Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mi ez az őrület az abortusz...

Mi ez az őrület az abortusz körül?

Figyelt kérdés

Más se folyik a csapból. Egyszer azzal van tele a net, hogy egy amerikai államban teljesen betiltják, most meg azzal, hogy máshol korlátozás nélkül engedik.


Mi az oka, hogy ennyire végletesen döntenek ebben és mindkét véglettel tömeghisztériát csinálnak? Sok mindenért haragszom kis hazánkra, de a mi szabályozásunk ebben legalább normális.


2019. okt. 23. 15:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Most az Észak-Írországban hozott törvényről mondják, hogy a 28.hétig “bemondásra” végezhetnek abortuszt kb.bárhol: iskolákban, “mobil abortuszklinikán” és hogy nem is kell orvosnak elvégeznie a műveletet. Ezeket el ne hidd, nettó baromság ebben a formában. A hiányos angol tudás ugye....
2019. okt. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
6%

Propaganda. Terelik az embereket abba a jövőbe amit nem akarunk. De szép lassan elhisszük H akarjuk. Mondjuk én nem. A mondás hamis: Boldog tudatlanság.


Keresd meg az igazságot. A bibliában megtalálod. De ne indulj ki a vallások jól. Lucifertől ered mind. És ő hozzá is vezet. Sajnos későn fogod megtudni, ha most hülyeségnek tartod. (Pont ezt akarja ő is.

2019. okt. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
7%
Vallásokból* hamis mind
2019. okt. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Az abortusz témájánál két nagyon alapvető emberi jog: az önrendelkezés szabadsága (a nő részéről), illetve az élethez való jog (a magzat részéről) ütközik. Ezért aztán nem véletlen, hogy az alkotmányjog nagyon nehezen birkózik meg a kérdéssel. Sőt, mondhatni sehogy, ugyanis hiába próbálják az egyes álláspontokat a bíróságok, alkotmánybíróságok jogi érvelésekkel alátámasztani, valójában az egyes államok egymástól gyökeresen eltérő álláspontra helyezkedtek, és ezeknek az álláspontoknak a kialakításában a helyi kulturális értékek sokkal nagyobb szerepet játszanak, mint a jog maga. Az uniós jog, pontosabban az Unió Bírósága, amely egyfajta áthidaló szerepet lenne köteles betölteni ilyen helyzetben, legalábbis itt, Európában, pedig konkrétan ki is mondta többször ún. előzetes döntéshozatali eljárásban, hogy nem foglal állást a témában, ezt a kérdést teljes egészében a tagállamok megítélésére bízza.
2019. okt. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Így igaz. Alapvetően az az alapmegiteles különbözik mindenhol hogy hány hetes magzat számít már embernek és honnémtól vannak emberi jogai. Vagyis, hogy kvázi nem szabad megölni. Van ahol a fogantatas pillanatától, van ahol (nalunk) ha egészséges a 12. héttől, ha kiderül hogy beteg akkor a 24. hétig engedélyezik az abortuszt. A 28. hét után mondják orvosilag, hogy ha akkor megszületik, már életképes és jó eséllyel egészség is lehet ha megkapja a megfelelő ellátást. Ezért mondjuk a 28. hét után nem tudom, hogy bárhol is legálisan lehet-e "abortuszrol" beszelni, hiszem az már tényleg gyilkosság és szülés gyakorlatilag.
2019. okt. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%

Miért, 28 hét alatt nem gyilkosság? egy 25 hétre született magzat is életképes már...

Egyébként vannak helyek, ahol a terhesség végéig legális az abortusz, ilyen ha jól tudom Kanada és Ausztrália

2019. okt. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

#6, Magyarországon is az élve megszületés az alapfeltétele az emberölés bűncselekményének. Értsd, ha valaki megöl egy 9 hónapos terhest, az sem "több emberen elkövetett" emberölésért felelős.

Ja, és Magyarországon is:

"(4) A terhesség az időtartamától függetlenül szakítható meg

a) az állapotos nő életét veszélyeztető egészségi ok miatt, illetve

b) a magzatnál a szülés utáni élettel összeegyeztethetetlen rendellenesség fennállása esetén."

szóval létezik az az eset, amikor a 9. hónapban is legális.


Na, a mostani északír hisztiben is pont ez van, hogy törvény szerint létezik az az eset, amikor megszakitható az az 5 vagy 6 hónapos terhesség... csak épp azt nem írják mellé a hisztizők, hogy melyek azok az esetek. (még nem is tudnák mellé írni, mert jövő márciusig lesz pontosan meghatározva, addig az északír nők ugyanúgy Angliában, az ottani feltételek szerint szakíttathatják meg a terhességüket, ahogy eddig, most csak annyi változik, hogy már az északír egészségügyi dolgozók is ajánlhatják az angol intézményeket, és elláthatják az ott elvégzett abortusz utókezelését, szövődményeit legálisan.

2019. okt. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolso, pont ez az amiről írok hogy ennek nem egyseges a megítélése. Én ezen nem szeretnek gondolkodni. Sem 12 hét alatt sem fölötte nem hiszem hogy képes lennék abortuszra menni egészséges gyerekkel. Van aki beteggel sem. És van akinek bármi belefér. Én nem itelkezem pont ezért.
2019. okt. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

#8, én döntés párti vagyok, és alapvetően egyetértek a hazai szabályozással (csak a szülő bevonásának 18 éves korhatárát vinném le 14-re, az osztrák szabályozáshoz hasonlóan), és én is csak egy dolgot ítélek el, de azt nyugodt lélekkel: azt, ha valakik úgy kezdenek el hisztériázni, hogy amögött nincsenek tények. (ha jól tévedek, van is valami Btk tényállás a köznyugalom megzavarására alkalmas álhírek terjesztésére)

Mindenkinek nyilván joga van a saját véleménye kinyilvánításához, de talán előbb tájékozódjon , ismerje meg a tényeket, és utána mondjon véleményt róluk. (tömören: előbb olvasson b****a+, aztán írjon...:))

2019. okt. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
89%

Jajj, már itt is ez meg?! Nem elég a Facebookon, Instán a propaganda, meg a fekete profilkép?


Annyi történt, hogy Észak-Írországban is életbe fog léni az a törvény, ami van Angliában is, és nem "bemondásra", hanem pl. ha beteg a magzat... Csak a sok idi__ta a szalagcímeket elolvasva már habzó szájjal kommentel. Most beleolvastam egy ilyen Facebook poszt alatti kommentekbe, hát ami ott ment... A kedvencem, mikor középkorú férfiak mondják meg, hogy a megerőszakolt nő igenis hordja ki, és szülje meg a gyereket, mert ez a kötelessége. Undorítóak, komolyan.

2019. okt. 24. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!