Legjobb döntés az abortusz?

Figyelt kérdés

Nemrég vettünk lakást, minden pénzünk elment a felújításra, egy Ft megtakarításunk nincs jelenleg.

A munkahelyemen nemrég járt le a próbaidőm, amúgy is határozott idejű a szerződésem, egy év után válna határozatlanná, mire megszülnék pont lejárna, garantáltan kirúgnának. Amúgy sem lenne pofám bejelenteni a próbaidő lejárta után kicsivel, hogy bocs, terhes vagyok, ha megtartanánk, azonnal felmondanék tehát a TB-t magamnak kellene fizetnem. Van hitelem, a páromnak is. Azt mondta fizetne mindent, de nem akarom, hogy ő tartson el, ha ő fizetne mindent maradna max 120-130000 Ft-unk egy hónapban, abból 3-an nem fogunk tudni megélni, sem a gyereknek se tudunk megvenni semmit, mert a számlák, kaja ebben még nincsenek benne.

Igen, felelőtlen voltam, nem vettem be esemény utáni tablettát. Kérlek ne ítélkezzetek, így is elég rossz nekem/nekünk, bár tudom, jönnek majd az abortusz ellenesek, gyilkos kikiáltók. Örökbe nem fogom adni. Dolgozni így is nehezen tudok már, pedig még nagyon az elején vagyok, de a rosszullétek borzalmasak, félek, hogy megtudják a munkahelyen.



2019. aug. 12. 18:31
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 A kérdező kommentje:
Nem kérek privátot.
2019. aug. 12. 18:33
 2/67 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Én a felmondást nem értem. Miért mondanál fel, ha úgyis lejár a szerződésed? Max nem hosszabbítják meg, de akkor is megkapod GYEDként 2 évig a 70%át

2019. aug. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
72%

Bocsi véletlenül elküldtem.


Szóval ezen ne izgulj. Elhiszem, hogy becsületes vagy, ez erény, de nem megy tönkre tőled a munkahely. Még hónapokig dolgozhatsz. Be is taníthatod, aki a helyedre jön.

Ezen ne izgulj.


A megtakarításon szintén. Én most várok babát, ha tudnád mennyi mindent kapunk.. Nem olyan brutális költség, mint amit mások beszélnek. Ráadásul nem holnapra kell előteremtened.


Félre ne érts én nem vagyok magzatvédő abortuszellenes idióta, ez a te döntésed, de szerintem kissé bepánikoltál olyanon, amin nem. Kellett volna.

2019. aug. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 A kérdező kommentje:
Mert nincs hozzá pofám, hogy éppen lejárt a próbaidőm és bejelentsem, hogy terhes vagyok, betanítottak, szeretnek stb. Még mondták is, hogy nehogy az legyen, hogy betanítottak, és elmegyek szülni. Tudom, most az jön, hogy elvetetni lenne pofám? Ha lenne pénzünk persze más lenne a helyzet.
2019. aug. 12. 18:40
 5/67 anonim ***** válasza:
75%
A munkahelyeden majd megkapod érte a mariavalagrend díjat.TE annyira becsületes vagy, hogy alavetsz mindent a munkának.Ha a párod azt mondja szeretné hogy megtartsatok inkább az ő véleményére kellene adnod, nem arra hogy mit mondanak a melohelyen
2019. aug. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 A kérdező kommentje:
Egyszer ő is azt mondja, hogy tartsuk meg, egyszer meg hogy igazam van, nem tudjuk eltartani. Erre hogy alapozzak?
2019. aug. 12. 18:50
 7/67 anonim ***** válasza:
73%

Én megértem, hogy emiatt rosszul érzed magad, de neked kell együtt élned a döntéssel. Kérdezd meg utána őket bárhogy is döntöttél, hogy ők egy munkahelyi negatív érzés miatt lemondtak volna a családról?


Eleve egy szar határozott idejű melóról van szó. Ha meg addig tart ameddig terhes vagy akkor akár végig is dolgozhatod. Nem kötelező táppénzre menni, én sem megyek.

2019. aug. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 A kérdező kommentje:
Sajnos nagyon hányingerem van a nap 90%-ában, sokszor lever a víz, fáradt vagyok de nagyon durván, mintha átment volna rajtam egy vonat. Legszívesebben folyton aludnék.
2019. aug. 12. 18:56
 9/67 A kérdező kommentje:
A napokban volt egy összeveszésünk, ahol is a fejemhez vágta, hogy ha vége lesz az abortusznak mehetek haza. Pedig csak egy ártatlan kérdést tettem fel neki, amin felhúzta magát.
2019. aug. 12. 19:02
 10/67 anonim ***** válasza:
67%
Ezt szerinted itt kell eldöntenünk, hogy vetesd-e el?! A te dolgod, meg a párodé. Én nem vetetném el egy hülye munkahely kedvéért, a pénzt meg átgondolnám. Azt mondják az abortuszt nem sok kapcsolat bírja ki, hát lehet, hogy ezért ilyen bunkó a párod.
2019. aug. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!