Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ti hallottok màr olyat hogy...

Ti hallottok màr olyat hogy nem jó a tàppénzes papír így ki sem fizetnek?

Figyelt kérdés

Azzal hívnak hogy az orvosnál korigáljam a táppénzes papíromat úgy hogy 1-től 19-ig kérjem a tp papírt mert így nem tudnak bérszámfejteni ha 1-től van 25-ig. Így fizetni se fognak. Elmentem a háziorvoshoz aki azt mondta hogy ezt így nem lehet.

Most akkor én vagyok ennyire sík hülye? Vagy nem értek valamit?


2019. márc. 28. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Hát utólag senki nem fog neked táppénzes papírt "korrigálni" az fix.
2019. márc. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
igen van ilyen. ki hívott és miért nem jó a papír?
2019. márc. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

A táppénznek szigorú elszámolási könyve van.

Ha már benne van a könyvben, azt csak úgy nem tudja az orvos átírni.


Add meg a könyvelésnek az orvos számát, beszéljék meg.

(amúgy esélyes, hogy a bérszámfejtő nem ért a munkájához

2019. márc. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%
akkor fordulhat elő, ha monsjuk 20-a a bérszámfejtés időpontja. de ez nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem kapod meg a (táp)pénzedet, hanem "csak" annyi, hogy a következő bérszámfejtésnél, vagy maximum kérheted hóközi kifizetéssel. Mondjuk elég nagy érvégés, hiszen egész hónapról van szó, vagyis arról, hogy március 1-25 közöttre egy fillért sem kapsz, majd csak áprilisban valamikor (hóközi), vagy május elején az áprilisi béreddel.
2019. márc. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Hülye a bérszámfejtő, de nagyon! Az orvos a betegség után állítja ki a papírod, nem a bérszámfejtő határidejéhez viszonyítva!
2019. márc. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ez az amit én se értek és a háziorvosom is azt mondta hogy ő nem tudja korrigálni.

Az igaz hogy 20-ig kell beadni a papírt de nem értem hogy ha rendesen leadom a papírt minden hónapban akkor miért nem tudnak bérszámfejteni? Csak akkor tudnak ha 20-ig leadom. Meg ilyet se hallottam hogy akkor nem küldenek táppénzt? Azelőtt is voltam beteg és érdekes hogy akkor megtudták csinàlni. Mondjuk most nem beteg vagyok hanem várandós. Azzal is érveltek hogy mindenki eltudja intézni tp papírt

2019. márc. 28. 13:01
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudja megcsinálni határidőre, ez azt jelenti, nem kapod meg időben a pénzed, hanem csúszva.
2019. márc. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

"Az igaz hogy 20-ig kell beadni a papírt de nem értem hogy ha rendesen leadom a papírt minden hónapban akkor miért nem tudnak bérszámfejteni?"

mert bármikor előfordulhat, hogy 20-31 között pl keresőképessé válsz.. vagy más okból válsz keresőképtelenné, mint a várandósság, amit már máshogy kell számfejteni. Ő ezt előre nem tudhatja, tehát azt számfejti, amiről papírja van. Ha 25-én viszed be a papírt, akkor majd köv. hónap 20-án számfejti, kivéve, ha van lehetőség hóközi kiutalásra.

2019. márc. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nálunk pl a háziorvos és a munkaügy is éppen ezért ragaszkodik ahhoz, hogy 2hetente jelenjen meg az ember táppénzfelülvizsgálaton, és erről a papírt 2hetente várja is a munkaügy.

VAGY kell egy szakorvosi javaslat, hogy non pot, vagyis folyamatos a táppénz.

2019. márc. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Rávan írva a papíromra hogy 9-es kód 2 hónapja vagyok táppénzen, a februári táppénzes papír miatt is keresett és mostani miatt is amit tegnap adtam le.
2019. márc. 28. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!