Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Védekeztünk a párommal, ennek...

Védekeztünk a párommal, ennek ellenére estem teherbe. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én felsőoktatás előtt állok a párom pedig minimálbért keres. Úgy döntöttük, hogy az abortusz lenne jelen esetben "okos" döntés, vagy ha nem is okos de felelősségteljes. Viszont a barátnőm, akinek elmondtam elfordult tőlem, előhozta a katolikus értékeket noha ő nem katolikus. Azt mondta szüljem meg és adjam oda valakinek. De ezt én kegyetlenségnek tartom, hogy csak úgy cakpakk döntök egy megszületett ember életéről. Jelen esetben olyan korai stádiumban vagyok, hogy se szívhang, se idegrendszer..semmi nincs. Egy sejtcsomó van. Nem volt egyszerű döntés de úgy gondolom azzal tenném csak tönkre az életét ha megszülném. Mit gondoltok? Véleményekre vagyok kiváncsi
2020. febr. 21. 14:52
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
88%
Ha szerintetek így a helyes, akkor tedd ezt. Az nem igazi barátnő, aki ilyenkor nem áll melletted. Egy barát tiszteletben tartja, mégha nem is ért egyet vele, a döntésed, és nem próbál meg megtéríteni.
2020. febr. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
86%
Én ebben az esetben nem a barátnőm szövegelésére adnék, hanem magam döntenék, hogy mi a legjobb döntés. Ha úgy gondolod, hogy a gyerek nem fér bele, akkor az abortusz a legjobb döntés minél előbb.
2020. febr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
87%
A barátnődnek semmi köze hozzá, nem neki kéne megszülni meg utána élni a gondolattal. Ha a pároddal megbeszéltétek és így döntöttetek akkor tegyétek azt.
2020. febr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
88%
Teljes mértékben egyet kell értsek az első hozzászólóval.
2020. febr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
87%
Nem a barátnőd szenved a nemkívánt terhesség tüneteitől, az örökbeadás lelki megpróbátatásaitól, a teste megváltozásától. Ha annyira akar gyereket szüljön ő, semmi köze ahhoz mit csinálsz a méheddel.
2020. febr. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
88%
Mire megszuletik, annyira fogsz kotodni hozza, hogy nem fogod tudni odaadni senkinek. Dontsetek ti, ne a baratnod, elvegre nem neki kell kihordani, megszulni, felnevelni.
2020. febr. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
84%
A barátnődnek mégis mi köze van hozzá? Ne foglalkozz vele, és gondolkodj el, hogy ezek után nevezheted-e a "barátnődnek". Egyébként nem egy ember életét tennéd tönkre, hanem háromét. Ha budapesti vagy, akkor a Budafoki útra jelentkezz védőnőhöz, segíteni fognak, hogy gyorsan menjen.
2020. febr. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Nyilván nem a barátnőm véleményére hallgatok viszont azt hittem és abban reménykedtem, hogy ebben a helyzetben majd mellettem áll és támogat. Nagyon emésztem magam amiért szinte erőltette hogy adjam örökbe.

Én és a párom is képtelenek lennénk abban a tudatban élni, hogy valahol a nagyvilágban a mi gyerekünk cseperedik. Minden nap emésztenénk magunkat.

2020. febr. 21. 15:23
 9/39 anonim ***** válasza:
14%

Utolsó, a védőnő nem szabadon választható, hanem lakhely szerinti adottság.

Mielőbb hívd fel a védőnőt, úgy tudom, a teljes engedélyezés kb. egy hónap, gyorsan ki lehet futni az időből.

Mikor volt az utolsó menstruáció első napja? Onnan számítják a terhességet, remélem kevesebb mint 8 hét.

2020. febr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
84%
Gondolom, a barátnőd még Bem szült. Amíg nem szültem, én is hajlottam erre a hülyeségre, hogy ha valaki nem kívánt módon esik teherbe, szülje meg és adja örökbe. Azóta szüleim két gyereket és el sem tudom képzelni, milyen lehet úgy végigcsinálni egy terhességet és szülést, hogy nem akarod a gyereket! Az örökbeadás lelki része se lehet könnyű. Ha majd a baratnôd szült egy gyereket, másképp fogja látni!
2020. febr. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!