Elmenjek az abortuszra?

Figyelt kérdés
Pénteken kellene mennem a műtétre, még mindig nagyon bizonytalan vagyok, hogy elmenjek-e. 1 hónapja tudom, hogy babát várok, azóta az életem egy rémálom, nem érzem úgy, hogy szeretném ezt a babát, viszont félek a műtéttől is, attól is, hogy később nem lehet majd babám, és a lelki résztől is, hogy megbánom. A terhesség előtt is nagyon erős szorongásom volt, ami a terhesség idején csak fokozódott, ettől lett egy jókora hematómám is. Félek, hogy az abortusz még inkább belehúzna a szorongásba, de a gyereket se szerettem volna még. A párkapcsolatom stabil, család is támogatna, de elfogadják a döntésem ha úgy döntök, hogy elmegyek a műtétre, csak féltenek, hogy megfogom bánni.
2020. jan. 2. 01:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/129 anonim ***** válasza:
19%
Van valami különösebb oka, vagy csak a mostani kényelem fenntartása miatt szeretnéd? Ha utóbbi, akkor tuti hogy megbánnád. Illetve nézz képeket abortált magzatokról, hogy számodra elfogadható-e, hogy ilyen fejlettségi szinten lévő saját gyerekedet mechanikusan megsemmisíttess?
2020. jan. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/129 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem menj el mert meg bizonytalan vagy es nemakarod. Lehet ha megszulned megjobban megbannad mint az abortuszt. Egy gyerek hatalmas felelősség, nagyonnagyonnehez 24 óras műszak. Ejjel kelesek (mar akinek) sirasok stb. Ha te igy erzed hogy nem akarod akkor ez nekednem nem lesz jo. Ha azt megbanod hogy megszulted mar nemlesz visszaut. Szerintem később is lehet majd gyereked. Ezt nem lehet tudni. A mutettol nefelj. Altatnak azthiszem es masnap mar mehetsz is haza.
2020. jan. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/129 anonim ***** válasza:
16%

[link]

A méretek persze eltúlzottak, de ez történik valójában. De nem tudom a fájdalomérzékelés kifejlődhetett e már ilyenkor.

2020. jan. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/129 anonim ***** válasza:
22%
#2: te normális vagy? Itt egy már élő magzatról beszélsz, nem arról hogy vállaljon gyereket vagy sem. Hidd el, egy utolsó féregnek fogod magad érezni, tapasztalat. Add inkább akkor örökbe.
2020. jan. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/129 anonim ***** válasza:
27%

Ha bizonytalan vagy valamiben, akkor azt ne tedd meg, mert amiben az ember biztos, azt kérdés nélkül megteszi.


Ha nem akartál gyereket, akkor miért nem védekeztetek?!


És ha egyébként minden feltétel adott egy normális életre, akkor miért akarod megölni a babádat? Nem érzed, hogy a gyermeked, nem érzel semmit?


Szerintem mindenképpen meg fogod bánni, de ha kioltatod az életét, azt még jobban és halálod napjáig mardosni fog a lelkiismereted - már, ha van.

2020. jan. 2. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/129 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, ezt nektek a pároddal kell eldönteni. Megbánni meg mindkét féle döntést meg lehet, ezért aztán célszerű, hogy ha az ember már döntött valamilyen irányba, nem azon rágódik, hogy "mi lett volna, ha" - azt ugyanis senki sem tudhatja, "mi lett volna, ha", az ember egyszerre mindig csak egy utat járhat be.

Párod merrefele hajlik? Ha végképp nem boldogultok, akkor mindketten írjátok fel, hogy mi szól a megtartás mellett, és mi az AB mellett.

2020. jan. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/129 anonim ***** válasza:
34%
Gyereket nem érdekből vállal az ember, hanem szeretetből....
2020. jan. 2. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/129 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem gyereket akkor szabad vállalni, ha mindketten biztosak vagytok benne, hogy gyereket akartok. Ha ugyanis az abortuszt bánod meg, akkor csak magaddal szúrsz ki, ha a gyerekvállalást, akkor meg magaddal és a gyerekkel is.

Mindenképpen jól meg kell gondolni, minél átgondoltabb egy döntés, annál kevesebb az esély megbánni azt.

2020. jan. 2. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/129 anonim ***** válasza:
55%

#7, ez abszolút így van, de ahogy elnézem, az érdeket egyedül te hoztad szóba.

Mellesleg a szeretet fontos, de önmagában karcsú, vannak a dolognak egyéb tárgyi feltételei is... legyen hol laknia a párnak a gyerekkel együtt, biztosítva legyen legalább az alapvető megélhetés 3 főre, ilyesmi.

2020. jan. 2. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/129 anonim ***** válasza:
22%

Egy szóval nem írta a kérdező, hogy ne lenne biztosítva a megélhetés, stabil párkapcsolat, családi támogatás, féltés - nekem úgy tűnik, hogy már csak az anya hiányzik....


"mindketten írjátok fel, hogy mi szól a megtartás mellett, és mi az AB mellett."


Ez a gyerek nem egy tárgy, hanem egy már meglévő élőlény.


Megtartsuk az ajándékba kapott kiskutyát vagy dobjuk a szike alá és marcangoltassuk szét? Na, mi szól ellene és mellette?! Jah, hogy eztán fel kell kelni, megetetni, eltartani stb. Hát igen, a kényelem nagy úr és amúgy is csak útban lenne.


Mert kb. most ez a szitu, csak hát krni mindig kényelmesebb, mint utána a felelősséget vállalni és még le is pontozzák azokat, akik a magzat védelmében szólni mertek - sajnos ő még nem tud, de talán igazatok van és jobb nem megszületni ilyen világba és ilyen emberek közé.


Jó éjt!

2020. jan. 2. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!