Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ez így normális? A doki azt...

Ez így normális? A doki azt mondta, hogy egy hónap múlva menjek vissza csak kontrollra.

Figyelt kérdés

Ma voltam dokinál, számolás szerint 6+3-on, az UH-n méretek szerint 5+1-en, már látott valamit de nyilván még szívhangról nem is beszélt, azt mondta, hogy egy hónap múlva menjek vissza, addig csak növesszem. Normális ez így? Nem kéne korábban megbizonyosodni, hogy lesz-e szívhang? Elég a 10-9. héten?

Őt nem mertem megkérdezni, mert eléggé határozott véleménye volt mindenről... (terhesvitamin nem árt de legalább nem hat, meg ilyenek...)

Szerintetek érdemes nála maradnom, vagy kicsit korábban menjek magánba?

Köszi előre is a tapasztaltabbak véleményét!



2019. jún. 24. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Te érzed azt, hogy mik az igényeid a terhesgondozás során. Vannak aggódósabb kismamák akik szeretik ha minél többször rájuk néznek és ezer dolgot felírnak nekik, meg millió vizsgálatra továbbutalják őket. Vannak akik pedig bíznak az orvosukban és elhiszik neki ha valamit javasol.

Ha te nem bízol az orvosodban akkor inkább válts.

Terhesvitamint nekem sem kellett szednem és nem is lett semmi gond. Az UH a 9-10. héten dologgal kapcsolatban pedig annyi a véleményem, hogy rengeteg kismama eleve a legelső vizsgálatra is akkor megy el, sőőőt, tőlünk nyugatabbra levő országokban a 12. hét előtt nem is történik semmi.

Dönts belátásod szerint. Semmi kényszer nincs, a lényeg az, hogy TE jól érezd magad a terhesség alatt és ha gyakoribb UH-tól vagy mindenféle vitamintól neked jobb, akkor tégy úgy.

2019. jún. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. az első vizsgálatra is csak 9 hetesen mentem, semmi bajom nem származott belőle. Első trimeszterben szedtem vitamint, utána mivel jött a tavasz és nyár inkább sok zöldséget és gyümölcsöt ettem. Az én dokim sem preferálta különösebben a vitamint.
2019. jún. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ. Én amúgy alapból nagyon aggódós vagyok, meg pánikrohamos, viszont a terhességgel kapcsolatban hihetetlen nyugalom árad belőlem (egy-két kivétellel, amikor csinálok, eszek, iszok, stb valamit és utána fél óráig a pánikroham kerülget, hogy basszus hiába mondta 2 gyógyszerész is, hogy lehet, mi van, ha mégsem?) De amikor ezeken túllendülök akkor tudom, hogy nem lesz semmi baj. Igazából mivel első, eddig csak itt gyakorin olvasgattam, hogy ki mikor volt UH-n, meg volt akinek mondták hogy ha 8. hétig nem látnak szívhangot műteni kell, meg ilyenek, csak azért kérdeztem ezt. De ha ez tényleg normális, hogy ilyen későn mennek, akkor nem fogok aggódni emiatt.

Azért másik is írhatnak véleményeket, tapasztalatokat.

Köszi :)

2019. jún. 24. 13:43
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég akkor visszamenni, ha nincs gondod, viszont ha nem érzed a bizalmat iránta, keress mást mihamarabb.
2019. jún. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Első terhességnél otthagytam vagy 40e Ft-ot mire lett szívhang

Volt 3 uh meg 2 hcg vérvétel


Másodiknál 8hetesen mentem először... hat őszintén ez sztem jobb volt minden szempontból (sztressz és anyagi is) de ahogy érzed

2019. jún. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nem vérzel, felesleges előbb menni.


Prörögj kevésbé, mert így nagyon hosszú lesz ez a 9 hónap.

2019. jún. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok. :)
2019. jún. 24. 15:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia kerdezo,

en is ilyen panikolos vagyok es nekem is mindig csak legyintenek, hogy jaj mar, nyugi. Es olyan nehez :(

Nem tudom, mas hogy csinalja vegig para nelkul a 9 honapot. En mindharomnal ezt csinalom es addig tart, amig meg nem szuletik, utana sokkal nyugodtabb vagyok. Ok hogy utana is minden az en (es a parom) felelossege, de legalabb ott van kint, latjuk, mindent azonnal tudunk es nincs ez az ismeretlentol, tudhatatlantol valo tehetetlen retteges. Nagyon is megertelek.

En pl elmentem inkabb 2x ultrahangra, sima SZTK rendelesekre, masik dokihoz, hogy nezzen szivhangot, mert eloszor nekem se lattak. Artani nem fog, meg nem tagadhatjak es ha te megnyugszol tole, akkor az lesz a legjobb.

2019. júl. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez már kicsit régebbi kérdés, azóta voltam 9 hetesen (a doki szabira ment közben, de egy másik dokihoz kaptam egy héttel előbbre időpontot), és mondta is, hogy már nagyon nagy a baba, és a védőnő is mondta hogy jobb lenne ha a dokik előbb küldenék hozzájuk a kismamákat :) De egyelőre minden rendben.
2019. júl. 29. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!