Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ti megcsináltattátok a 12....

Ti megcsináltattátok a 12. hetes kombinált tesztet? Mennyibe kerül? Többet mutat mint a genetikai uh? Ez beutaló köteles?

Figyelt kérdés
2018. dec. 11. 10:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
Igen megcsináltattam, annyiból mutat többet, hogy az uh mellett egy vérvételt is csinálnak, ami kimutatja a down és két másik betegség esélyeit, nem beutaloköteles és nincs ingyen, én 34-et fizettem érte két évvel ezelőtt.
2018. dec. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem a sima kombinált teszt 15000 volt tegnap,ez a legalapabb úgymond, de a drágábbat nem ajánlották,mert néhány százaléknyi a pontosságban az eltérés és mivel az uh-eredményei megfelelőek voltak,nem tartották indokoltnak. Az uh volt beutalós,a vérvételre pedig utána lehetett menni.
2018. dec. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nekem a 12.hetes genetikai uh az orvosom csinálja.ha szeretném ezt a 15ezres kombináltat merre induljak?
2018. dec. 11. 11:01
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Megcsináltattuk a G1 Intézetben 20.000 Ft volt. Hamar megvolt a vérvétel + UH. 85%-os pontossággal szűri ki a Down szindrómát, úgyhogy ha negatív akkor meg lehet nyugodni egy kicsit. Szűri még az Edwards és a Patau kórt is. Ráadasként még a babáról is nagyon szép uh képeket készített a szonológus. :)
2018. dec. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
Nekem is 15000volt. A nőgyógyászom adott egy csekket, amit befizettem utána a kórházban vették le a vért, de nem a laborban ahol a többit, hanem a védőnőnél. Nem tudom, hogy ez máshol is így működik e.
2018. dec. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekünk 35.000 Ft volt a kombinált teszt magánorvosnál, beutaló nélkül.

Hatalmas élmény volt, nagyon megnyugtató, és szuper képek, videók születtek (így nem is gondolkozunk babamozin). Megtudtuk egyértelműen a baba nemét is, mi szerettük volna mihér hamarabb. Szóval én szívből ajánlom.

Miskolcon és Egerben tudok orvost ajánlani, ha máshol vagytok, biztosan találsz.


13 hét+1 nap

[link]

[link]

2018. dec. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%

A korhazban (ahova amugy is mennel a 12 hetes ultrahangra) kerdezd meg, hogy van-e lehetoseg kombinalt tesztre.

Ha van, akkor az uktrahang resze tb-re megy, hoszen azt az ug-t igy is, ugy is megcsinalnak es csak a vertesztet kell fizetni. Az van 15 ezer korul altalaban.

Ha masik rendeloben, orvisnal, stb csinaltatod, akkor fizetni kell az uptrahangot is (mert nem vigeted te a a tb-re csinalt uh eredmenyet), es fizeted a vervizsgalatot is.

Ezert ilyen elteroek az eredmenyek.

De sok korhazban mar leveszik a vert is hozza es csak az a fizetos igy.

2018. dec. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Igen megcsináltatom a biztonság kedvéért. Én a Czeizel intézetbe megyek, itt kiterjesztett kombinált tesztet csinálnak és 41.000 Ft. Túl sok választási lehetőségem sajnos nincsen, mert nekem pont a két ünnep között kell mennem és a legtöbb intézet ahol ilyen vizsgálatot csinálnak, ebben az időszakban zárva van.

Beutaló nem kell, hiszen ez nem kötelező, hanem választható vizsgálat.

2018. dec. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen, megcsináltattam. Megnyugtatott. Mi magánorvosnál voltunk, a Czeizel intézetben.
2018. dec. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Böbe1990 ***** válasza:
62%
Én is megcsináltattam Debrecenben egy magánrendelőben.A vérvétel 12ezer volt+az uh 18ezer.Szóval össz:30.000 Szerintem megéri megcsináltatni,már csak azért is mert sokkal alaposabban és korszerűbb géppel vizsgálnak mint egy szimpla sztk-s rendelésen.
2018. dec. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!