Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Korai terhesség esetén, ha...

Korai terhesség esetén, ha tudom hogy pár hónap múlva el fogunk költözni, akkor is az itthoni védőnőt kell felkeresnem? Vagy már mehetek oda ahova tartozni fogunk?

Figyelt kérdés

Egy közeli nagyvárosba fogunk költözni, még nem tudjuk pontosan mikor, mert felújításba vagyunk, de mindenképp a baba születése előtt. Jelenleg 6 hetes vagyok, 8. héten megyek nőgyógyászhoz, és úgy tudom utána kell majd védőnőhöz mennem.

Azon gondolkodtam hogy ha úgyis át kell jelentkeznem, akkor lehet-e úgy hogy a másik védőnőhöz megyek azonnal? Mivel első baba és elég fiatal is vagyok, nyugodtabb lennék ha egy valaki követné nyomon a terhességet/gyerekszülestést.

Szerintetek jelentkezhetek oda ahová majd tartozni fogok?


2019. jan. 26. 08:53
 1/4 anonim ***** válasza:
36%

Először várd meg az orvosi papírt. A pár hónap az elég tág fogalom. A védőnőnek elvileg a kiskönyv kiadása után 2 héten belül ki kell mennie hozzád. Egy másik városból nem fog kimenni, az tuti, mivel még nem is lakok ott. Ahhoz kell menni, akinek a körzetébe a jelenlegi lakcímed szerint tartozol.

Mi is költöztünk az első terhesség alatt, így akkor 2 védőnőm is volt, majd a fiam születése után megint költöztünk, így akkor lett egy 3., aki csak helyettesített, így a 4. lett az állandó védőnőnk. Azóta is ő van, már a 3. gyerkőcöt várom.

2019. jan. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, hozzánk soha nem jött ki a védőnő, pedig 26 hetes vagyok, a 10. héten jelentkeztünk be nála először. Nem is mondta hogy ki akarna jönni, bár tudom hogy a szülés előtt egyszer minimum azért ki szoktak.

Szerintem nyugodtan menj az új nőhöz, úgyis csak 4-5 hetente kell majd menned hozzá. Ha te úgy nyugodtabb lennél ha ugyanaz vinné végig a terhességed, akkor bátran. Bár egyáltalán nem biztos, hogy az a nő szimpatikus lesz, ezt vedd figyelembe.

2019. jan. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kezdhetsz a "réginél" is és majd költözés után már az újhoz mész. Én így csinálnám ha ennyire bizonytalan az időpont.

Az enyém pl nyugdíjba ment, akinél kezdtem, így csak 2x voltam nála és utána gond nélkül mentem a másikhoz.

Nekem is első baba, de pont emiatt nem várnék, míg eljutok védőnőhöz, mert ő is kontrollál havonta és pl szívhangot is hallgatunk, amit mindig nagyon várok.

2019. jan. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Igen sajnos még mi sem tudjuk hogy mikor költözünk,az is lehet hogy a 3. De az is hogy a 6. hónapban,de akkor felkeresem a mostani illetékest, és elmondom neki hogy mi a helyzet.

2019. jan. 27. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!