Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás

A kérdés

Kombinált tesztet végeztettem egy magánrendelőben, vérvétel+ultrahang volt de ez nem elég? Bővebben lent.

Lemérte az ülőmagasságot, a tarkóredőt, a koponyát, szívhangot nézett, vesék, gyomor, húgyhólyag, agy, végtagok, minden rendben volt, de amit kiállítottak papír, rá van írva, hogy ez a vizsgálat nem felel meg az első trimeszterben végzendő kötelező szűrővizsgálatnak. Ezt egy szóval sem mondták nekem amikor időpontot kértem. Kell kérnem máshova is gyorsan időpontot ahol megnézik mégegyszer ugyanezeket az adatokat? Még a jövőhéten elvileg beleférne az időbe, de én ezt nem értem.

máj. 23. 18:42  Privát üzenet  

A válaszok
Nekem csak kombi teszt volt és nem kellett külön 12 heti genetikai uh-t csináltatni.Elvileg a kombi teszt során csinált genetikai ultrahang(mert az uh az genetikai dolgokat ellenőriz kombi tesztnél) simán jó kéne legyen egy 12 heti genetikai ultrahangnak.Kérdezz rá a magánrendelőben ahol csináltattad.

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont máj. 23. 19:01 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nekem csak az a furcsa hogy konkrétan ez van a papíron amit kaptam : "Ez a vizsgálat nem helyettesíti az I. trimeszterbeli kötelező szűrővizsgálatot!"

Holnap szerintem felhívom a védőnőmet hogy elfogadja-e..

# 2/7Időpont máj. 23. 19:15 Privát üzenet
Nekem se kellett a kombinált teszt mellett külön UH-ra menni, nézik ugyanazokat. Ez furcsa.

A válasz 42%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont máj. 23. 19:36 Privát üzenet
Mondjuk belegondolva, a vérvételre utalhat az a mondat, mert az 1 trimeszteres vérvételt azt ettől függetlenül meg kell csináltatni.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont máj. 23. 19:56 Privát üzenet
Nincs kotelezo szurovizsgalat sem az elso trimeszterben, sem a tobbiben, csak az orvos reszerol kotelezoen felajanlando szamodra, te meg eldontheted, hogy szeretned-e. Szoval nem kell masik idopont mashova. Az egyszeri anyasagihoz kell 4 pecset a kiskonyvbe, de azt barki adhatja (vedono, haziorvos, nogyogyasz is).

A válasz 35%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont máj. 23. 21:42 Privát üzenet
A védőnőnél mindenképpen kérdezz rá, hogy elfogadja e. Ha ez konkrétan rá van írva, akkor lehet, hogy ő el sem fogadhatja, így a kiskönyvbe se vezetheti be az adatokat. Max gyorsan egy sztk-s dokival megcsináltatod.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont máj. 27. 22:57 Privát üzenet
Hol csináltattad?

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont jún. 4. 14:48 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
18 hetesen vérvétel is van vagy csak ultrahang?
Kismamák! Nagy gond, ha 14 hetesen jutok el Ekg-ra? És háziorvoshoz? Vérvétel, ultrahang megvolt, a fogászat szintén csúszik, mert nem kapok időpontot csak januárra! :/
A kombinált teszten a 12. hétben az ultrahang minden rendben talált, a genetikai vérvétel pedig közepes kockázatot mutatott. Van valakinek tapasztalata? A dokim szerint nincs...
Aki volt mostanában Debrecenben a Klinikán Genetikai Tanácsadáson elmondaná hogy zajlanak a vizsgálatok? És mennyibe kerül az ultrahang, vérvétel?
Miskolc Semmelweis kórházban hogy zajlik a 12. heti genetikai ultrahang vizsgálat? Kombinált tesztre kell időpontot kérni vagy előbb megcsinálják az Uh-t aztán csekk és vérvétel?...
Információra lenne szükségem Dr. Kiss András nőgyógyász magánrendeléséről? Minden tapasztalat érdekelne. /Budapest Sárpatak utca/ (pl. : Ha szükséges vérvétel, akkor ott...

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesgondozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!