Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Bizonytalan vagyok! Amniocenté...

Nojácska82 kérdése:

Bizonytalan vagyok! Amniocentézis / magzatvízvétel vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
17.hetes kismama vagyok, 36 éves. 12.heti ultrahangon minden tökéletes volt, másnap, 13+1w levették a vért a kombinált teszthez. Eredmény 1:40 Down-kórra. Ok, fizezünk Prenatestre, vért levették, 1,5 múlva ismlés kell nincs elég magzati DNS. 16 hetesek újabb uh. Minden ok, de echodens beleket látott a diki. Újabb vérvétel újabb 1,5 megint nincs eredmény megint kevés a magzati DNS. Ez volt ma (csütörtök), hétfőre kaptam időpontot magzatvízvételre. Ilyen eredménnyel be merjem vállalni?

2019. márc. 28. 21:17
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
52%
En nem mennek, ismeteljek meg a Prenat! Ha mar kifizettetek!
2019. márc. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Én mennék..



(Off:. De a Prena árát amúgy ilyenkor visszatérítik???)

2019. márc. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Kétszer próbálkoztunk, egyik sem hozott eredményt. Nem szeretnék kifutni az időből, ha gond van. A pénzt visszautalják.

A vetélési kockázat aggaszt.

2019. márc. 28. 21:33
 4/28 anonim ***** válasza:
52%
Prena legyen sztem is "gariba".
2019. márc. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Vállalnám!
2019. márc. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Inkább amnio-ra mennék. Az sokkal több genetikai betegségre vizsgál, mint a Prena, ha már egyszer felmerült, hogy nincs minden rendben...
2019. márc. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Lehet nem volt egyértelmű a kérdés. Nem azin gondolkodom, h prena legyen vagy amnio! Prenatestet nem próbálok mégegyszer. Az a kérdés, h ezekkel az eredményekkel (kombinált tesz 1:40,de uh-ok rendben) vállaljam-e a vetélés v a koraszülés kockázatát az amnioval?
2019. márc. 28. 22:42
 8/28 anonim ***** válasza:
76%
36 évesen nem csináltattam volna kombinált tesztet, pont ezért mert csaj kockáztbecslés ami ebben a korban már fals eredményt is adhat. Ha most 17 hetes vagy, még egy prena beleférne, hátha sikerül, igy megnyugodnál. Amúgy ha kiderülne hogy downos a baba megtartanád? Ha igen, akkor nem mennék aminora. Ha nem, akkor prenát próbálnám meg újra mert én félnék aminonál a vetélés kockázatától.
2019. márc. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Meg egy prenat eroltess ki, nincs vesztenivalod vele!

Amugy kb 2,3% esely van down-ra.

UH alapjan is down-os, vagy csak a kombinalt vervetel alapjan?

Esetleg amnio elott egy jo genetikussal UH?

Azt mondjak az UH 70% ehez jon hozza a vervetel ami +20%.


En amig lehet, addig mindent mast megprobalnek az amnio helyett, ha amr nincs mas hatra, csak akkor kockaztatnak.

2019. márc. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Ha beteg a baba nem tartanánk meg. Van már egy 4,5 éves egészséges lányunk. Egy sérült tesó az ő jövőjét is megváltoztatná, és emiatt nem vállalnánk.

Így utólag bánom a kombinált tesztet, mivel nagyjából más nem utal arra, hogy gond lenne a babával. Viszont a prenát nem ismételjük meg újra semmi képpen, mivel most vagyok 17 hetes, ha megint 1,5 hetet kell várni az eredményre, és esetleg megint nem sikerül, akkor már 19 hetes leszek. Aminot 20. hétig csinálnak, illetve terhesség megszakítást is max 24. hétig, de annak már igen nagy a kockázata. :(

2019. márc. 29. 07:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!