Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit gondolnátok egy abortuszon...

Mit gondolnátok egy abortuszon túlesett nőről?

Figyelt kérdés

Jelenleg másodéves vagyok, védekezés mellett estem teherbe egy több éves viszont nagyon instabil kapcsolatban. Nem vagyunk komolytalanok..csak még nagyon fiatalok. Nekem még fősuli mellett nincs fizetésem, a pasim pedig nem támogatná, hogy felneveljük ezért abortusz mellett döntöttem de félek a következményektől. Ti megvetnétek az ismerősötöket ha kiderülne róla ez?

Az igazság az, hogy meg tudnám szülni de derékbavágná a karrieremet és mivel még sosem dolgoztam (adózott fizetés) csak tanultam nem igazán kapnék gyermekneveléshez támogatást sem. A párommal rövid úton szétmennénk baba után azaz apa nélkül nőne fel.

Titkoljam?

Szégyenkeznem kell?

Ti mit tennétek hasonló helyzetben?


2020. febr. 22. 16:54
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell elmomdani senkinek, ez magánügy!

Szégyenkezned sincs miért.

Kitartást!

Esetleg a párkapcsolaton elgondolkodnék, ha instabil van-e értelme a jövőben.

2020. febr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
77%

Én magam azt gondolom, hogy vannak helyzetek, amik nem alkalmasak a gyerekvállalásra és lehet azzal jönni, hogy vèdekezni kellett volna, ha már itt a baj

Mindenki tudja, hogy helyesen kellett volna védekezni.. az abortuszon átesett nők / többsége/ is


Tehát nem ítélem e.

Viszont ez olyan téma, amit ne tereget ki az ember.

Gondolom azt sem vitatod meg senkivel, hogy hányszor szexeltek és hogyan a pároddal.

Ha van olyan akivel igen, annak ezt is simán mondhatod ;)

Kacsintás csak amiatt hogy nyilván erős túlzás.. de ez sem tartozik, ahogy az előbbi sem mindenkire.


Ha úgy érzed a szüleidnek vagy barátnőnek el szeretnéd mondani, vagy később másik párkapcsolatnak, ha úgy alakul, az rendben van.

Egyébként nem vívnám ki magam ellen a sorsot..

2020. febr. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
61%

Semmit. Sajnálnám, hogy ilyen szXrsággal kell kínlódnia (és nagyon kíváncsi volnék arra, hogyan esett teherbe, ha rendesen védekeztek), de úgy tekinteném, hogy inkább szabadulj meg minél előbb egy nemkívánt gyerektől, mint sem tönkretegyél egy ártatlan lelket, beleértve magadat is, csak mert valami félresikerült.


Menj és vetesd el. Semmi szégyellnivaló nincs benne.

2020. febr. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
76%

Nem kell masok orrara kotni

Ha meghoztal egy dontest akkor maradj is mellette, ne sirankozz mert helyes dontest joztal. (Helyes az amit annak gondolsz erzel) szegyelni mem kell! Soha ilyet nem szabad!


19 evesen nekem is volt kiszakadt a gumi egy 1 eves kapcsolatban akkor meg nem volt esemenyutani. Elvetettem. 18 evig egyutt voltunk 2 gyerek szuletett.

2020. febr. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:
Tabletta mellett estem teherbe amit minden nap pontosan fél 10kor vettem be, mivel számontartom a vitaminjaimmal együtt egyetlenegy bogyesz sem maradt ki..nem tudom hogyan lehetett de mégis megtörtént.
2020. febr. 22. 17:12
 6/49 anonim ***** válasza:
31%
Az,hogy hogy alakulna az életed ha megszülnéd a babát nem tudhatod,hiába fogalmaztad meg ennyire konkrétan! Pont ezért kellett volna védekezni! Az abortusz mindenkinek a saját döntése, senkinek semmi köze hozzá! Az élet ajándék,az is lehet,hogy többet ér minden karriernél! De ha Te úgy érzed elakarod vetetni ezt a babát, az a Te lelkiismereted döntése, követ vetni Rád senkinek nincs joga!
2020. febr. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
88%
Ez a legbensőbb magánügyed, nem kell megosztani csak azzal, akivel szeretnéd. Nem derül ki senki számára, ha te nem beszélsz róla!
2020. febr. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
73%
Bocs, most olvasom, hovy védekeztetek!
2020. febr. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
64%

Mit gondolnék? Semmit. A helyzet döntené el, mit "gondolhatnék", ha lenne jogom mások felett ítélkezni.

Annyi biztos, hogy részemről elfogadottabb az abortusz, mint a hopp neki gyerekvállalás, én tudom, hogy én úgy döntenék. Más meg tudom hogy belerokkanna. Nem vagyunk egyformák, akármennyire is visszataszító ak tartom a meggondolatlan gyerekvállalás egyszerűen nincs jogom megmondani másnak hogyan kellene döntenie. Illetve el mondani el lehet a véleményt, ha kérdezik, de ennyi. Ugyanez fordítva is igaz: aki az ab előtt áll, kizárólag ő tudja megfelelően megítélni a saját helyzetét.

Ezt nem kell senki orrára kötni, a gyerekvállalás/nem vállalás olyasmi, ami kizárólag rád és a párodra tartozik. Ha nem látod megfelelőnek a helyzetet és elvetetnéd, akkor tedd azt. Ha meg akarod tartani a körülmények ellenére akkor tedd azt. Egyik sem bűn vagy baj, de mindkettőnek megvan a következménye, amit neked, magadban fel kell vállalnod. De ennyi. Ez a legbelsőbb magánügyed és senkinek nem tartozol elszámolással ezzel kapcsolatban. Ennyi.

2020. febr. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
17%

1. Amikor válás van, még egy nőtől se hallottam, hogy szegény gyerek apa nélkül nő fel.

2. Sok ismerősöm van, aki apa nélkül nő fel és nem mondanám, hogy rokkantak.

3. nézd meg a 40 éveseket, nincs gyerekük, mert építik a karrierjüket, de már körbe utazták a földet.

Persze, ha neked is fontos mehetsz ab re.

2020. febr. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!