Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhesgondozás miből áll?...

Terhesgondozás miből áll? Leírom eddig hol voltam, milyen vizsgalatokat végeztek! Jól csinálom?

Figyelt kérdés

Nos, miutan pozotiv lett a teszt, felkerestem a nogyogyaszt. Ultrahanggal megvizsgalt, bizonyitotta a terhesseget az 5. heten. Utana ellenorzott a 9. heten, hogy minden rendben zajlik-e.

Kaptam tole egy vedonoi elerhetoseget es egy beutalot a generikai uh szuresre. Ami masik varosban van mert nalunk itt nincs szuleszet. A vedonot felkerestem a 12. heten, o eliranyitott egy laborvousgalatra is. Utana elmentem az elso generikai uh szuresre is es minden rendben zajlott. Viszont itt “csak “ egy szonografus vizsgalt meg, es szinte semmit nem mondott, meg azt is a recepcion tudtam meg, hogy mikor kell legkozelebb jonnom. Jo, mentem is a 19. héten legkozelebb (tegnap), szinten semmit nem kommunikaltak velem, meg azt sem, h hogy vagyok. Nemam hogy a baba neme, meg kepet adni rola, meg hogy mikor jojjek legkozelebb. Ugy kellett kiszednem beloluk mindent, harapofogoval.

A problemam az, hogy ez igy nagyon kevesnek tunik nekem. Ez lenne a terhesgondozas? Mert en egyaltalan nem erzem magam “gondozva”. Raadasul elso banam, tapasztalatlan vagyok.... Komolyan a netrol kell levadasznom hogy mikor hova kell menjek? Nem az orvosok dolga lenne takekoztatni? Vagy em vagypk tajekozatlan, esetleg kihagytam valamit?


A nogyogyasz azt mondta, hogy ot mar csak a szules utan 6 hettel kell felkeresnem, hogy egy vizsgalatot elvegezzen.. Nem tudom mit kene tennem, mert nehany helyen azt olvasom hogy nogyogyasznak is havonta vizsgalnia kellene, viszont az en korzeti orvosom nem ezt mondta. Eddig senkinek semmit se fizettem es nem is szerettem volna. Lehet, hogy ez a gond?

Felkene keresnem nekem kulon egy nogyogyasz-szakorvost? Aki rendszeresen es normalisan ellenőriz hogy minden rendben megy-e? Mindenkepp fizetni kell ha nem a korzeti orvosom vizsgal a terhessegem alatt? Vagy hogy megy ez?


Bocsi ha hulyen hangzanak a kerdeseim, de ugy erzem a sotetben tapogatozok, es nincs semmi segitsegem. Most megyek majd a hetekben a kovetkezo laborvizsgalatra es a cukorterhelesre. De ezt is csak a netrol tudom, hogy menni kell egyaltalan. :(

Ha valaki ugy latja kihagytam valamilyen vizsgalatot, vagy rosszul csinalom, ne tartsa magaban a velemenyet! Elore koszi a valaszokat.


2019. márc. 20. 08:11
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
A védőnőnek kellett volna tájekoztatnia a vizsgálatokról és adni egy oldalas táblázator amibe pontosan le van írva hányadik héten milyen kötelező vizsgálat van és hova kell menned. Ha te ezeken kívűl szeretnél plusz vizsgálatot(uh) vagy kérdésed van pl szüléssel kapcsolazban akkor igen. Kell lennie egy orvososnak akihez ezekkel a dolgokkal tudsz fordulni és havi szinten elmész hozzá ellenőrzésre. Ez pénzbe kerül de nekem mondjuk megéri,hogy biztonságban érzem.magam és bármikor számíthatok rá.
2019. márc. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

a gondozás 4 db vizsgálat: 12 hét, 18-20 hét, 24-26 hét, 3-32 hét.

12 hét: down kór szűrés, tarkóredő

18 hét: fedi e bőr mindenhol a magzatot (nyitott gerinc, hasfal)

24 hét: agykamra, szív

32 hét: flowmetria

36-héttől: NST


Nyilván mindig néznek mindent, de ezekre fókuszálnak főképp. Nem igen mondanak semmit, különösen ha minden rendben van.


