Hogyan zajlik a terhesség megszakítása 20 hetesen?

Figyelt kérdés

Sajnos tegnap derült ki, hogy annyira beteg a babám, hogy megszületését követően 1-2 napon belül meghalna. Olyan sok baja van a kicsikémnek, hogy ezt most nem részletezném.

Az érdekelne, hogyan zajlik ez a fajta szülés? Mekkora fájdalomra számíthatok, stb? Minden érdekel, mert csak hétfőn tudom meg a műtét időpontját...


2019. szept. 5. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Több ilyen esetet is irtak itt. Sajnos sok jóval nem tudlak biztatni..gyakorlatilag meginditjak a szulest és ugyanúgy meg kell szulni a babat. Nagyon sajnálom hogy at kell ezen esned..
2019. szept. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, hogy így alakult, nagyon nehéz és szomorú élethelyzet ez. Beindítják a szülést (méhszájtágítással és infúzión oxitocin bekötésével), és ugyanúgy meg kell szülni, mintha időre születne. A magzat ilyenkor még nem életképes a méhen kívül.
2019. szept. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ikreket szültem a 23. hét végén. A fizikai fájdalom része teljesen jelentékteken a lelkihez képest. Utána volt egy küret, hogy biztosan minden kiürüljön, azt bódításban csinálják.
2019. szept. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk első körben méhszájtágító pálcikákat raknak fel. Amennyit csak tudnak. Másnap hajnalban kétóránként elkezdik adni izomba (fenékbe) a Naladort, amitől egy idő után fájások jelentkeznek, majd egyszer csak lezajlik a vetélés.

Van, hogy viszonylag rövidebb idő alatt, de bizony előfordul olyan is, hogy nem is megy le aznap a vetélés, hanem éjszakára abbahagyják és másnap újra.

Van, ahol ballonos tágítást alkalmaznak. Nálunk speciel van EDA, ha szükséges.

Igazából az adott helyen kellene megkérdezned, hogy pontosan mi a menete.

2019. szept. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ikreket vetéltem el a 20. héten.

Nekem nem kellett méhszájat tágítani, mert pont az volt a baj, hogy idő előtt nyíltam. Ha zárt a méhszáj, akkor többnyire gyógyszeres, majd ballonos tágítást alkalmaznak. Közben folyamatosan megy az oxitocin, jönnek a fájások, mint egy 'rendes' szülésnél. Amikor a méhszáj már kinyílt, burkot repesztenek, ami gyorsítja a folyamatot, erősíti a fájásokat, majd jönnek a tolófájások, amire a baba sajnos 'megszületik'.

Utána műtőben, altatásban küretet végeznek.

Utána én 6 hétig vérezgettem, beindult a tejem, amit kb. 3 hónap alatt sikerült teljesen elapasztani. Kaptam rá gyógyszert , és gyakran kellett hideg vizes pakolást, vagy jégzselét tennem a mellemre.

Sajnálom, hogy Neked is át kell élned mindezt... Fizikailag engem nem viselt meg. Kb. 5-6 óra alatt lejazlott; közben 2x kaptam morfint, amitől egy darabig azt sem tudtam, hol vagyok. Lelkileg volt nehéz összekaparni magam; de nem ott, és akkor; hanem miután hazamentem, akkor omlottam össze.

Nekünk azóta született egy kislányunk, így Téged is arra biztatnálak, hogy ne adjátok fel; és nézzetek majd előre! Engem ezek után csak az éltetett, hogy mielőbb újra babát várhassak.

2019. szept. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat nektek!

A babát azt láttátok egyébként? Vagy nem is lehet megnézni? Vagy ne is akarjam? Ti hogy voltatok vele?

2019. szept. 6. 09:15
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem meg sem kérdezték, hogy akarom-e látni Őket. A férjemet meg kikükéldték, amikor már a végéhez értünk. Annyit láttam csak, hogy egy lepedőbe csavarva elviszik Őket...

Sokáig bántam, hogy még csak el sem tudtam búcsúzni Tőlük, hogy nem is láthattam egy pillanatra sem a gyermekeimet. Ma már úgy gondolom, hogy jobb is így. Úgy maradtak meg az emlékeimben, ahogy a terhességem során éltek a tudatomban, amilyennek elképzeltem, amilyennek vártam Őket.

2019. szept. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#3-as vagyok, tőlem megkérdezték, de én nem akartam megnézni őket. Így is nagyon nehéz időszak volt, amíg újra terhes lettem (szerencsére nagyon hamar). Nekem sokkal nehezebb lett volna feldolgozni, ha látom is őket.
2019. szept. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#7-essel tökéletesen egyetértek, pont elég, ha úgy marad meg az emléke benned, ahogy elképzelted. Elég trauma ez anélkül is, hogy lásd az aprócska, halott babát... Úgy gondoltam, folyton az a kép lebegne a szemem előtt. Nekünk az előremenekülés segített túlélni, ezt nem segítette volna egy traumatikus emlékkép. Elég volt gondolatban elbúcsúzni.
2019. szept. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok, koszonom, hogy megosztottatok velem.
2019. szept. 6. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!