Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Védőnőhöz holnap megyek...

Védőnőhöz holnap megyek hallottam, h. vizelet, súly, magasság vérnyomás mérés van. Sajnos én alapból izgulós vagyok pláne ha orvoshoz megyek. Tuti magas lesz, olyankor mi van? Mert alapból nem magas csak az a fránya izgulás☹ Nálatok volt ilyen?

Figyelt kérdés
A védőnőnek kell pénzt adom?
2019. júl. 22. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elso alkalommal nem kell vizeletet adni. Oda adod a papirt a terhesseg megallapitasarol azt az alapjan ki tolti a kiskonyvet meg kerdez par dolgot. Nem kell fizetni.
2019. júl. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kérlek, ne izgulj! Nincs miért. Kérdésedből úgy gondolom, hogy most mész első alkalommal. A védőnő feladata, hogy tanácsadás keretében a kismamát nyilvántartásba vegye és kiállítsa számára a „Várandós anya gondozási könyv”-ét. A „kiskönyv” kiállítása egy részletes anamnézis felvételével történik. Ennek során szóba kerül a várandós előző és jelenlegi egészségi állapotával kapcsolatos minden részletre kiterjedő információ. Ismerkedési szinten a családi és szociális anamnézis felvétele is megtörténik. Ennyi. A további teendőidet meg majd szóban elmondja. Pénzt adni? El sem fogadhatja, meg se kíséreld, és ne sértsd meg vele.
2019. júl. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A védőnő nem orvos. Általában kedvesek. Alapvető kérdéseket fog feltenni rólad és a párodról, hogy elkészítse a kartonodat. Kérd meg, hogy a konzultáció végén mérje meg a vérnyomásod, mert addigra talán lehiggadsz.

Eszedbe ne jusson pénzt adni neki!

2019. júl. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, de amúgy tudják jól, hogy a kicsit magasabb érték valószínűleg izgulás miatt van.
2019. júl. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Olyan aranyosak vagytok ♥️ Köszönöm szépen!Igen első alkalom,első várva várt baba 😊 Minden annyira új még 😊
2019. júl. 22. 20:42
 6/11 anonim ***** válasza:
Szólj neki előtte, hogy izgulsz, akkor biztos beszélgettek először kicsit, amíg megnyugszol és csak utána néz vérnyomást. :)
2019. júl. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy minden új, ne izgulj, semmi gond nem lesz. Drukkolunk és Veled együtt örülünk! 🍼👶
2019. júl. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia! Védőnő vagyok, ne izgulj :-)


Szólj előre, hogy ilyen problémád van, nekem, ha szólnak mindig a vérnyomás mérését hagyom utoljára, és ha magas, kérem a kismamát hogy mérje otthon is, írja fel, és hozza be az eredményt. Akiknél pár találkozás után sem enyhül ez, akkor felajánlom, hogy mielőtt jön, kiszaladok hozzájuk, megméri a vérnyomását, én felírom, és azt írjuk a kiskönyvbe.

2019. júl. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is magas lett a háziorvosnál is, és a védőnőnél is. Elmondtam, hogy ha orvosnál vagyok, mindig magasabb, de otthon rendben van. A háziorvos kérte, hogy méregessem otthon gyakrabban, a védőnő meg csak mosolygott, hogy semmi gond, nagyon kedves volt :)
2019. júl. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem alapvetően magas pulzusom meg vernyomasom van orvosnál. Ezt bárhova megyek mindig mondom. Háziorvosnál, védőnőnél, nőgyógyásznál, mindig jeleztem. Terhesgondozaskor is átlag 120-130 volt a pulzusom. Fehérköpeny fóbia :D adtak vérnyomás naplót egyébként, és otthon meregetnem kellett nyugalmi állapotban.
2019. júl. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!