Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Van meg olyan, akit stresszeln...

Van meg olyan, akit stresszelnek a vizsgalatok, es szive szerint talan a genetikai uh kuvetelevel kihagyna az osszes tobbit?

Figyelt kérdés
Aki igy erez, ti vegul hany alkalommal voltatok , es milyen vizsgalatokon?
2019. jún. 5. 15:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%
6 hetes voltam, mikor eloszor mentunk, 2 het mulva vissza, hogy meggyozodjunk rola, hogy ugy fejlodik, ahogy kell. Junius 24-28 kozott lesz a genetikai, de en mar alig varom :) Nekem jo volt latni, hogy mar van baba formaja, alig varom, hogy megtudjuk, kisfiu-e vagy kislany :) Persze stressz es kellemetlenseg is a vizsgalat, de nekem nagyobb reszt izgalom es boldogsag :D
2019. jún. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

Én is minden alkalommal frászban voltam a vizsgálatok előtt, de utána mindig jó volt megnyugodni, hogy minden rendben. A kötelezőkön kívül 4-6 hetente jártam a saját orvosomhoz, meg egyszer voltunk babamozin. Hidd el, várni fogod, hogy mehess, pont azért, hogy meg tudj nyugodni, hogy jól van a babád. 🙂

Boldog babavárást!

38hkm

2019. jún. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
60%
Én a cukorterheléssel vagyok így. Az első terhességemnél szörnyű volt, mintha totál részeg lettem volna. Most a másodiknál inkább bele se gondolok. Majd csak eltelik kb 😅
2019. jún. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Elso gyerekkel mar vegigjartam egyszer, akkor is stresszelt, most meg inkabb, pedig amugy minden rendben volt.


3-as, a cukrot magamnak fogom merni, a terhelest kihagyom.

2019. jún. 5. 16:14
 5/21 anonim ***** válasza:

Az első genetikai Uh után úgy voltunk vele, hogy úgysem kötelező csak javasolt a második trimeszteri, simán kihagyhatjuk, hogy mi se stresszeljük magunkat. Végül a nőgyógyász rábeszélt. Nem volt hiába, mert sajnos vettek észre eltérést aminek utána kellett menni. Onnantól baromira nem érdekelt hány vizsgálat van, csak derüljön ki, hogy lehet-e még egészséges a babám...

Hogy hányszor mentünk vizsgálatokra? Pontosan nem tudom, de kb 2-3 hetente kellett menni, főleg UH-ra, illetve genetikai tanácsadásra.

2019. jún. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Utolso, es segitett a vizsgalat a vegeredmenyt tekintve?
2019. jún. 5. 16:51
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sokat segített. Főleg, hogy folyamatosan nyomon volt követve, hogy hogyan változik a dolog, így a gyereksebész is fel tudott készülni már születés előtt, hogy mik lesznek a jövőben a teendők (műtét stb), nem csak hirtelen találtuk szembe magunkat egy problémával, hogy aztán még hetekig vagy hónapokig vizsgálgassuk a magyar egészségügyben jól ismert várólista rendszerben, míg maradandó károsodás nem lesz belőle...

A másik egyébként, hogy pl én a második trimeszteri vérvételemről lemondtam, mikor kérdezte a doki, hogy akarom-e. 1 hónappal később rosszulléttel és súlyos anémiával kerültem kórházba. Igazából ezt is jó lett volna tudni előre, hogy elkerülhető legyen, de pont a baba miatti sok vizsgálat okán magamra már nem gondoltam. Kellett volna, mert ezzel is csak magamat szivattam meg.

Következő babánál biztosan nem így csinálom majd.

2019. jún. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
7-es, koszi, hogy leirtad, emiatt akarom en is nagyreszt a genetikai uh-t meg a 20. heten, es ha valami nem ok, akkor nyilvan utana fogunk jarni, es tesszuk, amit kell.
2019. jún. 5. 17:07
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy gond nem csak a genetikai uh-n derülhet ki. Nekem mindkét terhességemnél a 3. trimeszter második felében lett gáz. Most hivatalosan a 30-32. heti UH az utolsó. Hát, ha engem a másodiknál akkor nézett volna utoljára az orvosom ultrahanggal, azzal a boldog tudattal viszem végig, hogy minden rendben, és vagy ért volna egy rohadt kellemetlen meglepetés a végén a fiam méretét és állapotát illetően, vagy esetleg meg se születik élve. A 36. hét után rohamosan elkezdett csökkeni a magzatvizem, méhen belüli retardáció lépett fel. Másfél hét után annyira kevés volt a magzatvíz, hogy a fiam nem csak lemaradt, hanem megállt a növésben. Ekkor mondta a dokim, hogy császár, hálisten már 37+5-nél jártunk. Ha ő nem ultrahangoz minden egyes alkalommal, mikor mentem hozzá, ki sem derül, hogy gond van, a ctg-k jók voltak.

Az első gyereknél 35 hetesen uh-ztak utoljára, hát, ott nem derült ki. 2200 grammos babám született a 38. hétre, és színtiszta mázli csak, hogy nem lett baja.

Tudom, hogy idegesítő a sok vizsgálat, de inkább ez, minthogy baj legyen.

2019. jún. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
48%
4 ultrahangon voltam összesen: első a 9. héten a terhesség megállítása, aztán a 12. heti genetikai uh, 20. heti genetikai uh, 32. heti uh. Illetve 2 vérvétel és egy cukoeterheles volt. Egy kenet vétel volt még a végén. Ja meg az EKG. Még így sok és felesleges, de nem akartam hogy piszkáljon a védőnő. Fogadott orvosom nem volt.
2019. jún. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!