Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Nifty vagy méhlepény biopszia/...

Nifty vagy méhlepény biopszia/magzatvizböl mintavétel? Részletek lent

Figyelt kérdés
Sziasztok. 12+3 napos vagyok. 30 éves két gyerekünk van. Ma voltunk kombinált teszten. Uh orrcsont látható, minden rendben,méretek ami ebben a korban megkell legyen viszont az nyaki redő 3,6 lett. Még elötte szerdán voltam máshol ahol 2,8 volt. Vervetel nem mutatott eltérést az is rendben van. Egyedül a nyaki redő ami miatt tovább küldenének. Nem tudok dönteni nifty vagy szurás. A nifty tényleg csak kockázatot mutat ugy mint a kombinált? Mire utalhat még a vastagabb nyaki redö? Orrcsont meg van szivkamrák megvannak de késöbb 18-20 heten menni kellene sziv uhra. De jo lenne előbb kiderülne ha baj van. Köszönöm
2019. máj. 31. 22:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
A Nifty nem kockázatbecslés, hanem a magzati DNS-t analizálja, ilyen értelemben majdnem olyan jó a hatásfoka, mint a biopszia! Csak mivel TB által nem támogatott és itthon nagyon "új", ezért egy BIZTOS diagnózishoz megköveteli a protokoll a biopsziát. Amúgy a nyaki redőt könnyű félremérni, de jelentheti azt is, hogy "nyakas" gyerek lesz (a családunkban is volt ilyen, annyi történt, hogy a kisfiú az apjára ütött). Közvetlen környezetemben volt 4 mm feletti nyaki redő, és teljesen egészséges baba született!
2019. máj. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nifty, számomra nem kérdés. Első jól összefoglalta.
2019. máj. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszömöm, pénz "nem számit". Nyilván hiányozna ez a.pénz de inkább 180 ezer mint tönkre tett életek h csúnyán fogalmazzak. A kombinált mitöl ter el ott is a baba dns et neztek nem? Vagy csak a hormon szintet?
2019. jún. 1. 08:44
 4/21 anonim ***** válasza:

Mi kombinált teszt után csináltattunk DNS meghatározást, a kislányomnak 3 mm volt a redője. Azóta teljesen egészséges, ügyes, okos, mosolygós féléves. ❤

Én nem a biopsziát választottam, s nem bántam meg, bár nekem az ikerterhesség miatt dupla kockázatot jelentett volna.

2019. jún. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Vagyis a niftyt választottad? Kicsit sok az info már a neten, az elmúlt napokban nagyon sok mindent olvastam. Hetfön megyek genetikai tanácsadásra majd ott is gondolom árad az info.
2019. jún. 1. 09:52
 6/21 anonim ***** válasza:
A kombinált teszt csak hormonok, nyaki redő és az életkoros alapján csinál egy kockázatbecslést. A Nifty (vagy bármelyik másik) viszont az anyai vérbe átjutott magzati sejtek DNS tartalmát nézi (ez ugyanaz, mint amit közvetlen méhen belülről vesznek). A genetikai tanácsadáson számíts rá, hogy a biopszia felé fognak tolni, mert az TB támogatott, azt "ismerik el".
2019. jún. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Nem pont Niftyt, hanem hasonlót, a Panorama tesztet, ikreknél ezt javasolták. Miután annak alacsony kockázatot hozott az eredménye, nem mentünk biopsziára.
2019. jún. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
És ez valóban igy van h kifizeten a niftyt és ha baj lenne, mintat is kell venni? Nem fogadjak el? En is ezt hallottam de az istenhegyibe a dr ur azt mondta h ilyen nincsen. Nem tudom miért lehet vastagabb a redö ha minden más okés. Szeretenk mar ezen tul lennih megtudjuk h van e baj vagy nincs, nem szeretnek 18 hetig várni. Az en magan dokim is a niftyt ajanlja egyebkent bár nem mondta ki nyiltan nem akart befolyásolni
2019. jún. 1. 15:15
 9/21 anonim ***** válasza:

Úgy tudom én is, hogy ha a Nifty is azt mutatja, hogy beteg a baba és a szülő úgy dönt, hogy nem kívánja a terhességet végigvinni, ez csak úgy lehetséges a 12. hét után, ha a mintavétel is igazolja a betegséget.

Vannak olyan gyerekek, akik alkatilag vastagabb, tömöttebb tarkóval rendelkeznek. Na meg persze ezer más rémtörténetet is lehet olvasni arról, hogy mitől lehet vastagabb a redő, de próbáld nem ezt tenni! Szorítok, hogy rensben legyen a Nifty! Tudom, borzalmasan hosszú idő, míg megvan az eredmény, de egyszer az is eljön.

Majd írj, hogy hogy vagytok!

4. voltam.

2019. jún. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"Csak mivel TB által nem támogatott és itthon nagyon "új", ezért egy BIZTOS diagnózishoz megköveteli a protokoll a biopsziát."


Azért követeli meg a protokoll a biopsziat, mert pl egy niftynek vagy más hasonló vérvételnek nincs diagnosztikai értéke. Ennél fogva terhesség megszakításnál nem fogadják el, akkor se ha pozitív. Ilyenkor kell az invazív vizsgálat.


És ugyanúgy csak annyit írnak, hogy alacsony kockázat. Bár lényegesen pontosabb, és megbízhatóbb, mint a kombinált teszt.

2019. jún. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!