Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mennyi pénzt "illik" adni?

Mennyi pénzt "illik" adni?

Figyelt kérdés
Vidéki kisvárosban élünk, jövő hónapban érkezik első kisbabánk. Végig egy dokihoz jártunk terhesgondozásra magánrendelésre, 8ezer/vizsgálat, mi mindig 10eztet adtunk neki. Nála fogok szülni is, de az anyagi dolgokról nem beszéltünk mert ő külön nem kér pénzt szülésért, mindig mindenki annyit ad neki amit gondol. Az ismerőseink nem nála szültek, nem tudok kit megkérdezni, ezért szeretnék pár támpontot. Szerintetek mi a szokás? Mennyit szoktak adni a szülészorvosnak, Ti mennyit adnátok/adtatok ilyen esetben? Előre is köszönjük a segítséget :)
2019. máj. 14. 08:41
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
A szülés általában a magánrendelés tízszerese. Én 100.000-et adtam, rendelésen 10 ezret.
2019. máj. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Igen, ez amolyan "iratlan szabály", hogy a magán 10x-ese, ha nem mond árat.

Fene tudja, én ügyeletesnél szültem, de a doki megért volna akármennyit, hogy ott legyen. Nem volt :(


Szóval esetedben 80ezret adnék max, attól is függően, hogy mennyire vagyok elégedett. vagy 100at szánnék rá, és HA olyan a szülésznő (nálam nem volt olyan, nem is tudnám megmondani, hogy az nst felrakásán kívül csinált-e még valamit), akkor osztanám közöttük.

2019. máj. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Húú, hát köszönöm az eddigi hozzászólásokat. Az anyagi helyzetünk maximum 40ezret enged meg ahogy számolgattunk...Lehet, ezek után el se vállal ha esetleg második babát is szeretnénk nála szülni.
2019. máj. 14. 09:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

oké, akkor te ennyit gondolsz, ennyit tudsz. Nem kell magyarázkodni, nem a tenyerébe fogod leszámolni, ha van benne némi jóérzés, nem előtted nyitja ki a borítékot.

Ennyi. ha nem elég, akkor megtanulja, hogy legközelebb fix összeget kell mondani, és te az alapján eldöntöd, hogy igen, vagy nem.

2019. máj. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

40.000 is szép összeg, ahhoz képest, hogy ő külön pénzt nem kér a szülésért. Vizsgálatonként is kapott +2 ezer forintokat.

Ugyanúgy elvállalna valószínűleg akkor is, hogyha nem fizetnél neki semmit sem, vagy csak keveset. Nem mindenki teheti meg ezt anyagilag, és ezzel nincs is semmi probléma. Ha gondolod esetleg vegyél mellé egy bonbont vagy valamit, és azzal együtt add oda a borítékot.

A szokás valóban kb. 10x-ese a vizsgálatoknak, ami 80.000.

2019. máj. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Mi egy vidéki kisvárosban élünk. 3 éve szültem, akkoriban akiket ott kérdeztem 60-70et mondtak orvosnak, szülésznőnek 30-40et. Mi is 70et és 40et adtunk.
2019. máj. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6os vagyok

Nekem egyébként nagyon rendes orvosom volt, egy főorvos, aki sokszor a kórházba hívott, hiàba magámba mentem hozzá. Nem kért semmit. A magánba meg 2-5 ezer forintokat. És valóban nagyon lelkiismeretes volt. Most is hozzá fogok menni, úgy tűnik útban van a második babánk :)

2019. máj. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Gratulálok ☺️☺️
2019. máj. 14. 22:13
 9/9 anonim ***** válasza:
A főnököm mesélte, amikor a felesége szült, a szülészet vezetőjénél (nem tudom mi a pontos megnevezés) ő mondta előre az összeget, és előttük megszámolta. Az én orvosom nem mondott összeget, a borítékot ajándéktasakban egy üveg ital kíséretében adtuk. Azt sem nézte meg, hogy van-e benne boríték.
2019. máj. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!