Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Érdemes orvost fogadni problém...

Érdemes orvost fogadni problémamentes terhességnél?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy lerágott csont ez a téma.

Eddig határozottan meg voltam győződve arról, hogy nekem nem kell orvos. A terhesgondozást nálunk megoldják úgy, hogy kijár a védőnőhöz havonta egy orvos, és megvizsgál. Emiatt feleslegesnek éreztem, hogy 10.000-eket fizessek ki. Most vagyok 30 hetes. Viszont annyi rémtörténetet hallok ügyeletben szülésről, hogy meginogtam kicsit. De ha mégis lenne, aki elvállal, így van értelme megfogadni? Alig 10 hetem van hátra, mire számíthatok? Fontos az szülésnél, hogy mondjuk egy ismert arc legyen bent, vagy "egy gyerek sem maradt még bent" alapon úgyis megszületik ügyeletben is?

Mennyire másképp bánnak azzal, akinek nincs orvosa? Én úgy látom, hogy ma már majdnem ciki, ha valakinek nincs orvosa, és amikor elmondom, hogy úgy néz ki ügyeletes szülés lesz, akkor hülyének néznek.

Nyilván szeretném, ha minden rendben menne, de sajnálok azért kiadni 100.000-et, hogy valaki pátyolgasson.


2019. febr. 5. 21:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
Fogadj szülésznőt, ha aggódsz ő tud a legtöbbet segíteni a szülésnél
2019. febr. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%

Azért azt tisztázzuk, hogy a 38. héten is átcsaphat problémás terhességgé...


Azt pedig neked kell tudni mennyire fontos a fogadott orvos. Nekem fontos volt, jó volt hogy valaki ismeri minden részletét a terhességemnek. És fél órán belül ott volt, mikor sürgős császár lett a probléma mentes terhességem vége.

2019. febr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
4%
muszáj lesz, mivel fogsz dicsekedni? a gyerek önmagában kevés.
2019. febr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, ezt nem értem mire írod.. eddig sem azzal dicsekedtem, hogy van vagy nincs orvosom. Csak a mai világban sajnos elkényeztették az orvosokat, és szerintem az a ritkább, akinek nincs orvosa.
2019. febr. 5. 21:34
 5/18 anonim ***** válasza:
34%
Így igaz. Ma már a terhesség betegség, nem állapot. Mindenki hülyének fog nézni. (sajnos)
2019. febr. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

Én pl azért írtam hogy neked kell tudni mennyire fontos, mert mások vagyunk. Valaki igényli a "pátyolgatást", valaki meg tényleg úgy gondolja, hogy neki ez nem kell és a gyerek úgy sem marad bent. Vagy esetleg nincs is rá keret. Egyik sem elítélendő.


Egy barátnőm is úgy gondolta nem kell doki. Nem is bánta meg, hogy ügyeletesnél szült. Nekem fontos volt a maximális figyelem és az ugraszthatóság, valamint hogy megbízom benne. Nem bánom, pedig lényegesen többet fizettem mint amekkora összeget te emlegetsz. De egy forintját nem bánom. Viszont 30 hetesen már nem igazán vállalnak el..


A lényeg hogy neked jó legyen. Nem másoknak kell megfelelned!

2019. febr. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
60%
Szia. Szerintem meg fölösleges pénzkidobás! Én 2 terheségem alatt sem fogadtam orvost, nem hagytak szenvedni, figyelembe vették a kéréseimet és rendesen elláttak! Pedig császár volt mind a kettő! A végén megháláltuk és ennyi! Inkább a gyerekemre költöttem ezt a pénzt!
2019. febr. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%

Az én ismeretségi körömben több a pozitív azoknál akik ügyeletesnél szültek.

A fogadott orvos irreális összeget kér (igen van,aki kijelenti,hogy neki ennyi és ennyi a díja) van,amikor a szülés végére beesik aztán be sem dugja a fejét hozzád.

Az ügyeletesek lelkiismeretesebbek.2 tesóm is náluk szült és hamarosan én is annál fogok,aki épp bent lesz.

2019. febr. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
29%
Azok szemében, akik százezreket tolnak a babaprojektbe(lehet facén posztolni), nulla leszel. Pont mint a 65%-os. Ma az esküvő, szülés, temetés státuszszimbólum, ki mennyit költ. Ez van.
2019. febr. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%

"Ma az esküvő, szülés, temetés státuszszimbólum, ki mennyit költ."


Mekkora hülyeség!

Soha sehol nem került szóba, hogy mennyit fizettünk az orvosnak. Mégis ki. az aki. ezzel "dicsekszik"?

2019. febr. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!