Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Muszaj maganrendelesre menni?

Muszaj maganrendelesre menni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt szeretnem megtudni, hogy ha kivalasztok egy orvost, akihez szeretnek jarni terhesgondozasra es nala szeretnek szulni, akkor muszaj eljarnom hozza maganrendelesre is? Nem eleg, ha a korhazi szakrendelesere megyek? Akkor nem fog engem a sajat paciensenek tekinteni?



2019. jan. 8. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Muszáj. Nem fog lemondani arról a 100-150 ezer forintról, amit a havi vizetek alatt elvinnél hozzá az egész terhesség alatt. Az én dokim is rendel a klinikán, ha oda kellett mennem pl. váratlan panasz esetén, vagy genetikai UH-ra, ott nyilván nem fizettem, de havonta mentem ellenőrzésre magánba, ahol igen. Plusz a szülés után, amennyit gondoltunk.
2019. jan. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Hát nem feltétlenül muszáj, csak ne csodálkozz ha felkéred dokidnak és nemet mond.

Egyébként doki függő, de az a jellemzőbb inkább, hogy szeretik a magánrendelésre hívni inkább pácienseket. Mások a körülmények, ők is otthonosabban mozognak és az anyagi része sem utolsó.

Én mondjuk nem fogadok dokit, de ismerősömék jártak úgy, hogy a doki azt kérte, hogy ha őt akarják felfogadni akkor inkább járnak el a magánrendelésére és hagyják ott a pénzüket, mint szülés után a borítékkal vacakoljanak, mert neki utóbbi nagyon kellemetlen, nem szereti, de a magán rendelésén tisztán, legálisan keresi meg ezt a pénzt.

2019. jan. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Úgy illik, ha szabad így fogalmaznom, ha nála akarsz szülni akkor el kell járnod a magánrendelésére. Egyébként sokkal jobb így, fizetsz neki nyilván anyagilag plussz, de így tényleg odafigyel rád, és valahol jobban érzi a felelősséget. Sajnos mai világban ez KELL ahhoz h tényleg emberszámba vegyenek. Szomorú de így van.
2019. jan. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Mivel ma mar sajnos szinte mindenkinek van sajat dokija így amit ott kapsz az az alap. Mindenki megnyugtatja magar hogy így odafigyel rá, de ez varosi legenda..amúgy se fognak az utca szelen hagyni..
2019. jan. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Az én orvosomban fel sem merült, automatikusan kórházi rendelésre adott időpontot. Igaz, előtte is ott jártam hozzá. A szülést nem vállalta el, de nem csak nekem nem, hanem tizenéve nem vállal már szülést.
2019. jan. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%
Igen, ha konkrét orvost szeretnél hogy szülesszen akkor hozzá kell járnod magánrendelésre is. SZTK alapon miért is tekintene a saját páciensének?
2019. jan. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
30%
Igen, muszáj. Az orvos nem kockáztatja meg, hogy 9 hónapig vesződik veled ingyen, majd a sülés után vagy adsz, vagy nem. Ha valaki a magánrendelésekre eljár, akkor még ha a végén pofátlanul nem is fizet semmit, vagy ad egy üveg bort, akkor is legalább a magánrendelések árát megfizette. Ez így lutri.
2019. jan. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!