Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Most keresek védőnőt, sajnos...

Most keresek védőnőt, sajnos ahol a lakcímem van ő nem tud vállalni mivel nem ott lakom, nem oda viszem a babát. Szükséges lakcímet változtatnom vagy a védőnőnek ez mindegy? Oda jön ahova viszem a babát? Nem igazán szeretnék változtatni.

Figyelt kérdés
És még annyi, hogy 9hetes vagyok még dolgozom a védőnő házhoz is jön ha nem jó az időpont nekem amit mond? Kérlek adjatok tanácsot😇első baba jól jönnek a tapasztalatok.
2019. júl. 21. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

A tartózkodási hely szerint kell védőnőhöz járni. Akkor is ha később máshol fogsz/fogtok lakni!

A kislányom 2 éves, 3 védőnőnk volt eddig, felmondás, költözés miatt...

2019. júl. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Nem, a védőnő nem megy ki házhoz vizsgálatokat csinálni. kb 6 alkalom az egész egész terhesség alatt, kibírható.
2019. júl. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

A védőnőt sajnos nem te választod. Ahol életvitelszerűen laksz, aszerint kell védőnőt felkeresned. Vele meg fogsz bedzélni egy időpontot. Az első találkozó hpsszabb, mert ott a létező összes adatod felírja, nyit neked egy kartont, ad kiskönyvet kitöltve. Elvileg 1x kimegy házhoz a védőnő környezettanulmányra, amitől nem kell megijedni, az enyémnek az volt a legfontosabb, hogy zárhatók-e az ablakok, és hol lesz a baba. Nem zavarta az sem, hogy félkész a ház.

A szülés után is kimegy házhoz általában a hazaérkezést követő napon, az előírás nekik, hogy 6 hetig hetente kell kimenniük, de nem mindegyik tartja be, utána talán fél éves korig havonta aztán két havonta, de ebbe nem vagyok biztos, a mi védőnőnk összevissza jár. És ő pl mindig kijön házhoz. Elvileg találomra bejelentés nélkül is kijöhetnek, és te köteles vagy beegedni, ha otthon vagy, de az én védőnőm azt mondta, ő ilyet nem csinál, csak nagyon ritkán első gyerekeseknél. De nálunk 2 van.

2019. júl. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Te egy adott védőnő keresel, akihez tartozol. A tartózkodási helyed szerinti védőnő el kell felvenned a kapcsolatot,ahova hazaviszed a babát.

A védőnő nem választható!

2019. júl. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ahol életvitel szerűen laksz, az oda tartozó védőnőt keresd fel. Nem kell hozzá lakcímkártya, semmi hivatalos. Nekem amíg dolgoztam mindig úgy adta az időpontokat, hogy ne legyen gond a munkahelyemen.
2019. júl. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

Nem megy házhoz, csak tesz majd látogatást ( ellenőriz)


1-szer terhesen, utána a baba születése után még néhányszor.



Nem választható.


Az a tied amelyik körzetben életvitelszerűen élsz.

Itt nem a lakcímkártyában szereplő adatok kellenek.


Az az idöpont van, amit ad, nem érdekli, ha dolgozol. Munkahelyednek jogszabályban foglalt, hogy szabadság nélkül biztosítania kell a terhesgondozás zavartalan menetét.


Szóval hol laksz?

2019. júl. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szuper köszönöm!Akkor nem változtatok lakcímkártyát ha ugysem az érdekli..Igen akivel beszéltem, mivel vidéken laktam ő mondta,h.nem hozzá tartozom.Páromhoz költöztem fel a városba itt is már megvan,h.körzetileg kihez tartozom csak azt nem tudtam,h.lényeges e neki a lakcím fussak e azért,h.most még azt is változtassak..Köszönöm a válaszokat😁
2019. júl. 21. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!