Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Anyagi körülmények miatt...

Anyagi körülmények miatt vetetett már el valaki babát? Nálunk második lenne, van már egy gyermek de rossz anyagi körülmények miatt rettenetesen félünk a második gyermektől. Ti akik a másodikat elvetettétek ilyen okból mit életetek át, hogy vagytok?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátló tabletta mellett lettem terhes. Nem terveztük. Nagyon félünk mi lenne a jó döntés ha egyáltalán van ilyen.

2019. szept. 14. 17:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
A születendő gyermeket kell nézni. Nem azt, hogy rátok milyen hatással lesz, akár megtartjátok, akár nem. Neki milyen élete lesz, akarná-e ezt az életet. Sajnos az anyagiakra a mai világban szükség van, hogy a gyermek ne érezze magát kevesebbnek a társainál. Nem kell túlzásba esni, de biztos anyagi háttér kell.
2019. szept. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
33%

Ja, mert mindenki, akinek bizonytalan az anyagi háttere öngyilkosságot fontolgat..


Nem tudjátok, mit érezne, milyen hatások érnék sem

negatív, sem pozitív értelemben.


Akár gazdagon is utálhatja magát és a világot, és lehet boldog csórón is.


Az fix, hogy élne, hisz affelé törekszik az egész folyamat, ami elindult, ha pedig már él, majd dönthet az életének abbahagyásáról is, ha olyan rossz lesz neki.


Nagyon kevés ember éli meg ilyen rossznak az életét akkor is, ha pár dologgal elégedetlen.


Ha stabil érzelmi háttér van, én megtartanám, az egyedüli szempont az lenne, hogy a már megszületett gyermekem életkörülményei mennyivel lennének rosszabbak azokhoz az előnyökhöz képest, amiket egy testvérrel nyerne.

2019. szept. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
59%

Vetesd el.


Biztos,hogy jó nem lesz neki.

Tiszta idegbajosak lesztek az állandó anyagi problémák miatt, a gyerek mindig azt fogja hallani.

Mind a ketten.

2019. szept. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom ti hogyan vagytok vele, de nekünk a második baba nem került semmi extrába. Úgy értem, hogy babaként(ruhák, kiságy, babakocsi, extrák, max pelenkára volt szükség de az van gazdaságos is). Tudom később más lesz a helyzet, de miért gondoljátok, hogy addigra nem javul az anyagi helyzetetek? Mi amúgy a községtől ahol élünk nagyon jó anyagi támogatást is kaptunk mikor megszülettek.
2019. szept. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező, valamiért fogamzásgátlót szedtél, nem?

Egyébként azt csak ti tudjátok, hogy nektek mi fér bele és mi nem. Párod mit szól?

2019. szept. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
21%
Mit jelent hogy fogamzásgátló mellett? Mikor kezdted el szedni, mióta szedted mikor beled élvezett a párod ? Hagytál ki napot véletlenül ? Szedtél mellette pl antibiotikumot? Mindig szokásos időben vetted be? Milyen típusút szedsz, 3 hét gyógyszer, 1 hét pihenő? Ha igen tartottad ezt rendesen?
2019. szept. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
62%
Ha rossz anyagi körülmény van,oda nem kell gyerek.Még az az egy gyerek se örül ennek,nem hogy kettő.
2019. szept. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
72%
#6, azt azért remélem tudod, hogy a feltett kérdés-halmazodnak a világon semmi köze sincs ahhoz, hogy a Kérdezőék vállalni tudják-ezt a terhességet, avagy nem. Egyetlen, a fogamzásgátlóval kapcsolatos kérdés se teremt jó anyagi helyzetet a Kérdezőnek.
2019. szept. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Igen, rendesen szedtem a tablettát, sosem maradt ki, kiemelt figyelemmel és felelősséggel rendesen szedtem. Az első gyermekem születése után kezdtem el szedni. Direktbe higy nehogy valami baj történjen. Mondják hogy létezik olyan hogy valaki gyógyszer mellett is teherbe esik. Nos ugye mondják hogy ami megtortenhet az meg is történik. A lelkem millió darabban
2019. szept. 14. 22:54
 10/21 A kérdező kommentje:
Párom kB ugyanúgy van mint én. Lelkileg nagyon meg viseli öt is. Ő is tudja hogy nem érkezhet meg ebbe a hatalmas anyagi bizonytalanságba. Félünk hogy milyen élete lenne. Még egy gyermeknek megadjuk ami kell bár nehezen. Hála istennek azért neki mindig megvan amire szüksége van de így is brutal szerencse. Úgy gondoljuk, nem bírunk eltartani meg egy gyermeket. Lelkileg ez a legrosszabb amit egy nő, egy édesanya atelhet.... Nem kívánom senkinek!
2019. szept. 14. 22:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!