem is szólj a fent leirtak miatt.
2018. okt. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Érdemes,márcsak azért is,mert ha az orvosod ad majd egy papírt,h veszélyeztetett terhes vagy,el tudsz menni táppénzre. Emellet a már meglévő gyermekre kapod tovább a gyedet is. Azonkívül a várandóság 91.napjától kapod a babára az adókedvezményt is. Anyagilag megéri mindenképp! Amúgy meg jó ha tudnak róla!
2018. okt. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy veszélyeztetettlesz, és attól, hogy tud a terhességről a munkáltató, még nem tud a papírral táppénzre menni.

Hanem 30 nappal korábban szólni kell, hogy a fizetés nélküli szabit megszünteti, és munkába áll. Majd a munkába állás napjától tud táppénzre menni, ha akar.


Szóval kérdező: nem KELL szólnod, de érdemes.Mondjuk a 12. heti genetikai UH után már szólhatsz.

2018. okt. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Utolsó. Nem kell munkába állnia, igen kell majd írni egy papírt,h megszünteti a fizetetlen szabiját, majd kér a nőgyógyásztól egy papírt h táppénzre szeretne menni, de ehhez az orvosnak rá kell írni azt,h veszélyeztetett terhes,különben a háziorvos nem fogja állományba venni. Akkor is ha nem az. Ha a nőgyógyász nem akarná ezt a papírt megírni(kétlem) , de akkor ha azt mondja h időnként görcsölget, valószínű megírja.

Jómagam is így vagyok itthon. Egy napra sem kellett munkába állnom.

És a terhességem 8. hetétől vagyok állományban.

2018. okt. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9es a munkábaállás csak papirforma szerint.Elég 1 napra állományba visszavenni,és már mehet is tp-re.Természetesen azt az 1 napot sima szabira ki szokták írni.
2018. okt. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!