Mit tegyek a babámmal?

Figyelt kérdés

7,5 hetes terhes vagyok. Párommal amint kiderült, hogy terhes vagyok rá kb 1 hétre vége lett a kapcsolatunknak. Ő mondta annyira,hogy mennyire szeretne majd gyereket. Persze nem most,hanem pl 2-4 év múlva. Én 24 éves vagyok, ő is. (25 leszek januárban ).

Késett a menstruációm már 3-4 napot,annyit nem szokott. Vettem tesztet,2 is pozitívat mutatott. Először én sem akartam, én is az abortusz mellett voltam

Aztán beszélt akkor még a párom az anyjával, és mondta neki az anyja ,hogy szerinte fiatalok vagyunk és nem baj ha most jönne a baba. Mert barátom és neki a bátyja is fel lett nevelve normálisan. Úgy nézett ki, hogy meggyőzte (elég könnyen) barátom... aztán mondta ,hogy hát ha már így alakul Akkor jöjjön a baba... aztán még ő dicsekedett több ismerősének is, hogy apa lesz.még azt is mondta nekem,hogy örül,hogy én leszek az anyja a gyerekének....(szereti a gyerekeket,többször volt az,hogy engem még a haverja gyereke se hatott meg, hogy jaj de cuki, de ő meg szereti a gyerekeket...) . Aztán még meg is ígérte nekem,hogy eljön velem orvoshoz. Aztán mentem dolgozni reggel,jött sms napközben tőle,hogy ha szeretem őt (mert ő szeret engem) akkor elvetetem. Ő még nincs erre felkészülve. De már annyira beleéltem magam,hogy boldog szerető család leszünk 3an. Így ragaszkodtam hozzá, hogy megtartom. Nem tetszett neki . Most ott tartunk,hogy én elköltöztem tőle,mivel kidobott. Mondta, hogy vetessem el. Meghogyha megtartom akkor le fog róla mondani... mondtam neki, hogy nyugodjon meg,nem kell sem a Pénze, semmi sem kell tőle..

Hétfőn megyek a családvédelmi valamihez... fogy az időm. Egy abortuszom már volt 19 évesen. Az is megviselt nagyon lelkileg. És akkor pedig nem is gondolkoztam egy percig sem,hogy megtartom vagy nem. Most pedig

..azóta is azon gondolkozom másra sem tudok gondolni. Hihetetlen,de vágyom rá.. :'( csak én mindig úgy képzeltem el ha véletlen lenne gyerekem akkor KÖZÖSEN az apjával boldogan várjuk együtt a gyereket és együtt mindent...mármint nevét kitalálni stb.. és együtt maradni boldogan,és normális család... még ami bökkenő, hogy apa nem tud róla.. :( teljesen kiakadna,ha megtudná szerintem... ráadásul, hogy találnék így bárkit is magam mellé. (Mondjuk most úgy érzem,hogy soha nem kéne egyetlen egy férfi sem...soha!)

De azért gyerekkel nehezebb..nem tudom mit tegyek.. :'(

És ráadásul mivel ha megszülném, akkor az én nevemet kapná... az ilyen milyen mar.. :(

Ki mit tenne a helyemben? :(



2019. nov. 8. 21:38
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
80%
Én nem tartanám meg. Azt írod jók az anyagiak, aztán meg azt, hogy apádék lakásába mennél. Tehát nem neked jók az anyagiak, hanem nekik. Sőt, nem is biztos, hogy támogatnának. Először ülj le mindkét szülőddel és beszéljétek át, mert végül is ők fognak anyagilag támogatni. Szerintem nem hiányzik ez nekik.
2019. nov. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:

Gyerekkel vagy anelkul , aprilisban mindenkeppen oda fogok költözni

Épp ma beszéltünk erről,hogy hogy lesz felújítva stb. A mamam lakása. Ami jelenleg üres... szoval gyerek ide vagy oda,mindenképp odaköltözök. Most is lakható,de nyilván új bútorok meg festés stb otthonosabbá tenné azért.

Én meg jelenleg is dolgozom. Na mindegy.

2019. nov. 10. 17:46
 23/46 anonim ***** válasza:
19%
Kedves Kérdező! :) Én a helyedben megtartanám. Az a lényeg, hogy Te vágysz rá. Az jó, hogy az anyagiakkal nincs gond. Nem látok a jövőbe és nem bűntudatkeltésnek, de a soraidból az érződik, hogy megbánnád az abortuszt. Főleg hogy írod is, mennyire megviselt az előző...Ez a Te döntésed, nem a párodé. Még az is lehet, hogy csak megijedt a felelősségtől, és most a félelem beszélt belőle. Főleg ha eleinte ő is akarta a kicsit. Ne cselekedj félelemből. Minden jót kívánok, és jó döntést! :)
2019. nov. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
25%
En a helyedben nem paraznek. Tuti megtartanam 24 evesen.
2019. nov. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
41%

Egyértelmű hogy megtartanám.

19 éves vagyok annyi mint amennyi te voltál az első abortuszodnál. Ha én most lennék terhes simán megtartanám, nem bírnám elviselni hogy a saját véremet elvetetem.

2019. nov. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
19%
Utolsó valaszolo vagyok. Kérdező hogy kerdezhetsz ilyet hogy mit tegyek a babámnal? Ez egyedül a te döntésed, ne más döntsön egy emberi életről. Ez csak most esett le. Mit tegyél vele? Mondjuk tartsd meg és adj meg neki minden szeretet. A barátod meg hát rá ezek után nem tamaszkodnék. Egyszer akarja egyszer nem akarja. Itt egy emberi életről van szó, ezt azért mond meg neki ha nem vágná a dolgokat.
2019. nov. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
50%

Hasonlo helyzetben voltam, mint Te. Parom akarata szerint, abortusz lett a vege. Nagyon megbantam!! Nem tudhatod, mikor leszel terhes es leszel e meg egyaltalan ket abortusz utan.

De ami a lenyeg, szerintem egyaltalan nem biztos, h a parod most ezt veglegesnek gondolja... sztem csak beparazott es melled fog allni, lattunk mar ilyet.

Az apaddal valo kapcsolatod sem ismeretes, de megis csak a lanya vagy, a babad pedig az unokaja. Lehet vki vaskalapos stb, de azert csak van szive.

En drukkolok neked 👌🏼 Ugyes vagy, meg tudod csinalni🥰

2019. nov. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
55%
D"e ami a lenyeg, szerintem egyaltalan nem biztos, h a parod most ezt veglegesnek gondolja... sztem csak beparazott es melled fog allni, lattunk mar ilyet." - aztán ha mégsem, akkor így jártak - mindhárman.
2019. nov. 13. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:

A párom nem a párom már....


Ma fizettem be a csekket... holnap abortusz :'(((((((((((((((((((((((((((

2019. nov. 14. 23:53
 30/46 anonim ***** válasza:
36%
Mire megszületne a baba, te már lassan 26 lennél. Mikor szeretnél utána gyereket, 30 után? Alapesetben persze nincs azzal baj, viszont még ő a komplikációk esélye és önmagában a teherbe esésé is. Lenne aki támogatná. Ott vannak a szüleid, sőt még az exed anyja is biztos kíváncsi lenne az unokára. Emellett még már van egy majdnem kész házad.
2019. nov. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!