Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terheléses cukor vizsgálatkor...

Terheléses cukor vizsgálatkor mást is néznek?

Figyelt kérdés

24 hetes vagyok, szerdán megyek a terheléses cukor vizsgálatra.


10 hetesen voltam az első nagy laboron, vérkép, vizelet, vércsoport meghatározás.


Most azt mondták ez a terheléses cukor a következő vizsgálat, így erre kértem időpontot.


Itt beutaló köteles a labor, ma voltam beutalóért a háziorvosnál, aki adott, az van rajta, hogy kért vizsgálatok: cukos (éhgyomri, 60 perces, 120 perces)


De ma olvastam, hogy második trimeszterben is van egy labor, vérkép, vizelet. (Nekem ezt nem mondta se a védőnő, se a doki.) Én erre nem kértem se időpontot külön se beutalót. Most akkor a cukorterhelésnél automatikusan nézik majd ezt is, vagy erre külön kellene mennem?


2018. okt. 29. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Ilyenkor nagylabor is szokott lenni


Viszont nálunk nem kell külön beutaló, kiskönyvben a megfelelő oldalon van a vizsgálatokról lista.. Ezeket pecsételi a háziorvos végig...

2018. okt. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az éhgyomrit kielemzik, nem lesz olyan részletes, mint az első meg az utolsó, de a lényegesebb dolgokat nézik. Vizeletet is vigyél.
2018. okt. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem értem, nekem a nőgyógyász szokta a vizsgálati papiromra ráirni hogy legközelebb milyen laborvizsgálat lesz. Ezzel mehetek abba a kórházba ahol ő rendel. Vagy ezt viszem a háziorvoshoz aki ad beutalót máshova ( saját körzetébe). Ha mész cukorterhelésre, vigyél reggeli első vizeletet, szólj hogy labor is kell. (Bár a laboros nem fogja tudni mihez vegyen le vért ha nincs leirva). Vérképet és úgy emlékszem ellenanyagot néznek ilyenkor.
2018. okt. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nekem a háziorvos nem pecsételte le a kiskönyben azt a beutalós részt, azt mondta adnak külön beutalót, ha kell valamire.

Nőgyógyász szintén nem ad beutalót, csak ráírja az aktuális leletre, hogy mik a soron következő vizsgálatok a következő találkozásig.

Most annyit írt rá, hogy OGGT. Védőnő is csak ezt mondta.


Így konkrétan beutalót csak erre kértem.


Hát mindegy, majd mondom a laborban, aztán vagy megcsinálják a többit vagy nem, így jártam már :)

2018. okt. 30. 06:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Vizeletet vigyél!

Nekem is lesz 2 hét múlva cukorterhelés, ezen kívül teljes vérkép, ellenanyag szűrés. (Ezt nekem havonta kell nézetni mert pozitív)

2018. okt. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Viszek majd vizeletet mindenképp.
2018. okt. 30. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!