Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Magánorvoshoz tervezek menni,...

Magánorvoshoz tervezek menni, ezért számolgatnék egy kicsit. Hányszor kell ellátogatni az orvoshoz az egész terhesség alatt?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 17. 09:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
15%
Egyszer sem kell. Nem kötelező. Ha gond van a terhességgel, sűrűbben fog hívni, mintha sima lefolyású. Nekem semmi gondom nem volt, 6 hetente mentem, a 36. hét után pedig hetente.
2019. ápr. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%
Nincs kell, de olyan másfél havonta fog visszarendelni. Attól is függ, lesz-e panaszod, milyen vizsgálatokat végez helyben és mikre küld el a kórházba.
2019. ápr. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Én az elején voltam 6 hetesen. 8 hetesen problema miatt, visszahivott 10 hetesen, majd 12 onnan 4 hetente.

A naggyal is 4 hetente jartam.

2019. ápr. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%
Voltam 6 hetesen, mikor megállapította, 7 hetesen, ekkor már volt szívhang. 10 hetesen ránézett még egyszer, 12 hetesen a genetikai ultrahangra mi a Czeizel intézetbe mentünk, de ez nem kötelező, a sima magánorvos is megcsinálja. Innentől 4 hetente hívott vissza, illetve a fontosabb ultrahangok (12, 19, 30, 36. hét) mind a Czeizelben voltak, mert sokkal jobb minőségű ultrahang van ott, illetve mi ott csináltattuk a kombinált tesztet és a magzati szívultrahangot is. A 36. héttől hetente kellett mennem NST-re a dokihoz. A kiírt dátum előtt született a lányom, így nem jutottunk el túlhordásig, de akkor 2 naponta, naponta, majd naponta 2x kellett volna nézni NST-t.
2019. ápr. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
39%

Attól függ milyen orvoshoz mész.

Én egy főorvoshoz jártam, millió és egy betege volt. A gondozás fele annyiba került nála mint a rákszűrés és 5-ször voltam nála. 10,12,18,24,30.héten. 36.héttől kórházba jártam nst-re vagy mire. Őt kertem meg a szülés levezetésére. Mi ezért az anyaságit adtuk neki hálából. Igy 12 ezer volt cca az egész akkor.


De van olyan orvos, pláne aki nem vállal szülést, hogy 200ezret legombolt már akkor a gondozásért. Mert drága is volt meg visszarendelgette 3 hetente a kismamákat.


Keress egy jót de olcsót, vagy vmi közteset aki nem kismamákon gazdagszik.

2019. ápr. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%

Alapesetben 4-6 hetente kell gondozásra járni, hacsak nincs valami gond, mert akkor 1-2 hetente visszarendelhetnek.

Nekem az elején volt vészes hányásom ami miatt az első 2 hónapban 2 hetente kellett mennem, hogy megnézze, hogy a hányások ellenére rendesen fejlődik-e a baba. Nagyon jó fej dokim volt, mert ebben az időszakban csak félárat számolt fel, majd amikor már minden rendben volt és ritkábban kellett bennem, akkor lett teljes árú a vizitdíj.

2019. ápr. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
63%

"aki nem kismamákon gazdagszik."


Soha nem kötelező magánorvoshoz járni, így a terhesgondozás is megoldható tb alapon. Mellesleg inkább a kismama fizessen, inkább rajta gazdagodjon meg, mint azon, aki pl meddőséggel küszködik vagy nőgyógyászati rákban szenved

2019. ápr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
13%

Nyilván gazdagszik rákosokon is, meddőkön meg pláne-azokon lehet igazán.

De ebben igazad van mindenki arra költi a pénzét amire akarja.

Széles a skála-lehet menni TB alapon-az én orvosom osztályvezető orvos volt, nagyon sokan jártak hozzá úgy, hogy megnézték mikor rendel és hozzá kértek időpontot, meg mivel mindig ott volt a kórházban ő vezette le a szülést is anélkül hogy meg fogadták volna-de lehet menni hetente is 20ezer/vizsgálatért.

Az élet ettől szép és tökéletes. Mindenki megtalálja a magának, sznobság mértékének valót.

2019. ápr. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

Azért akarok magánorvoshoz menni, mert voltam körzeti rendelésen és úgy bánt velem a doki, hogy az nálam kicsapta a biztosítékot. Látható volt az embrió szív pulzálása, mégsem kaptam papírt, amivel mehetnék a védőnőhöz, nem küldött el vérvételre sem, pedig mondtam neki hogy hajlamos vagyok a vérszegénységre. Visszarendelt, hogy ha majd két hét múlva is rendben lesz minden az embrióval, majd akkor. Nem Budapesten lakom, hanem a vonzáskörzetében. Tudom hogy vannak normális nőgyógyászok sztk alapon Pesten, de ahova én tartozom, ott nincs. Nem szívesen fizetek ki 15 ezer Ft-ot alkalmanként, de úgy látom az még mindig jobb, mint ahhoz a henteshez visszamenni..

2019. ápr. 17. 11:27
 10/19 anonim ***** válasza:
56%
Én egy fővárosi kórház szülészeti osztályvezető főorvosához járok a vidéki magánrendelésére, 7000 Ft-ot kér alkalmanként. A múltkor nem működött az NST, mondta hogy nehogy kifizessük bármit is, pedig azon kívül meg is vizsgált meg minden. Szóval egyáltalán nem biztos, hogy olyan vad árakon dolgozik ám a magándoki :) És ennyi pénz bőségesen megéri az emberi bánásmódért. Mi egyszer késő este bementünk a körzeti kórház ügyeletére (oda tartozunk de nem ott fogok szülni) mert erős görcsöket és enyhe vérzést tapasztaltam, elküldtek vizsgálat nélkül, hogy pihenjek le és majd rendelési időben menjek vissza. Másnap reggel hívtam a dokimat, azonnal berendelt és megvizsgált, majd személyesen jött velem a kórházba, hogy mit képzelnek ilyennel hazaküldeni. Bent is kellett feküdnöm majdnem 2 hetet.
2019. ápr. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!