Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz után fél évre újabb...

Abortusz után fél évre újabb terhesség?

Figyelt kérdés

Fél éve volt egy abortuszom, amit nagyon-nagyon megbántunk a párommal. Jó a kapcsolatunk, de nagyon fiatalnak éreztük magunkat a dologhoz, élni szerettünk volna még meg nyilván nem volt tervezett és bepánikoltunk, én úgy érzem, nem is tudtam józanul gondolkozni az ijedségtől. Mindegy, kár is ecsetelni, hogy miért tettük, megtettük, ezen változtatni nem lehet.

Mint irtam, iszonyúan megbántuk, azóta hatalmas nagy űrt érzek magamban és úgy érzem, hogy csak egy kisbaba tudna enyhíteni a fájdalmamon. Tudom, hogy őrültség, de ez van. A párom javasolta, hogy házasodjunk össze és bízzunk benne, hogy egyszer az elvesztett babánk lelke még egyszer visszatér hozzánk...

Nyilván még nem tettünk semmit az ügy érdekében, félek is, hogy nem sikerülne, hisz hatalmas traumaként éltem meg az abortuszt....

Nem is tudom milyen válaszokat várok, jókat biztos nem kapok, amit 100%ig megértek és én sem érteném meg magam kívüállóként, de egyszerűen csak jó volt kiírni magamból az érzéseimet, amiket senkivel nem oszthatok meg.

Köszönöm, hogy elolvastátok! :(



2020. jan. 20. 11:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%

Pszichológushoz menj előbb.

Gyászold el az első terhességed és ha újra terhes leszel, akkor azt egy új terhességként éld meg. Mivel nem ugyanaz lesz. Azt már megszakítottad.

2020. jan. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi, én is gondoltam rá, hogy elmegyek!
2020. jan. 20. 11:54
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

Most is fiatalok vagytok. Semmi sem változott.

Egy gyerek nem arra van, hogy bármilyen vélt űrt betöltsön, hanem óriási felelősség.

2020. jan. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%

Még jó, hogy tudjátok, mit akartok... Biztos nem jó ötlet bűntudatból újra teherbe esni. Nem tartom bűnnek az abortuszt, de EZT a babát már kinyírtátok, és nem fog "visszatérni" közétek, ha újra terhes leszel, az egy másik kis lélek lesz.

Várjatok egy kicsit, és majd ha lehiggadtatok, és tényleg készen álltok a családalapításra, akkor csináljatok gyereket.

2020. jan. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
98%
Fél év alatt változott valamit a helyzetetek? Azért ne vállaljatok gyereket, mert úgy érzitek rosszul döntöttetek 6 hónappal ezelőtt. Egy gyerek életre szóló felelősség, és elég rendesen felforgatja a megszokott életeteket. Csak akkor vagjatok bele, ha úgy érzitek kb. " lenyugodtatatok", és tudomásul tudjátok venni, hogy nem csak neki hozzátok, de nektek is kell hozzá alkalmazkodni. Nem lesztek már annyira szabadok gyerek után, mint előtte. Ha ezeket elfogadjátok, és persze anyagilag is oké, akkor vágjatok bele. Ne csak amiatt, hogy enyhítse az űrt, ne tegyétek.
2020. jan. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
96%

Egyetértek az elsővel.

El kell engedned az első terhességed,ki kell élned a gyászt. Addig,amíg ez nem történik meg teljesen,ne vállalj újabb gyereket. Megértem,hogy pótolni szeretnéd az űrt,de ezt nem szabad. Nem pótolni kell,hanem elfogadni,hogy ő már nincs,és egy új életet nem a meg nem született helyébe várni,hanem önmagáért,mert ő tényleg egy teljesen új élet lesz.

Inkább várj még egy kicsit,hogy aztán csak neki tudj örülni úgy,hogy az előző ne árnyékolja be az örömöd.

2020. jan. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Nem változott azóta sem különösebbet az életünk, ez teljesen igaz. Megvalósítottam azóta pár álmomat, amit ha megtartom a babát nem lehetett volna, de úgy érzem, hogy azok az álmok már mit sem érnek, eltörpülnek az mellett, hogy elvetettem a babát....
2020. jan. 20. 12:01
 8/20 A kérdező kommentje:
Igazatok van, hogy egy egy új babával szemben sem lenne "fair", hogy az elvesztett babámat látom benne...
2020. jan. 20. 12:02
 9/20 anonim ***** válasza:
68%

Nem veszett el semmilyen baba, meg lélek, ne hagyd hogy megbolondítsanak.

Az embrió, amit elabortáltak, nem is rendelkezezett még olyan idegrendszeri strukturákkal, amik "lèlek"-nek felelnének meg.

Majd megfelelő körülmények közé vállaljatok gyereket. Az újszülött már viszont mindent érez megél. Indokolatlanul korai gyerekvállalás egy ember tönkretételét jelentheti.

2020. jan. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Érdekes, mert fél évvel ezelőtt, abban a helyzetben én is ezt gondoltam, viszont az a szörnyű nap után teljesen megváltozott a gondolkodásom és úgy látom magam előtt azt a babát, mint egy újszülöttet, mint a MI GYEREKÜNKET. Borzasztó érzés...

Egyébként nagyon-nagyon köszönöm mindenkinek, hogy nem hordatok le mindennek és próbáltok segíteni, attól független, hogy biztos megvan rólan véleményetek, mint ahogy nekem is magamról.

2020. jan. 20. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!