Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Nálatok nem káosz kicsit a...

Nálatok nem káosz kicsit a terhesgondozás?

Figyelt kérdés

Első terhesség, nem vagyok túl aggódós, sima is minden. Van egy tök jó magán nőgyógyászom, szuperül elmagyarázza, amire rákérdezek, de terhesgondozásra elküldött az sztk-ba, hogy majd ott kiírják, amiket kell, meg vezetik a kiskönyvet (ezt nem nagyon értem, hogy miért, de oké). Hozzá 4 hét az előjegyzés, vizsgálatok között nem reagál semmire, nem lehet elérni. A terhesgondozóban nincs orvos, csak egy nővér veszi fel az adatokat. Na ott totál káosz van, maximum arra kapok választ, amire rákérdezek. Pl. vérszegénység, mondom ne szedjek rá vasat? Ja, de, azt lehet. Írt napi 1-et. Legközelebb írt napi kettőt, mikor rákérdeztem megint szedjem-e tovább. Most eszébe sem jutott, kértem, hát írt.

Most vagyok a 23. héten, voltam eddig 5 UH-n (terhességmegállapítás, utána a 9. héten mert pici volt először magánorvosnál, 12 hetes 18 hetes genetika magán genetikusnál, aztán a 22. héten a magánorvos is csinált). Ezeknek minden papírját átadtam a terhesgondozóban. Erre azt mondja, hogy menjek jövőhéten a terheléses vércukor közben ultrahangra (mondom, most a 23. héten vagyok, legközelebb szerintem a 30. héten kellene, egy hete voltam).



Szóval kicsit elegem van, hogy magamat diagnosztizálom, saját gondoltom szerint iratok vasat, véreredmény leletet amúgy nem kaptam, csak tudom, hogy vérszegény vagyok, ezért kérdeztem rá és még sorolhatnám. Védőnő aranyos, de orvosi dolgokba nem szól bele. Háziorvos szintén nem avatkozik a terhesgondozásba, mert speciális eset, a nőgyógyásznak kell eljárnia. A nőgyógyász küld a terhesgondozóba, a terhesgondozó meg azt se tudja mi van.


Másnál is ilyen a helyzet?


2019. febr. 7. 13:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Szia. Nálam a vérszegénységre a nőgyógyászom írt gyógyszert.
2019. febr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A nőgyógyász nem küld sehová, ő végzi a terhesgondozást. Hol laksz?
2019. febr. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nem ilyen. Nekem eszembe se jutna olyan orvoshoz járni akivel nem vagyok megelégedve, pláne nem magánrendelésre.
2019. febr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Miskolc, Semmelweis.

A dokival amúgy emberileg nagyon meg vagyok elégedve, a híre is jó, a rendelés, mikor ott vagyunk, szintén. Az elérhetetlensége zavar, bár nem is nagyon zargatnám, csak erre a vérszegénységre akartam rákérdezni, mert 5 hét volt a következő időpontig, hülye lettem volna addig elhanyagolni. Meghát azt nem értem, hogy minek járok terhesgondozásra, mikor ő is a Semmelweisben dolgozik. 23 hetesen már biztos nem keresek mást, minden rendben, csak kicsit a mai nap bambázásából elegem lett. Kicsit azért félek, hogy mi van, ha valami komolyabb dolgot felejtenek el?

2019. febr. 7. 13:45
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem is érem. A nőgyógyász végez tehesgondozást meg a védőnő. A nőgyógyász ennek keretein belül uh-t csinál,ha van kérdés azt megbeszélitek, kiirja a következő laborvizsgálatokat,gyógyszert is fel ha kell. Főleg ha magándokid van, ezeket mindet neki kéne csinálni. A labor alapján irt fel nekem is pl vasat. Az asszisztense végzi a vérnyomásmérést, vizeletvizsgálatot, súlytmérést, ezt beirja a kiskönyvbe. 2 idöpont között (kb 3 hét) az én orvosom se érhető el, csak az asszisztense. Ha van kérdésem ő beszél az orvosommal, azt tolmácsolja nekem.

Én a helyedben ezt szóvátenném a magánorvosodnak, hisz azért fizetsz neki hogy szakszerű ellátást kapj.

2019. febr. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Hát aha, neki asszisztense nincs, vérnyomást, súlymérést, kiskönyvet lepasszolta a terhesgondozásra.

UH-t csinál, gyógyszert is ír, és minden kérdésre 100%-ig válaszol. Tényleg megnyugtató, tapasztalt figura. Csak úgy tűnik akkor, amit én is érzek, hogy amihez nincs kedve, ami nem hoz pénzt, azt lepasszolta inkább. 10.000 Ft 15 perc. Na, mindegy, majd meglátjuk mennyire lesz ott a szülésnél, mostmár nem ugrálok, maximum a 2. gyerkőc már nem nála lesz.

2019. febr. 7. 15:18
 7/23 anonim ***** válasza:
Súlymérés, pisi nézés, vérnyomás mérés a védőnő feladata.
2019. febr. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Én is a 23. héten vagyok. A magán nőgyógyászom intézi a recept írást, ultrahangot, igazolások kiadását, kiskönyv vezetését. Minden alkalommal megkérdezi, hogy igénylek-e bármilyen igazolást, ha felhívom, írok e-mailt válaszol. Sztk-ba csak a vérvételt intéztem. Szerintem akihez jársz valami borzalom lehet...
2019. febr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Miskolcon ez így van. Van terhesgondozó és néhány orvos végzi a terhesgondozást. Ha mást választasz fogadott orvosnak, akkor mindkét helyre járni kell (pl. táppénzre csak a terhesgondozó vehet). Persze ilyenkor a terhesgondozóba be sem hívnak, csak kibaccák a papírjaidat a folyosóra, hiszen úgyis megcsinál mindent a magánorvosod és a védőnő.
2019. febr. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
8- nem akaom védeni, de tényleg nagyon normális orvos, figyelmes, kedves, csak a rendszer nem tetszik. Uh, recept, igazolás van. A gondozóban az általa kitöltött papírt pötyögik be, ez az egy, aminek nem látom értelmét. Elvész az ember és az információ, felesleges kör. De akkor ahogy 9 írja, itt így működik, nem a doki hibája. Reméljük a kórház normális lesz, jó híre van.
2019. febr. 7. 19:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!