Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás

A kérdés

A 3. trimeszteri (36. hét) vérvételre éhgyomorra kell menni?

A védőnő szerint ehetek, de a neten mindenhol mást írnak. Fél 10 körül tudnék menni, addig nem nagyon bírom ki kaja nélkül...

Keress kérdéseket hasonló témákban: vérvétel, 36. hét, trimeszter

jún. 3. 08:04  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Nálunk egyik előtt sem lehetett enni. Nézd meg a beutalón, be van-e ikszelve a cukor.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/12Időpont jún. 3. 08:05 Privát üzenet
Éhgyomorra kellene menni. És miért csak fél 10 felé tudsz menni? Korábban kéne.

A válasz 27%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/12Időpont jún. 3. 08:05 Privát üzenet
#1 nem csak a cukor miatt nem szabad enni. Az étkezés szinte minden mást is befolyásol. Pl a májfunkciókat is. Én nem tudom mi van a harmadik tiremszteri vérvételben, mert én nem jutottam el addig. De a lényeg, hogy éhgyomorra kell menni. És ezt laborosként mondom.

A válasz 62%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/12Időpont jún. 3. 08:07 Privát üzenet
Menj korabban. Nálunk egyik előtt sem lehetett enni. Kivéve mikor az integrált tesztemhez vettek le a vert.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/12Időpont jún. 3. 08:28 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Azért csak fél 10 körül, mert 10-re megyek még egy vizsgálatra is ugyanoda, és körülményes egy másfél éves mellett elmenni 7-kor is, meg 10-kor is, jobb lenne egymás után letudni. Ezen kívül elsőként a cukorterhelésesek mennek be először, úgyhogy hiába megyek oda 7-re, ha mondjuk vagy fél 9-ig ott kell várni. A beutaló az a kiskönyv, nincs külön beutaló. Köszönöm utolsó válaszoló, akkor megpróbálok éhgyomorra menni, kicsit hamarabb.

# 5/12Időpont jún. 3. 08:31 Privát üzenet
Én mindegyik vérvétel előtt ettem, kivétel mikor cukrot is néztek. Nekem engedte az orvos és nem is volt semmi gond az eredményekkel.

A válasz 31%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/12Időpont jún. 3. 09:03 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Most is találtam egy cikket (Babaszoba), ahol azt írják, hogy az első 2-nél nem szabad enni, a 3.-nál lehet. Mindenki mást mond, nem értem hogy nincs erre egy egységes utasítás. Nem lesz most cukorterhelés, csak vérkép, vizelet és ellenanyag-szűrés lesz!

# 7/12Időpont jún. 3. 09:13 Privát üzenet

Természetes én mint szakmabeli le lettem pontozva, mert nyilván az a hülye aki ért hozzá. Bezzeg a többi szakértő... 😆

Kérdező amennyiben csak egy sima vérkép lesz, vércsoport+ellenanyag, meg vizelet akkor valóban ehetsz.

(pontositva: a vérkép egy általános szó, amibe laikusok mindent beleértenek. Pedig az önmagában egy vizsgálat. A májfunkciók, szívenzimek, vesefunkció stb nem tartozik az általánosan elterjdt "vérkép" megnevezésbe. Ezek úgynevezett kémiai vizsgálatok.)

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/12Időpont jún. 3. 09:29 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Te vagy a laboros? Mert pont a Te válaszodra írtam, hogy nagyon köszi😊, csak mire elküldtem, jött még egy válasz.. Egyébként mindenki válaszára ment a zöld kezecske, mert mindenki legjobb tudása szerint segíteni akar, és csak saját tapasztalatot ír! Csak olyan idegesítő, hogy szakemberek is, akiktől tényleg első körben kérdez az ember, össze -vissza mondják, pl védőnők... 😕

# 9/12Időpont jún. 3. 11:24 Privát üzenet
Nálunk csak cukorterheléskor kell éhgyomorra,ezt a védőnő es a nőgyógyász.mondta

A válasz 51%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/12Időpont jún. 3. 11:37 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogy bírtátok végigcsinálni az első trimeszteri vizsgálatokat miközben nagyon rosszul voltatok?
Magán nőgyógyászom adhat beutalót első trimeszteri vérvételre arra az sztk-ra címezve ahova tartozom lakcím szerint?
Az első trimeszteri vérvételek ha a 13. héten történnek az nagy baj?
Az első trimeszteri vérvétel (teljes vérkép, vizelet) eredményét befolyásolhatja egy enyhe torokfájás, orrfolyás?
A 2. trimeszteri általános vérvételre (nem a terheléses) melyik héten érdemes menni?
Az 1. trimeszteri kombinált tesztet aki megcsináltatta annak nem kell menni az Afp vérvételre? A szűrőlapomon szerepel hogy PAPP-A 13,96 ug/mL és 1.25 MoM, és Szabad béta HCG...

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesgondozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!