Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás

A kérdés

Van olyan nem pervaziv vizsgálat ami az összes kromoszómár vizsgálja? Vagy legalábbis sokat? Inkább a prena tesztet vagy a niftyt ajánlanátok?

Van már egy gyermekem, most várjuk a másodikat. Az elsőnél megcsináltattuk a prenat de sak down-ra, mert amúgy negatív lett a kombinált tesztem, de arra épphogycsak. A kórházban az egyik kismama mondta, hogy egyébként a prena fele olyan jó és megbizható sincs mint a nifty. Van erről tapasztalatok? Vagy mit ajánlanátok ami nagyon alapos, de nem veszelyes a magzatra?

Keress kérdéseket hasonló témákban: genetika, Nifty, terhesgondozás

júl. 22. 12:38  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

A nőgyógyászom viszonylag új, úgyhogy bár kikérem a véleményét, de kivancsi lennék amugy ki mit tud ezekről bővebben. :)

# 1/4Időpont júl. 22. 12:41 Privát üzenet
Azt nem tudom, de a szó, amit keresel: invazív.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont júl. 22. 12:41 Privát üzenet
Én Niftyt csináltattam. Kombinált teszten a legalacsonyabb kockázatú volt, de ennek ellenére megcsináltatták. Ismerős, nőgyógyász főorvos mondta, hogy erre menjek.

A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont júl. 22. 21:10 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen, bocsánat elírtam. Sokat beszélgettem egy barátnőm kisfiának idegeendeszerénem fejlődési rendelenességéről. Amit mindig “pervazivnak” említett. Ezért írhattam az invazív helyett🤦🏻‍♀️ nagyon ciki, elnézénést.

Köszönöm viszont az utolsónak a választ!

# 4/4Időpont júl. 23. 15:49 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Iker terhességnél mennyivel van több vizsgálat?
Ha fogadott orvosom van, de a nagy genetikai ultrahangot a kórházban csinálja, akkor abban az esetben is kell neki fizetnem a vizsgálat után?
Cukorterhelés kontroll vizsgálat hogyan zajlik?
Czeizel Intézetben milyen egy genetikai vizsgálat?
Aki sztk-s rendelésre járt (nem volt fogadott orvos), az NST/ CTG vizsgálatkor volt orvosi vizsgálat is?
Miskolcon a Semmelweis kórházban hogyan zajlik az nst vizsgálat?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesgondozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!