Az abortusz nagyon fáj?

Figyelt kérdés
Nyilván ostoba kérdés ostoba válasz. Érdekelne azoknak az embereknek a véleménye akik ÁTÉLTÉK! Szeretném tudni lelkileg aki mondjuk nem szerette volna megtartani és elvetette nem-e bánta meg? Vagy nem-e viselte meg? Emellet fizikai tapasztalatokra is szükségem lenne hogy fájt e es ha igen meddig. :) 21L

2020. febr. 9. 23:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Fájni nem fáj, mert elaltatnak. A lelki részét feldolgozni sokkal nehezebb.
2020. febr. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Még nagyon éretlen 5-6 hetes ez nem megöletés. Tapasztalotokat kértem, nem tanácsokat vagy befolyásolást!

Nem szeretnék azzal a tudattal élni hogy valahol van egy gyermekem de ha már ott tartunk hogy megszülném meg is tartanám! De nem tartom és nem szülöm meg és ez a legjobb dontes szerintem mindenki szamara!:)

2020. febr. 9. 23:59
 3/20 anonim ***** válasza:
78%
Ne is figyelj a 2esre. Ez a te eleted, te dontesed.
2020. febr. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
65%

Az egyik barátnőm nevében beszélek, nem volt még abortuszom.

Nem fáj, lelkileg sokkal jobban fáj. Miután megtörtént a dolog magába zuhant, sok figyelmet és szeretett kapott a családjától, párjától, közeli barátitól, ami könnyebbé tette a feldolgozást.

Nen bánta meg, mindenki tudja, hogy ez volt a legjobb, legérettebb döntés.

2020. febr. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
62%
Nem fáj.És nem bántam meg,mivel nem akartam,semmi lelki gondom nem volt.
2020. febr. 10. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem épp elég baja van a kérdezőnek anélkül hogy itt okoskodnátok neki. Gondolom ti is 21 évesen szültétek az elsőt, és el is tudtátok tartani probléma nélkül...nagyszülői támasz nélkül pl.

21 évesen az embernek még tanulnia kellene, karriert építeni, hogy később, amikor tényleg családot akár majd alapítani, ne a 70-80 ezres cseddel/gyeddel éljen napról napra hanem mondjuk a maxot kapja. És nem csak anyagilag, de lelkileg is érettnek kell lenni a gyermek vállaláshoz, ezt mindannyian tudjuk. És nem csak a gyerek nevelés részére gondoltam, hanem a terhességre, szülésre. Hogyan tanácsolhatja itt bárki azt, hogy adja örökbe? Hordja ki azt a babát akit a háta közepére se kíván? Szülje meg? Szerintetek egy 21 éves lelkileg megért erre? Még annak a nőnek is, aki vágyik a babára, traumatikus is lehet a szülés és sok idő feldolgozni, van hogy többet nem is akar szülni stb... A saját lányotoknak is ezt tanácsolnátok? Horjda ki, adja örökbe? Most nem azért, de néha elképedek az itt válaszoló, zömében édesanyákon, hogyan lehet ilyeneket írni egy bajba jutott gyereknek.


Jó, igen, nem védekezett valószínűleg, és igen, mindenki megtanítja a gyerekének hogyan kell helyesen védekezni, de baleset történik, baba becsúszhat, ha a ti gyereketek ezzel odaáll elétek, neki is ez lesz a tanács? Az eszem megáll az ilyen nőktől, így belerúgni a másikba..


Na de, kérdező, nekem csak egy missed ab volt, altatasban történik, nem fáj, utána sem, vérezni fogsz egy darabig, de nem fájdalmas. A lelki része talán rosszabb, javaslom hogy ab után keress fel egy pszichológust, hogy ki tudd magadból beszélni az egészet, hogy utána egészséges életet tudj élni, és később, a tényleges gyermekvállalásnál ne legyenek problémák.

2020. febr. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
66%
Egyáltalán nem fáj, hisz altatnak. Én nekem utána sem volt semmi fájdalmam és lelkileg sem viselt meg egy percig sem. Fogamzásgátló mellett lettem terhes, nem akartam gyereket egyáltalán, eszembe nem volt megtartani, tudtam hogy számomra az egyetlen helyes döntés az abortusz és a mai napig így vélekedek a témáról. Ma sem döntenék másképp, ha ebben a helyzetben lennék!
2020. febr. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Timcsa80 ***** válasza:
83%
Fájt a tágítót mikor feltették. 18éve volt. Még most is sokat gondolok rá. Igen megbántam. A sors iróniája hogy akkor úgy nézett ki hogy ez a legjobb döntés. A mai napig együtt vagyunk az akkori párommal. Született is egy kisfiunk rá 4évre. Viszont szülés után a méhlepényt a mútőben kürettel távolították el. A tesó már nem jött össze. Lombikkal sem. Nem tapadtak meg a gyönyörű kis embriók. Valószínű következménye a dolgoknak. Ha visszamehetnék az időben megtartanám. De minden élethelyzet más. De ha csak egy szikra kétség van benned akkor nagyon gondold át. Minden jót!
2020. febr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
61%
Utána 2 napot görcsöltem de maga a műtét nem fájt, engem nem viselt meg lelkileg se, egyszerűen nem akartam még gyereket és kész, de ezek mind személy függőék
2020. febr. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%

A tagito és a műtét után pár nappal kezdődő görcsök fajtak. 3 hónappal utána tüdőbeteg lettem(a feldolgozatlan gyász miatt) amit erre kellett szedni szteroid attól meg depressziós(ez igazából nem igazi depresszió volt csak egy poszttraumás szindróma első szakasza).


Én a mostani eszemmel nem az abortusztól félnék, hanem attól ami utána következik.

Nem tudom, hogy az én esetem mennyi egyedi, de gondolom azért nem is ritka, de ha túl leszel rajta gyászold el és ha egyedül nem megy kérj segítséget. Ne fojtsd magadba az érzéseidet.

2020. febr. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!