Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mikor érdemes orvost fogadni...

Mikor érdemes orvost fogadni terhesség alatt? Ha egyáltalán érdemes.

Figyelt kérdés
Első babámmal vagyok várandós, elég tapasztalatlan vagyok még,elmúltam 15 hetes,voltam már védőnőnél, vérvételen és ultrahangon,de nem tudom hogy mikor keressem fel a nőgyógyászt vagy fogadjak-e magánorvost
2019. jan. 11. 20:55
 1/5 Böbe1990 ***** válasza:
43%
Én már akkor megfogadtam mikor kijött a 2csík a teszten.Szerintem érdemesebb már az elején,hogy végig tudja kísérni a terhességed.És az sem utolsó szempont,hogy így szerintem jobban oda is figyelnek rád mint egyébként.Ha szeretnél fogadott orvost ne halaszd sokáig.
2019. jan. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kérdés akarsz e fogadni vagy úgymond rábízod magad a véletlenre és ha szerencséd van kifogsz egy jó fej orvos amikor szülsz.(Nálunk pld nincs egy olyan nőgyógyász sem akit ne dicsérnének, viszont olvasni horrorsztorikat is.) Ha úgy gondolod szeretnél akkor olvass utána a kórházad orvosainak, hogy kit dicsérnek jobban és menj el hozzá nézd meg neked szimpatikus e és kérd fel.

Az én orvosom pld 24 hetes terhesség felett már nem vállalt kismamát.Nyilván ez is változó.Szóval valahol rajtad múlik, mit döntesz.Nekem megérte megfogadni.De ugye ez is változó ,mert van aki meg csalódik a fogadott orvosába.

2019. jan. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szeretnék fogadott orvost, nagyobb biztonságban érezném mind kettőnket nála, nyitott egy picit a gerincem és az ünnepek miatt a 12 hetes ultrahang is elmaradt, mikor az időpontot kértem rá említettem hogy minél hamarabb szeretném az időpontot mert egy kicsit elcsúsztam az idővel de nem gondoltam hogy 2 hét ilyen sokat fog számítani és nem fogják tudni megcsinálni :( csak nem tudom hogy hol induljak el, tudom vannak akik már a legelején fogadnak de esetleg az nagy baj lenne ha a 18hetes Uh. vizsgálat után mennék hozzá?
2019. jan. 12. 09:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél fogadni, akkor minél hamarabb. Van, akinél sokára adnak időpontot is. Nálam pl. a fogadott doki csinálta a 18 hetes uh-ot, nem futószalagon az sztk-ban 5 perc alatt letudva, hanem legalább negyed órát nézte, mutogatta, mérte, magyarázott.

Az első 2nél nekem nem volt orvosom, császár volt mindkettő, így tök mindegy volt ki vág fel, de egyébként gyönyörűen dolgozott mindkettő. Most azért fogadtam, mert volt egy missed ab-om tavaly, ennek a terhességnek az elején (11hetesen) volt vérzésem, illetve a császár közben szeretném a sterilizációt is.

2019. jan. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is 15 hetes vagyok. Orvoshoz magánba járok, de szülni ügyeletben tervezek. Dolgoztam a szülészeten ahova területileg tartozom és itt nem tesznek különbséget az ügyeletes és a fogadott dokis kismamák között, emiatt semmi félsz nincs bennem. Na meg bőven lehet horror sztorit olvasni fogadott orvos ellenére is, szóval ennek azért nem sok helyen van alapja, inkább csak látszat. De megértem ha egy laikus örül annak ha idegen helyzetben fogja a kezét egy ismerős arc.
2019. jan. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!