Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha fogadott orvosom van, de a...

Ha fogadott orvosom van, de a nagy genetikai ultrahangot a kórházban csinálja, akkor abban az esetben is kell neki fizetnem a vizsgálat után?

Figyelt kérdés
Új orvosom lett, mert kiderult hogy akihez eddig jártam már nem vállalná a szülést. A kórházban fogja csinálni a genetikai ultrahangot és nem tudom ilyen mi illik. Kérdezzek rá ott az asszisztens előtt hogy akkor mennyivel tartozom, vagy ilyenkor nem szokás?

2019. júl. 10. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem szokás. Az én dokim is bent csinálja a genetikai UH-kat, mert ott jobb a gép. Ugyanúgy beállok a sorba a TB-kártyával az ambulancián és kivárom nála a soromat, mint mások, akik a TB-s rendelésre jöttek hozzá, hiszen akkor én is TB-s rendelésen vagyok. Csak a magánrendelőjében végzett vizsgálatokért fizetek. Műtött is kétszer, azért sem fizettem külön, csak a magánrendelőjébe kértem időpontot kontrollra, azzal fejeztem ki a "hálámat", hogy nem az ingyenes rendelésen nézetem meg magam. Soha még csak nem is éreztette, hogy várna bármit is a klinikán. Szerintem neki is tök kellemetlen lenne amúgy.
2019. júl. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :) Igen, pont erre gondoltam én is, hogy mégiscsak ott az asszisztens is, jó nyilván nem titok hogy nagyon ritka az az orvos aki nem fogad el pénzt, de nem szeretném kellemetlen szituációba hozni sem őt, sem magamat.
2019. júl. 10. 14:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez nagyin orvos függő. Ismerek olyat sajnos, aki a kórházba is ugyanúgy tartotta a markát, szóval én így nem jelenteném ki, hogy ott nem kérnek. Durva de ez van.
2019. júl. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én "régi" dokim, ha sztkba vizsgált nem kért/fogadott el pénzt, magánba pedig a megszabott árakon dolgozott.
2019. júl. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!