Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Utolsó ultrahangra illik...

Utolsó ultrahangra illik ajándékot vinni?

Figyelt kérdés
A 36. héten kell mennünk az utolsó ultrahangos vizsgálatra a választott orvosom magánrendelésére, utána már a kórházba az nst-re. Szerintetek illik vinni valamit erre az utolsó alkalomra az aszisztensnek, s ha már ő kap vmit akkor a dokinak is? Előre is köszi a válaszokat ☺️
2019. máj. 10. 10:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ezt te döntsd el, én nem vittem semmit, épp elég pénzt otthagytam nekik a rendelésen, a szülés összegéről nem is beszélve. Amúgy a 6 hetes kontrollon fogsz még velük találkozni, ha hozzájuk mész.
2019. máj. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Én is magánrendelésre jártam, az első gyereknél (2014-ben) alkalmanként 10.000, a másodiknál 13.000 Ft volt a vizsgálat. Első gyereknél a szülést is a fogadott orvosom vezette le, ezért is kapott pénzt (második az ügyeletesnél született).


Én úgy gondolom igénybe vettem egy szolgáltatást, és a szolgáltató orvos által meghatározott tarifát megfizettem. Az asszisztens is nyilván kapott fizetést ezért. Nem gondolom, hogy pluszban ajándék kellene. Minek? Ráadásul mi? Egy bonbon vagy üveg ital, mikor az aznapi magánrendelésén keresett pénzből egy raklappal vehet?

2019. máj. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Dehogy illik, inkabb nekik kene adni Neked valamit, h legkozelebb mar anyukakent latnak makd urjar! Raadasul egy valag penzt hagytal ott nekik, nem jofejsegbol vizsgalt a dokid!
2019. máj. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Ajándékot?? A Tescoba se viszel ajándékot a kasszásnak, pedig ő is mindig ott ül munkaidőben és lelkiismeretesen lecsippantja amit vettél... Az orvos is ott ül munkaidőben, végzi a dolgát, meg is fizeted ráadásul elég szépen.
2019. máj. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
Gesztusként nyilvánvalóan jól fog esni az asszisztensnek, ha valami apróságot viszel neki, pl egy bonbont. Nem azért, mert nem kap fizetést, hanem mert egyszerűen neha jól esik az embernek, ha valaki csakúgy, kedvességből figyelmes. Az orvosnak én majd a szülés után adnek
2019. máj. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Ritkán hallok nagyobb hülyeséget
2019. máj. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Látom sokan gondolnak furcsán erre a gesztusra. Nekem sógornőm mondta hogy így csinálta 3 éve, ugyanaz az orvosunk... Nekem isfurcsa volt.
2019. máj. 10. 12:38
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
Pedig semmi furcsa nincs benne. Minden normális embernek kialakul valamiféle kapcsolata azzal az emberrel, akivel sűrűbben találkozik, pláne ha az valami kulonleges helyzetben történik. Ha az asszisztens kedves, udvarias, esetleg mondjuk láthatóan érdekli, hogy mi van az emberrel és nem csak egy név neki, az ember elébe jobban érzi magát. Ezek a világon semmibe nem kerülnek, de jól esnek az embernek. A többség ezt a törődést szereti valahogy viszonozni is, sokaknak ez pedig az ajándékozásban testesül meg. Ami ugye abszolút nem kötelező, de kedves gesztus.
2019. máj. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

De ha már magánrendelésre megyek akkor fizetek is érte és el is várom a kedvességet ajándékozás nélkül.

Pénzt is ajándéot is ez azért nonszensz!

2019. máj. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Megegyszer, utolso, nem kell adni. Lehet. Ha akar valaki.
2019. máj. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!