Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha a magzat nagyobb a koránál,...

Ha a magzat nagyobb a koránál, melyik a mérvadó hetek szempontjából?

Figyelt kérdés
A 12. heti ultrahangon 4 nappal nagyobbnak mérték a babám, a szülés várható időpontja is módosult. Ezentúl ha a vizsgálatokhoz kérdezik hány hetes vagyok, a mensi szerintit mondjam , vagy az ultrahang szerint?
2018. dec. 12. 07:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Az uh szerintit. Én 12 hetes és 3 napos voltam mensi szerint uh szerint pedig 13 hét 5 napos. A méreteihez igazítják a korát.
2018. dec. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14%

Nem azért de melyik doki az aki ha nem mm-re pontos a magzat az átírja a születési idöpontot????

Ha a gyereked 1 évesen 12 kg akkor már 2 éves lesz?

Attól, hogy a magzat kicsit nagyobb a fejletsége még mindig csak 12 hetes...

A születés várható idöpontja pedig 38-42-ik hét között van, és 4 nap nem oszt nem szoroz...


Nagyon nagyon fontos, hogy a mentsruáció szerinti hetet adjad meg mindenhol. MERT: ha a baba alul fejlett, vagy túl nagy annak lehetnek okai. Pl cukor, vagy más rendellenesség. Vagy is nem lehet a terhességi heteket csak úgy ide oda dobálni, mert a magzat attól még nem változik.


Pl 34 hetes vagy mensi szerint de a baba nagyon nagy. 2 héttel idösebbnek nyilváítják és 36 héten megszületik. DE a baba csak súlyra 36 hetes, idegileg, szeme, tüdeje és minden más csak 34 hetesnek felel meg!!!


Ahogy írtam egy 1 éves gyerek azért mert 13 kg nem lesz még belöle két éves!!!

2018. dec. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

2-es vagyok


és ebben a korban ha mm-t arréb mér, vagy nem úgy fekszik a magzat akkor már pont lehetséges, hogy akár 3-4 nappal elméri a doki...

2018. dec. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2-es.

A 12 hetes uh alapjan modosithato a terhessegi kor.

En nem Magyarorszagon elek es itt mindenkinek pontositjak, akkor is ha 2 nap az elteres. Kb 14 hetes korig egyforman fejlodnek, ezert ez a legjobb idoszak arra, hogy ezt meghatarozzak, a mensi szerinti kort csak kiindulasra hasznaljak.

Utana mar nem modositanak meret alapjan, mert maskepp nonek a magzatok. A 2 eves gyerekek pedig foleg.

A szonografusnak pedig az a dolga, hogy jol merjen. 3-4 kepallasbol merik le az embriot es akkor fogadjak el a meretet, ha legalabb 2 meres ugyanazt adja.

Ez preciz meres, nem egyenlo azzal, amikor a doki (aki amugy legtobbszor nem szonografus es nincs meg a kepesitese pl genetikai uh elvegzesehez) egy perces vizsgalaton kattint egyet es mer gyorsan. Az arra jo, amire valo (elo terhesseg megallapitasa), de nem preciz meres.

Eleg nagy baj lenne, ha mm-ket csak ugy elmernenek egy ilyen vizsgalaton, hiszen a tarkoredo meresnel tenyleg csak par mm-s dolgot mernek es meg a tizedek is szamitanak, ha belegondolsz. Es azt is le tudjak merni, hogy az mondjuk 2,4 mm es nem 2,9.

Akkor egy 50-70 mm-es ulomagassagnal sem okoz gondot, hogy jol merjenek...


Kerdezo:

Ha modositottak hivatalosan, akkor most mar az a tenyleges terhessegi kor, azt kell mondanod, ha vizsgalatokra mesz es a kiiras datuma is valtozik.

2018. dec. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igen a szonográfus tuti pontos volt, a crl-t 5x mérte hogy biztos legyen az érték, a tarkóredőt is sokszor. És egységesen minden érték nagyobb volt, nem csak mondjuk a crl.

2018. dec. 12. 08:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is módosított a dokim az idoponton, mert a ciklusom hossza csak 24 napos volt rendszeresen.

A terhesség elejétől tudta, de azt mondta, várjuk meg a 12 heti uh-t. Az adatok alapján módosított, átírta a kiskönyvben is a szülés várható időpontját, és ettől kezdve ehhez számoltunk.

2018. dec. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!