Ennyi a nőgyógyász, van aki hetente jár, vagy havonta-különösen magánorvos szereti berendelgetni pácienseket, nyilván nem anyagi megfontolásból.

Én örültem, hogy nekem ennyi volt a terhesgondozás, mert ultrahang zavarja a babát-engem nem érdekel milyen okból, de nem szerettem volna csesztetni. Minden egyes hüvelyi vizsgálat benyomja a bacikat a méhbe, ha nyitva van a méhszáj, így én ennek is örültem, hogy nem volt. Nem is lett semmi fertőzése babámnak. Nagyon sok újszülöttnek volt az osztályon, van aki még fél évvel szülés után is a baba szemével kínlódott, mert nem jött helyre.


Orvos kedvétől függött, hogy mit kommunikált, nyilván hatalmas lelki teher pl ha meghalt aznap valaki, azért nyilván nem mindegy, hogy 36 hétig vársz egy kisbabára, boldogan és azt kell közölni meghalt a magzat. Vagy a szülésnél hal meg anyuka. Akkor mikor legboldogabbnak kéne lenni.


A baba nemét vagy látják vagy nem. Az nem a szonográfustól függ-mi voltunk 3D ultrahangon, méhlepénybe fordulva aludt, így 12 ezerért megnézhettük a hátát, na jó, addig döngette a szonográfus, míg megfordította a fejét, kaptunk egy "anyátok" pillantást és vissza is fordult.


Védőnő ad beutalót laborokra, néznek vércukrot-kétszer, meg ellenanyagot-azt is többször. A végén nézik a vizeletben a bacikat.


Kb ennyi.

2019. márc. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]



Tessék, itt van minden.

2019. márc. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az állami, kórházi vizsgálatok ilyenek, megy a mókuskerék, ott nem fognak türelmesen tájékoztatni.

Viszont nekem is első terhesség, magánorvossal, nagyon jó védőnővel, rendszeres terhesgondozással, mégis eléggé káosznak tűnik az egész, én is sokat böngészek a neten. Vagyis böngésztem, de így a 30. hétre kb. átláthatóbbá vált, értem a kiskönyvben melyik vérvétel mit takar, melyik vizsgálat miről szól.


Az elmondottak alapján nem maradtál le semmiről. Védőnőhöz és terhesgondozóba járni kellene rendszeresen, gyűjteni a kérdéseidet és addig nem hagyni békén őket, amíg választ nem kapsz.

Nézd a terhesgondozási kiskönyvedet, hogy minden kötelező vizsgálat megfelelő időben meglegyen:

[link]

5. oldal. Ha ezek rendben vannak, nem maradtál le semmiről, csak a lelked pátyolgatása nem fért bele sajnos az időbe, de minden rendben. Ha baj lenne, szólnának, de azért figyelj oda nagyon, tájékozódj.


Háziorvoshoz, fogorvoshoz is menj el. Ha pedig nem vagy nyugodt, inkább keress fel egyszer-egyszer egy magánorvost, 1-2 havonta 10.000 Ft nagyságrend.

2019. márc. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

8. hét terhesség megállapítása,

12. hét ultrahang, kombinált teszt

18. hét ultrahang

30. hét ultrahang

36. héttől hetente CTG (NST)

37. hét ultrahang

39. héttől kétnaponta CTG (NST)

Ezekért mentem a kórházba, Kecskemétre. Amúgy onnan 30 km-re faluban lakok, ahol a védőnőnél volt minden hónap első keddjén, tehát kB 5 hetente terhesgondozás. Ki jött a kórházból egy nőgyógyász, aki a körzetbe lett rendelve és ott vizsgált minket, nézte az eredményeket, kérdést lehetett feltenni, akik nem magánba jártak és nem fogadták orvost.

A védőnődnek lenne a feladata a tájékoztatás, mikor hova kell időpontot kérni, és tartozik minden körzethez kirendelt nőgyógyász.

2019. márc. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!