Abortusz után baba?

Figyelt kérdés

Lehetséges abortusz után teherbeesni? Mert rengeteg sztorit hallok hogy az ab után sose lehet majd gyereked vagy csak lombik vagy koraszülött lesz...stb

Ez tényleg igaz? Rizikósabb ilyen szempontból a gyógyszeres abortusz?

Írjatok, ha érintettek vagytok a témában!



2020. febr. 22. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
A mai orvos technológia mellett már nagyon kicsi a kockázat.
2020. febr. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
A gyógyszeres abortusz itthon nem véletlenül van betiltva. Nem olyan szupi dolog, mint ahogy hangzik. Erős görcsökkel jár, kb. mintha szülne az ember, és nincs rá biztosíték, hogy minden kiürül, ezért szükséges lehet műszeres befejezés. Nem veszélytelenebb mint a műszeres.
2020. febr. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az erős görcsök/fájdalom/vérzés stb egyáltalán nem érdekel, az sokkal fontosabb számomra hogy a következő terhességemet ne befolyásolja. Olvastam arról hogy néha azután is kell kaparni de csak az esetek 3%-ban
2020. febr. 22. 17:42
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Egy missed ab és egy sima ab után 4x estem teherbe, ebből 3 gyerekem született épen, egészségesen. A meg nem született szintén ab lett, mert védekezés mellett jött össze, nem volt alkalmas az időpont. A harmadik gyerekem ez után született.
2020. febr. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Kérdező! Én a nőgyógyászati osztályon töltöttem le néhány óra gyakorlatot, ott beszélgettünk erről a témáról. Egy elismert nőgyógyász mondta, h nagyobb esély van arra, h munkából hazamenet elüt egy kocsi, mint h egy abortusz miatt olyan komplikáció lépjen fel, h ne lehessen az adott nőnek többet babája utána.

Ott szemtanúja voltam egy esetnek, amikor jött be az osztályra egy fiatal lány, sose felejtem el, annyira zokogott. Erős vérzés miatt vettük fel az osztályra. Zokogva, könnyek között mesélte, h terhes lett, de nagyon nem akarta, h "kaparják", ezért 150 000 ft-ért hozatott Ausztriából olyan tablettát, ami vetélést okoz. A baba el is ment, de a vérzés nem maradt abba, így mehetett sajnos a műtőasztalra, ráadásul rengeteg vért is veszített. Ugyan az lett a befelyezése, amit annyira nem akart. Nem véletlenül van nálunk betiltva. Bárhogy is döntessz, jól gondold meg!

2020. febr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Lehet de nehezen az abortusz során lehet sérül a méhed ami nehezíti a teherbeesést és a pete nehezebben válik embriók továbba az is nehezíti hogyha azt hiszed hogy feldolgoztad de a tudatod alatt még nem így érzed
2021. jan. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!