Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Gond, ha a 12. héten tudok...

Gond, ha a 12. héten tudok csak elmenni először a nőgyógyászatra?

Figyelt kérdés

Ma lettem 9 hetes, de mire időpontot kaptam, 12 hetes, 2 napos leszek. Van ultrahang a rendelőben, meg fogják csinálni a genetikai vizsgálatot rendelési időben, vagy arra majd új időpontot fognak adni? Megnézi a tarkóredőt és az orrcsontot, szívet, stb?


Bocsi, ha hülye, vagy egyértelmű a kérdés, de engem most nagyon nyugtalanít a dolog. Köszönöm a választ/válaszokat :)



2019. márc. 18. 23:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Ha olyan nőgyógyászhoz mész, akinek megvan hozzá a gépe plusz a képesítése, hogy genetikai ultrahangot is csináljon (mert nem minden nőgyógyász csinálhatja, hanem elküld máshová) akkor oké, amúgy ha még elküld máshová akkor necces, mert max a 13. hét végéig csinálják meg az első genetikai uht.
2019. márc. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! Akkor reménykedek benne, hogy meg van a képesítése, esetleg ad beutalót és sikerül elintézni még azon a héten. :)
2019. márc. 19. 01:58
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Hát inkább kérdezd meg őket, hogy meg tudja csinálni, vagy beutalót ad. A legtöbb helyen 2-3 hét mireidőpontot kapsz genetikaira. Plusz ha vmi fizetős tesztet is akarsz, az is hethez van kötve.
2019. márc. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%

Ne reménykedj, hanem hívd fel őket, vagy menj be és kérdezd meg. Ez a te érdeked, neked kell odafigyelni. Magánorvos?

Sztk terhesgondozáson általában nincs időpont, be kellene menni, legalább egy terhességmegállapítás legyen előtte. Laborra is adnak beutalót, legalább az is meglesz, mire odaérsz az orvosodhoz.

2019. márc. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
Mindenképp kérj külön időpontot genetikara
2019. márc. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
67%

Furcsa,hogy a legelső vizsgálat a 12.héten lesz.Későn derült ki a terhességed? Szerintem egy terhességmegállapítás nem ártana a kritikus időszak lejárta előtt.Azt sem tudod,hogy van az embrió,rendesen ver e szívecskéje...egyáltalán van e szívverés? Csúnyán hangzik tudom,de muszáj ezt is figyelembe venni.Nekem a 12.hetes uh előtt már megvolt a laboreredményem is...akkor már egyből a genetikaira mentem.Ja és nem magánhoz járok most sem még,hanem sztk-ba.És ha bármi probléma merült fel,odamentem és megvizsgáltak vagy másnapra adtak időpontot már.

Ez így eléggé idegölő lehet neked :(

2019. márc. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
De még egyáltalán nem voktál orvosnál a terhesség megállapítása miatt, van-e szívhang? Mert akkor gáz.
2019. márc. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem késő. Egy rakat kötelező vizsgálat van az első trimeszterben. A genetikai UH-ra pedig még magánban is 2-3 hét a várakozási idő. Arról nem beszélve, hogy nem ártana védőnőhöz is menned, legalább a kiskönyvedért, hogy ne kelljen minden vizsgálathoz beutalóért pitizni (a kisköny egyben beutaló).

Ez a babád érdeke, legalább ezt vedd figyelembe.

2019. márc. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én az ünnepek miatt jártam így a második fiammal,a genetikai ultrahang ezért kimaradt,s a vérvétel is csúsztatva lett,nem volt belőle gond.
2019. márc. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Régen itt is úgy volt, hogy a rendelőintézetbe csak úgy besétálok és megállapítja a terhességet. Még 8hetesen be is mentem. Ott szóltak, hogy csak időponttal lehet bejutni már, a legkorábbi időpont pedig április 3, amikor már 12 hetes leszek. Kérdeztem, hogy a genetikai ultrahangra kell-e időpont vagy beutaló és azt mondta, hogy ultrahang van a nőgyógyásznál, majd azzal megvizsgál. Emiatt remélem, hogy megnézi, hogy minden rendben van-e. A kiskönyvet pedig csak április 5én tudom megíratni és a beutalókat is vérvételre. 13 hetes és 0 napos lennék, amikor a vérvételre mehetek. Az még jó?

Köszi szépen a valaszokat!

2019. márc. 19. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!