Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás

A kérdés

12 hetesen megyek magánrendelésre, de genetikai UH-t nem tudják elvégezni, így el fognak küldeni máshova?

A körzeti nőgyógyásznál voltam terhesség megállapításon, mert furcsa folyás miatt nem bírtam kivárni az orvosom időpontját. Pont 12 hetes leszek amikor megyek a magánorvosomhoz és fel akarjuk fogadni hogy vigye végig a terhességet. Fog készíteni UH-t annak ellenére hogy genetikait nem csinál? Nem vagyok teljesen tisztában azzal, hogy a sima UH is elég-e a 12. hétnél, vagy muszáj a genetikait is megcsináltatni?

máj. 7. 13:45  Privát üzenet  

A válaszok

Nem elég a sima ultrahang !

És a genetikaira is időpont kell, még magánban is van legalább 3-4 hét várakozási idő, tehát minél hamarabb egyeztess le egy időpontot GENETIKAI ultrahangra.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont máj. 7. 13:49 Privát üzenet

Aki megallapitotta a terhesseget nem utalt be genetikaira?

Kerj idopontot minel hamarabb...

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont máj. 7. 13:54 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem utalt be, azt mondta hogy menjek vissza a 12. héten, addig intézzem a védőnőt. A védőnő ismeri a magánorvosomat, mondtam neki hogy hozzá megyek legközelebb a 12. héten és nem mondta hogy genetikaira külön kéne időpont valahova.. csak ajánlotta hogy végeztessek kombinált tesztet. Most olvasgatom az interneten ezt a genetikai UH-t de nem értem, mert egyik helyen azt írják hogy sima uh, másik helyen meg hogy genetikai..

# 3/5Időpont máj. 7. 14:02 Privát üzenet

Ez egy sima sokkal alaposabb UH

Genetikainak nevezik a 18-19. Hetit is..így forog a köznyelvben.

Ha kombinált tesztet csináltatsz, az lefedi ezt a vizsgálatot.

( készül UH, és vérvizsgálat is)

Bp. Czeizelbe simán adtak a következő hétre időpontot

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont máj. 7. 14:28 Privát üzenet

Simán van 3-4 hét a várakozás genetikai UH-ra, ezért mielőbb kérj időpontot.

1 hét alatt pedig a Czeizelben sem fogadnak, bármit is ír az utolsó válaszoló. Rendszeresen járok oda és ugyanúgy 3-4 hét a várakozási idő, ezt a honlapon is feltüntetik.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont máj. 7. 15:15 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Meddig lehet elvégezni a 20. heti genetikai ultrahangot?
Meddig kell elvégezni a második genetikai ultrahangot? 19+3napos leszek mire kaptam időpontot. Nem túl késő?
Rizikóbesorolást mikor kellene elvégezni?
Miskolc megyei kórházban a 12. és 18. heti genetikai UH mennyire megbízható? Alaposak? Melyik orvos csinálja? Milyen géppel néznek? 2D,3D,4D? Érdemes máshová is elmenni? Miskolcon, vagy Budapesten?
Nem adtak időpontot terhesgondozásra a kórházban, azt mondták, menjek máshova, mert nincs már szabad időpont. (Voltam már náluk többször is korábban. ) Mondhatnak egyáltalán...
Megéri elvégezni a csecsemő és gyermekápoló szakot? Kórházakon kívül el lehet vele helyezkedni máshová is?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesgondozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!